Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

JarekS

Fotostory-Instalacja wejścia AUX w radiach CD70/90

Polecane posty

Tak ale nie chodzi mi o sterowanie zapłonem tylko włącznikiem radia

Jeszcze tego nie robiłem, ale doczytałem że w radiu jest wyjście remote. Jak dobrze pamiętam na 12 czy 14 pinie. Miernik w rękę i patrzeć gdzie pojawia się 12v po włączeniu radia

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nie bardzo zrozumiałem. Chodzi Ci, żeby radiem włączać odtwarzacz ? Też tego nie robiłem

Tak. O ile odtwarzacz sam się włączy po jego zasileniu to fajnie by było żeby wyłączając radio on też się wyłączył. I żeby to było bez znaczenia czy jest kluczyk w stacyjce czy nie.

Panowie mam pytanie:

moje radio posiada wgrany odpowiedni soft i jak kiedyś bawiłem się op-comem to z tego co pamiętam wyświetlała się ikona aux w ustawieniach radia natomiast nigdzie nie mogę zlokalizować kabelka Jack. Gdybym chciał dołożyć elektronikę do radia to muszę ciągnąć kabel ze środka radia bo wtyczka która idzie do radia wygląda u mnie mniej więcej tak 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

jak wykorzystać takie coś 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Zobacz czy na rozpisce radia masz piny do AUX jes;li tak to Ja z tej kostki z allegro wyciągałem piny i przekładałem do ori kostki fakra

Niestety nie ma :/ czyli czeka mnie dokładanie elektroniki. Ale czy później będę mógł wpiąć się w tą kostkę fakra czy muszę kabelek przylutować do płytki w środku ?

Kolejne pytanie jak już to wszystko dołożę czy mogę pod ten kabelek podpiąć wszystkim znany moduł MP3, USB, SD, FM Bluetooth ?

No i ostatnie pytanie czy ktoś posiada na sprzedaż zestaw potrzebnych rzeczy do wlutowania w radio ?

Jest ktoś  w Warszawie  kto  dokłada AUX ?😀

Rafał Pyrka

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

on ogarnie , szybko i dobrze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Na jakie napięcia mają być kondensatory?

Hmyyy.... no sam nie wiem....

Skoro w instalacji samochodowej masz maksymalnie 14V, z drugiej strony sygnał dźwiękowy biega w granicach 0-5V, ciężko powiedzieć.

Elektrolityczne 16V, dla smd o tak małych wymiarach raczej nie będziesz miał problemu z przejściem przez napięcie graniczne pracy, z drugiej strony raczej na 1kV raczej takiego nie kupisz.

W sklepach internetowych udało mi się znaleźć kondensatory 100pF i 100nF na minimum 50V. Natomiast 220nF na 10V. Z elektrolitami nie ma problemu, są dostępne na 16V.

Mogę zastosować te na 50V?

To jest maksymalne napięcie pracy, więc jeśli jest wyższe to w niczym nie przeszkadza.

Wszystko kupione, teraz czeka mnie lutowanie, pytanie do autora, jeśli można oczywiście 😁czy porada z pierwszej strony jest nadal aktualna czy powinienem coś zmienić? Mam też nadzieję że poradzę sobie z tym wyzwaniem, nie jestem laikiem jeśli chodzi o lutowanie ale niektóre te elementy są naprawdę mini 😲😲😲😲

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Autorem nie jestem, niemniej jednak niedawno wykonałem przeróbkę w moim radiu zgodnie z opisem z pierwszego posta. Wszystko działa jak należy :)

Witam, mam prośbę, czy może mi ktoś sprawdzić w swoim radyjku czy po włączeniu podświetlenia słychać na aux zakłócenia? (bez podłączonego zewnetrznego odtwarzacza). Lutowalem graty z pół roku temu a dzisiaj zauważyłem że na zakładce aux słychać szum ale tylko jak włączę światła pozycyjne, nie kojarzę żeby tak było po montażu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.