Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Fotostory-Instalacja wejścia AUX w radiach CD70/90

JarekS
 Share

Recommended Posts

przecie wszystko wymalowane jak na dłoni :) *(lutownica w dłoń i nie bój żaby )

tak tylko ze cierpliwośc nie ta hehehe

a spaprać coś to żadna sztuka

Super porada! Myślę że jak znajdę czas i pokupuję wszystko to ogarnę temat. :D

Jak coś to tylko 400zł nowe radio. :D Ale przynajmniej się sam nauczę, na błędach, jak coś pójdzie nie tak. (odpukać) :)

Przydała by sie w PDFie do ściągnięcia. ;)

Gallu ustaw się w kolejce :leze: :leze: ale jak coś to zapraszam, nie ma problemu.

w tym roku to już chyba nie mam szans :leze: jak u lekarza specjalisty :(

Witam no i prawie zrobione zostało wlutować tylko układ scalony jutro ma przyjść paczką .A mam takie pytanko za kondesator w punkcie 1 c5 200nf dałem 220nf pewnie nic to nie zmieni a drugie pytanko w spisie elementów na początku jest kondesator 1szt 100nf ale nie widzę z żadnych punktów gdzie on ma być.Lutowanie zajęło 2 godz szukanie elementów 4 godz .

Ma ktoś może zdjecie półeczki z aux.

Jakie piny są w kostce radia pod wyjscie aux- isoczy mini iso?

Edited by zeberko

Witam no i prawie zrobione zostało wlutować tylko układ scalony jutro ma przyjść paczką .A mam takie pytanko za kondesator w punkcie 1 c5 200nf dałem 220nf pewnie nic to nie zmieni a drugie pytanko w spisie elementów na początku jest kondesator 1szt 100nf ale nie widzę z żadnych punktów gdzie on ma być.Lutowanie zajęło 2 godz szukanie elementów 4 godz .

kondki o 20 nf nie robią problemu najlepiej kupić esr długowieczne :) i jakiejś dobrej firmy np panasonica

Jesssssuuuuu niedługo będę bał się lodówkę otworzyć w obawie znalezienia Xpirat.

Bez urazy ale Twoja wszędobylskość i wymądrzanie robi się pomału nie do zniesienia.

Akurat Panie X ten kondensator o który pytał kolega to zwykły kondensator a nie żaden elektrolityczny i może mieć wartość 100-300nF i nic się nie stanie jak również nie ma tu znaczenia czy będzie to ESR czy nie!!! W przyszłości zanim zaczniesz się wymądrzać to przynajmniej przejrzyj schemat blokowy, ten kondensatorek ma jedynie za zadanie działać jako filterek zasilania scalaka (znajduje się pomiędzy masą obwodu a zasilaniem scalaka), chronić go przed zbyt szybką zmianą stanu zasilania z 0 na 1 a dokładniej umożliwić podanie napięcia dopiero w momencie jego prawidłowej wartości. Elementy cyfrowe na ogół ulegają uszkodzeniu w momencie podawania zasilania i ma to związek ze zjawiskiem opisanym powyżej, Stosowanie kondensatorów w tym przypadku ma ograniczyć właśnie przejścia układu z 0 czyli braku zasilania układu na niepełne 1 czyli pojawieniu się napięcia o zbyt niskiej wartości przez co układ może zadziałać nieprawidłowo.

Przypominam również o jednostkach bo znaczącą różnicą jest 20nF (nano) a 20uF (micro)

Edited by JarekS