Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Miły

Fotostory - wymiana termostatu w silniku Z20NET

Polecane posty

Ja miałem problem ale temp. szła w górę drastycznie- okazało się że był bąbel w wężu chłodniczki oleju- ale tutaj jest ok. Ja mam termostat za 35zł i daje radę już 2 rok

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Zgodzę się ale wiesz czasami z tymi tańszymi częściami jest jak z używkami jeden podziała 2 lata a drugi miesiąc albo dwa. Ja wolę zaoszczędzić na mechaniku zrobić to sam i dać markowe części i nie wracać do tego tematu

Powiem Ci tak- miałem Wahlera później GM i tak samo działały wszystkie- tym bardziej, że sam zrobisz to po co przepłacać, a z Wahlerem też jest różnie :P 

He he :D Ja miałem wcześniej fokę 2.0b też problem z termostatem kupiłem jakiś tam tańszy za 30zł i po 3 miechach mi zdechł i od tamtej pory szukam części bardziej po renomowanych markach.Ale też trzeba uważać tak jak mówisz :D

Jak la mnie założyć nawet za 500zł :P nie namawiam :D byle było ok ;) 

He he he  można i nawet :P 

Ciągle coś... Wskazowka podnosi mi sie dopiero przy ok 75stopniach względem ukrytego menu, jakies 3km od startu. Na zewnatrz 14-15stopni powyżej zera. Na autostradzie prędkość 120km/h tempomat, przez 20km 86-87stopni. Zjechalem z autostrady,  3km 60km/h wjezdzam na parking 90stopni,  posłałem na parkingu 2-3 minuty 94stopnie, wyłączam zaplon pokazuje w menu 73stopnie od razu, zalaczm.znow 94. Zle - dobrze? 

Dobrze.

Wysłane z poczty

No to dobrze, jeszcze jednego nie zrobiłem i myślałem ze kolejny problem.

ja wstawiłem gates i w trasie trzyma 77 stopni przy 90km/h. W poniedziałek zamawiam następny innej firmy. Poprzedni ori po 15 latach trzymał 82 i zachciało się zmiany :)

wymieniłem dzisiaj gates na wahlera, oczywiście kranik w chłodnicy zapchany i śrubę do odpowietrzania urwałem i jest już nowa metalowa. Wahler w trasie trzyma przy 90 km/h 77 stopni więc bez zmian. ukrytego menu nie mogę włączyć mam przedlifta, chyba że jest jakaś możliwość?jak będę miał możliwość to podepnę obd2 i sprawdzę temperaturę. Jeszcze może padł czujnik temperatury cieczy chłodzącej. 

odpaliłem ukryte menu pokazuje te same temperatury

Witam, to i ja dołączę do dyskusji, bo mam obawy że coś jest u mnie nie tak. Jak temp na zewnątrz w okolicach 15st. auto po ok 12km jazdy łapie na wskazówce ok 80st, w ruchu miejskim 85st. ale jak na zewnątrz jest w okolicach 5st to ostatnio po przejechaniu 20km wskazówka prawie nie drgnęła, jak patrzyłem na menu ukryte to temp była ok 70st ?!?! Najlepsze było w trasie kraków - rabka, droga szybkiego ruchu, średnie tempo ok 120km/h a wskazówka nawet nie podniosła się na 75st!!! wręcz mi leżała jak bym tyle co auto odpalił.. Jak stanąłem po chwili zaczęła się podnosić ale wychodziło na to że jadąc auto bardziej się chłodzi niż dogrzewa. Zakładam że termostat do wymiany ???

Znajomy co pracuje w częściach polecił mi z firmy VERNET - jakieś opinie ??

Jak oddam auto na wymianę termostatu chyba dobrze od razu zlecić wymianę płynu, bo nie wiem kiedy był wymieniany.

Płyn wymień, ale co do termostatu, to najlepiej znajdź taki z odpowietrznikiem, taki jak do saaba.

Wysłane z poczty

I ja również się podepne ponieważ to moje pierwsze auto które tak dziwaczne temp pokazuje, temperatura pokrywa się z ukrytym menu. Tak więc jadąc na autostradzie temperatura max do 81st, hamowanie silnikiem z góry 77st, w mieście bez korków ok 84st, zgasze auto i odpale pojawia się ok 90st po czym w oczach spada na 80st. Temperatura na zewnątrz 9st.

Czy to normalne?? 😕

Z22se nie miał takiego problemu trzymał w mrozy 85st(trasa)  a latem max do 95st. 

ja mam verneta 88*C    z odpowietrznikiem za 30zł z intercars i jak się nagrzeje to ładnie trzyma 84 stopnie poprzedni gates i wahler trzymał 76 stopni . 

Napisano (edytowany)

Możesz podać jakiś nr katalogowy?? 

Czy taki podejdzie?? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Otwarcie 100% ma przy 89st. 

Edytowano przez tomascor

symbol jest napisany nad kodem kreskowym w intercars znajdzie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Napisano (edytowany)

I serio to podeszło?? W IC powiedzieli ze to termostat do Corsa A 1.0 lub Saab 99

PS. Długo tak jeździsz?? .

Facet w IC mówil że ten termostat jest o 1/3 mniejszy od tego z Siga mowa o wysokości. I podobno sprężyna jest mniejsza. 

Sugerował zakup tego co wstawiłem wyżej jeśli zmieści się w obudowie. 

Jestem już głupi ponieważ widzę że 90% termostatow dedykowanych do 2.0t otwiera się przy 82st. 😕

Edytowano przez tomascor

z dwa tygodnie już jeżdżę na nim i jest ok. Poczytaj poprzednie wątki, już ktoś wcześniej wpadł na ten pomysł aby go montować. A ważna jest średnica i temperatura otwarcia a nie wysokość, na rozgrzanym mam 84*C więc jest ok. Na wahlerze i gates było 76*C. 

Chyba też spróbuję tego Verneta jak dobrze pamiętam @

polecał, bo właśnie juz oryginał mi padł, nowy Gates na reklamacje jedzie, trzeci montowałem Wahler i dalej wskazówka tylko 76'C. 

Mam tylko pytanie czy ten TH1290.88J nie ma troszke za wysokiej temp. otwarcia? Nie chce z kolei w drugą skrajność wpaść i żeby mi się przegrzewał lub ciągle wentylatory chodziły. 
WIdziałem, że ktoś tu pisał że ma go założonego i temperatura sie utrzymuje 84-85'C. Jak to możliwe skoro otwierać sie powinien przy 88? 

A może ktoś próbował TH1290.85J ? Jakieś testy/opinie ?  @

ty nie sprawdzałeś?

Od razu poproszę o odświeżenie z pierwszego postu fotek 

Edytowano przez aro777

Ja mam 82 st Verneta i śmiga już ponad 2 lata

A jaka temperaturka sie utrzymuje? 

Edytowano przez aro777

W trasie 85-88

To teraz już całkiem nie wiem jaki kupić. 88 to chyba jednak za dużo. Boje sie ze 82 nie trafie tak fajnie jak ty, wiec myślę aby moze spróbować tego 85.... gorzej jak sie okaze ze bedzie w pelni sprawny i bedzie mi utrzymywać temp. powyzej 90..... ehhhhh

Edytowano przez aro777

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   1 użytkownik