Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Naprawa podświetlenie przycisków konsoli środkowej Vectra B

JarekS
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Witam, wszystko profesjonalnie opisane tylko jeden mały szkopół dzisiaj wlutowałem takie żarówki jak wyżej i jeśli chodzi o podświetlanie napisu ECO jest OK natomiast jeśli chodzi o tryb ECO (ta druga żarówka) jest tak że orginalna żarówka jest dużo dłuższa od tej co jest podana wyżej i świeci troche lepiej natomiast ta jest to tylko żarówka do podświetlenia trybu ECO. Takie moje małe spotrzeżenie czyli musze szukać dalej... ale dzięki koledze wyżej za wstawienie profesionalnego schematu naprawy podświetlenia :)

• 4 months later...

mam takie pytanie może głupie ale zadam poco to wiercić w tym lucie nie można tej żarówki od razu wylutować?

Bo ciężko się to wylutowuje :) bardzo często na skutek temperatury topi się plastyk do wokół styczników. Dodatkowo później często jest ciężko włożyć żaróweczkę.

• 1 month later...

Witam koledzy mam taki problem kupilem zarowki rurkowe diody zamontowalem w raczkach tylnich jest ok ale z przodu w podsufitce po zamknieciu drzwi diody sie zarza delikatnie wszystkie masy pod maska posprawdzalem bo tak mi podpowiedziano ale problem nadal jest juz niewiem od czego to moze byc z gory dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

wiem ze to nie ten temat kolego ale liczylem wlasnie na twoja odpowiedz bo wiem ze bardzo dobrze sie znasz na tych tematach probowalem znalesc jakies tematy ale cos mi niewychodzilo te szukanie pozdrawiam

• 10 months later...

Odgrzeję troszkę kotleta :)

udało mi się wymienić żarówkę bez wiercenia :ok: , troszke zabawy z lutownicą i "dziurki" przejrzyste na tyle, aby wsadzić druciki od nowej żarówki i zalutować.

Nie udało mi się kupić żarówek w idealnym rozmiarze, ale mogę powiedzieć, że mniejsze 50mA dają taki sam efekt - efekt jak z fabryki, nie ma różnicy :ok: wszystkie świecą równo.

koszt 1 zł - polecam :)

• 4 months later...

Odgrzewam kotleta :)

Upaliły mi się prawię wszystkie żarówki i chce wymienić je na ledy. Tylko nie wiem jaki symbol mają te żarówki dokładnie żeby przy zakupie diod nie dać palmy. I jeszcze dać na podświetleniu symbolu jak i na stan włączony/wyłączony, tylko jak wyżej ktoś pisał jedna jest dłuższa druga krótsza. Czy to ma jakieś znaczenie jak bym wstawił takie same?

I pytania jak podłączasz te kalbe że sprawdzasz czy świeci? I gdzie jest + a gdzie - bo wiadomo diody są biegunowe i żeby czterech liter nie dać że złoże a się okaże że będę musiał spowrotem rozkładać i przelutowywać diody.

Edited by AdamF

• 3 years later...

witam, jak podważyć równocześnie 4 zaczepy? Bo chcę wymienić "gałeczkę" sterującą lusterkami bocznymi i tam są podobne zatrzaski jak tutaj... z góry dzięki i sorki że nie ten temat itd. pozdrawiam

• 1 month later...
8 godzin temu, Adam920 napisał:

Jak wymienic żarówki od pokręteł ?;/ spaliły mi sie i jakos nie moge dorwac tego miejsca gdzie sie znajduja....

Od pokręteł nawiewu ? Jeśli tak, to podważasz delikatnie tę osłonę przy pokrętłach

tel1.jpg.bab7838176a433a3a9f1c50c1faf0cf7.jpg

Pod spodem będą żaróweczki. Jak dobrze pamiętam, to chyba pęsetą wyciągałem, bo jakoś swoimi paluchami nie mogłem 😁

• 3 weeks later...
53 minuty temu, Adam920 napisał:

dzięki Ziomek ale odkręcałem to i tam nie ma zadnych żarówek 😮 pozdro

Nie ma ? Bo pewnie trzeba włożyć. U mnie były taki małe szklane. Coś takiego

r01.jpg

• 4 weeks later...

Mozna te zarowki zastapic jakimis ledami ? W sensie o tym samym trzonku. Chcialbym takie niebieskie bez kombinacji z diodami..poprostu wyciagnac zarowki i wstawic niebieskie ledy i cieszyc sie niebieskim podświetleniem. Pozdro

Edited by blueviki23
Sprecyzowanie

Można wsadzić ledy. Gdzieś tu na forum jest cały opis jak to zrobić. Ja miałem we wcześniejszej viki 10 lat temu zrobione niebieskie. Fajnie mi się to komponowało z niebieskim radiem. Pamiętaj tylko że ledy są kierunkowe, czyli plus do plusa minus do minusa.

• 1 month later...

Dziękuję! bardzo przydatny instruktaż, zrobiłem i się udało.
Napotkane problemy:

1. Niepotrzebnie zdejmowałem z wierzchu sam element który się naciska- pod nim są dwie malutkie sprężynki; łatwo zgubić...

2. Wiercenie. Użyłem wiertła 1,5 mm. Trochę duże, dziurki były baaardzo blisko siebie (cieńszego bałem się używać, że złamię)

3. Miejsce zlutowania musi być możliwie płaskie, bo w przeciwnym wypadku przycisk się nie zamyka i/lub nie działa

4. Początkowo po włożeniu przyciski nie działały, tzn. świeciły się ale nie uruchamiały funkcji za która odpowiadają. Ożyły po kilku minutach jazdy 🙂
jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA AUTORA! :-)

• 7 months later...

Witam... Czytam i czytam i nie mogę znaleźć. Mianowicie, jeśli chcę wlutować diody led z rezystorkiem 1K ohm, a wiadomo że ledy są biegunowe, to skąd mam wiedzieć które "oczko" cynowe po przewierceniu jest plusem a które minusem? 

Edited by Arek17309