Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Voodoo

Projekt DPF Info - aplikacja odczytująca poziom zapełnienia DPF (Android) przy pomocy ELM 327 1.4b+

DPF Info  

517 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy chciałbyś mieć możliwość podglądu stanu nasycenia DPF w swoim wozie?

• TAK
      489
    • NIE
      3
    • CO TO JEST DPF?
      2
  2. 2. Czy chciałbyś znać postęp regeneracji i być informowanym o jej rozpoczęciu i trwaniu np. sygnałem dźwiękowym?

• TAK
      482
    • NIE
      12
  3. 3. Posiadasz telefon z systemem...

• Android (starszy niż 4.0)
      20
    • Android (4.0 i nowszy)
      394
    • Android (nie wiem jaki)
      33
    • iOS (iPhone!)
      15
    • WindowsPhone
      23
    • Symbian S60
      7
    • NIE WIEM - to się dowiedz!
      2
  4. 4. Jaką sposób informacji o zapełnieniu DPF preferujesz?

• Cukierki, kolorki i misie mają latać po ekranie!!!...
      7
    • Proste przejrzyste informacje w postaci listy dla każdego parametru
      169
    • Ładny wskaźnik graficzny z informacją o szczegółach w postaci wartości procentowej
      318
  5. 5. Czy chcesz używać sygnalizacji dźwiękowej rozpoczęcia i trwania procesu wypalania DPF?

• TAK, cały czas
      66
    • TAK, byle nie irytującą
      238
    • TAK, ale tylko w momencie pojawienia się komunikatu do potwierdzenia
      182
    • NIE
      25

Polecane posty

nie żenada tylko rzeczywistość , i nie pisałem że mi coś nie działa  , kupiłem za parędziesiąt  złotych i działa w Insigni , a wydając więcej 5 razy więcej  niż za OP-COM gdzie ELM ma tylko funkcje  odczytu to dopiero jest przekręt i szukanie naiwnych 

Kupiłem pierwszy na akcję, dpf info nie działało. Pojechałem pod sklep wyprobowałem ze cztery różne modele. Zadziałał tylko ten. Więc kupiłem. Może i można znaleźć taniej ale mi się już nie chciało szukać. Taka historia.

W temacie było omówienie który działa a który nie, więc napisałem.

A wmawiać komuś "lokowanie produkty" nie wiedząc nic na jego temat to przynajmniej nie ładnie.

30zł to max ile można wydać na elma, po przeczytaniu całego tematu nie ma sposobu aby  nie kupić kompatybilnego elma z portali aukcyjnych, chyba że jest się ..(...) 

Chyba czytałeś temat co drugi post. Wszyscy ci, włącznie ze mną, kto kupił elm nie kompatybilny z dpf info są twoim zdaniem...(...)?

Proponuje zluzować majty . 

Generalnie ELM327 z allegro biały za 25zł chyba działa.
- problemem staje sie parowanie z telefonem.
urządzenie z Galaxy S6 na androidzie 6.0 śmigało bardzo ładnie, z telefonem, który teraz posiadam ten sam interfejs łączyć sie nawet nie chce (LG G5 android 7.0)

Co mi zostaje? mam kupować masowo i sprawdzać? :/

Panowie a możecie mi podać link do aukcji jaki elm kupić ażeby działał program w temacie. Bo już się zakręciłem i sam nie wiem który działa a który nie. 

Ps. Nie chciał bym wydawać za dużo 

ja kupiłem tego  

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

, drogi co prawda ale wcześniej  kupowałem za 20 zeta bo chciałem zaoszczędzić i w efekcie straciłem  i niestety żaden nie działał  a ten działa bez problemu i to w Insigni  

Ok dzięki.

Ten działa ze wszystkim:  

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

nie działa ze wszystkim bo powinien mieć  obsługę 2.1 więc może być problem  , ogólnie wszystko poniżej icar2  jest ogólnie do kitu 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Działa na wszystkim co miałem tablet dell, xiaomi redmi 4 pro, HTC,Sony xperia,samsung galaxy,Lg  powyżej 20 zł nie ma sensu kupować. 

Ja mam tego co podałem (nie chodzi o kolor tylko o producenta, to jak z opcomami wyglądają tak samo a co innego w środku). Kupiłem ich kilka i wszystkie działały z programem z tematu, został mi jeden którego używam i śmiga z tym programem do DPF na Xperii XZ z antkiem 7.1.1,  Galaxy Tab 4.4,  P9 lite 7.0 oraz na innych programach na antka... 

problem może leżeć w aucie bo ja  używam w Insigni a tam musi obsługiwać 2.1 więc tylko icar2 albo 3 

Czy ja dobrze czytam?.. Czy używasz mojej apki do odczytu DPF w Insignii?..
Nie miałem okazji wgryźć się w te silniki jeszcze, możesz mi napisać więcej szczegółów?

Chyba nie na temat się wpiąłem.

Edytowano przez Cretux

Też mam icar2 i próbowałem na tej apce, działa czyli robi to co powinna. 

Też mam Insignię.

OOOOOOO jak miło sam STWÓRCA zawitał. Witam i szacun jak zwykle. Twoja apka jak zwykle pomaga. Voodoo taka prośba czy jest opcja aby twoja apka trochę się upgrade`owała????? Przydałoby się poprawić dwie sprawy jak dla mnie nie wiem jak dla innych ale:

1. W ustawieniach masz taką opcję ustawień "Odczytuj po uruchomieniu" i owszem aplikacja próbuje odczytać ale niestety nie jest chyba jeszcze połączona z modułem silnika aby oczytać stan dpfa. Czy dałoby radę wprowadzić jakiegoś Delay`a powiedzmy 5-6 sekund po uruchomieniu odczytaj?

2.Czy dałoby radę przy odczycie obok godziny (przed godziną lub zaraz za nią) odczytać datę???? Często monitoruję swojego DPF za pomocą tej apki i chętnie zapłaciłbym "Zakupił apkę PRO w "Google Play" nawet za samą datę przy godzinie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=&key=58b94d39efbcb5500fd8c0cc0a724b5769e62fbdcc60b7a918b5a99f5a636672" />597f918b34c1d_Dpfinfo.png.a8628596fc070db4c0303aa6783273dc.png

Chłopaki co wy na to jest nas wielu którzy korzystamy z jego aplikacji. Komu przydała się apka ręka do góry :ok: i wołajmy o apkę PRO aby Gościu coś w końcu z tego miał...... Parę złotych nikogo nie zbawi a kolega wykonał kawał dobrej roboty.... Nawet serwis Opla nie udostępnia nam takich informacji na temat zapełnienia DPF`a.....bo i po co lepiej żeby się zapchał i trzeba by naprawić (czyt. zakupić nowy) nie mówiąc o wcześniejszych problemach z początkami nieprawidłowych wypaleń. Nie jestem żadnym kolegą Voodoo. Nawołuję z czystej uczciwości i szacunku do ogromu czasu i pracy jaką poświęcił aby ta apka powstała....... Pewnie zakupił dziesiątki elm`ów 327 aby je dla nas przetestować.... Jak jest z kompatybilnością ELM327 to wiemy ale to nie jego wina.....Jak widać i słychać nawet koledzy posiadający Opla Insignię korzystają z tej apki....Więc nie róbmy z siebie biedaków i wesprzyjmy projekt aby poszedł do przodu......

Może autor by się wypowiedział....... :mysli:

Edytowano przez Mirabelek

Nie , próbowałem z początku ale nie wykrywa , a do Isi używam apki  kolegi z forum Insigni 

Przyznam się że teraz drugi raz tą apkę instalowałem bo wcześniej  (pół roku temu) zrobiłem próbę i odinstalowałem. Tak jak kolega dare40 używam innej apki. 

Teraz po zainstalowaniu nie działa :(Screenshot_2017-08-01-15-38-15.jpeg.2350092a10dc8832d635d906f1e6a706.jpeg

A ta inna to troszkę więcej pokazuje Screenshot_2017-04-13-05-42-50.jpeg.1840ffd818cd1d1a5553c9c381dbf620.jpeg

Zakupiłem iCar2 Vgate ELM327 . Mogę potwierdzić że apka działa jak należy.

Sparowany z Moto x style.

Edytowano przez siwybialy

Popieram.

Witam,
Na wstępie chcialbym się przywitać :-)
Zakupiłem elma, udało mi się odczytac dane z auta (obroty, napięcia itd) przy pomocy torque więc chyba mogę przyjść, że interfejs działa.
Niestety nie mogę odczytać stanu dpf przy pomocy tej aplikacji. Samochód to vc gts 2004 19ZDTH. Przeglądając internet znalazłem informację, że w tych latach z tym silnikiem ten samochód był czasami z, czasami bez dpf. Czy jeśli aplikacja nie może odczytać stanu filtra (błąd odczytu) mogę przyjąć, że nie mam dpfa?
Pozdrawiam serdecznie

EDIT: rozkodowałem VIN, nie mam DPFa :)

Edytowano przez dagamo
update

Niestety ,to że nie możesz odczytać stanu DPFa nie oznacza że go nie masz. Pierwszą informacją o tym czy masz DPF jest tabliczka na słupku środkowym od strony drzwi przednich pasażera. W dolnym rogu masz kwadracik a w nim cyfry. Możesz mieć 0,5 lub 1,3.  Jeśli masz 1,3 to fizycznie nie masz DPF i tak auto wyjechało z fabryki. Jeśli jest 0,5 to niestety fabrycznie masz DPFa na stanie chyba że już ktoś się nim zaopiekował i go usunął.

nie doczytałem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.