Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tunning 1.9CDTI 150 koni

Recommended Posts

Dnia ‎21‎/‎02‎/‎2019 o 18:53, Leszek__J napisał:

Rozpisałem w osobnym temacie co mniej więcej trzeba zrobić abybyło dużo koni...

Nie wiem na ile mają się dobrze Twoje konie ani jaki masz  jaki masz przebieg w Twojej Vectrze ale nie napalałbym się, że tak łatwo zrobisz 280 koni i będziesz latał swoją furą.

W zaprzyjaźnionym mi warsztacie do którego zresztą sam jeżdżę zrobili w 1.9jtd 150 w alfie 280 koni w całkowicie nowym silniku.

Więc na Twoim miejscu nastawiał bym się chłodno na 200+ i marzył o pięknych cyfrach.

Posty z ich facebooka:
https://tiny.pl/tgh8n

Diesel to nie turbo bena z której "małym nakładem kasy" zrobisz duże przyrosty mocy.

Czemu nie kręciłeś dalej? Do 250? Widzę po profilu że 230 tylko ;)

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hm ile Ci krzyknął? (Możesz podesłać w prywatnej wiadomości) w Małopolsce masz Grześka G-CS który wyżej pisał 😛

9 godzin temu, dareczek422 napisał:

Czemu nie kręciłeś dalej? Do 250? Widzę po profilu że 230 tylko ;)

Wynik na fabrycznych wtryskach. Podjąłem próbę - oddałem się na strojenie na nowych wydajniejszych. Tuner mnie zbywa... auto stoi u niego trzeci tydzień... mam dość :)

Długa historia... może się kiedyś zakończy.... nie poddaje się i będę walczył o rumaki... zobaczymy co z tego wyjdzie :)

• 3 months later...
  • 5 months later...

Panowie, jak to jest z tą zmianą programu w Z19DTH bez usuwania DPF? Czy przy zrobieniu dolotu i zaślepieniu EGR da się podejść w okolice powiedzmy 175 KM i 380 Nm? Przy obecnym bólu czterech liter u ekooszołomów trochę obawiam się wywalania filtra i potem problemów na przeglądzie.

• 9 months later...

Trochę odświeże temat. Będę robił program w VC 1.9cdti 150KM. Dzwoniłem do Cinsoft, ale cena jaką powiedzieli to trochę za dużo wg. mnie. 

Jaką jeszcze inna firmę możecie polecić na Śląsku lub w Małopolsce? 

Hm ile Ci krzyknął? (Możesz podesłać w prywatnej wiadomości) w Małopolsce masz Grześka G-CS który wyżej pisał 😛

Edited by Leszek__J
  • 2 months later...

Jak wam idzie podnoszenie mocy jestem ciekaw ja jestem po regeneracji turbosprężarki i szału nie ma zastanawiam się nad montażem MBC zakładał ktoś już takie coś

12 godzin temu, Moonkey napisał:

Jak wam idzie podnoszenie mocy jestem ciekaw ja jestem po regeneracji turbosprężarki i szału nie ma zastanawiam się nad montażem MBC zakładał ktoś już takie coś

Manualne sterowanie doładowaniem? 

Jestem po programie u Grześka, ale będziemy robić jeszcze korektę. Czekam aż pogoda się poprawi bo na śliskiej drodze ciężko o obiektywne odczucia. Wyszło 180KM i 401Nm gdzie seria miała 157KM i 350Nm. Silnik bez klap, zaslepiony EGR, brak DPF, turbo zdrowe, przepływa nowa. 

Generalnie chcę mieć kopa jak najniżej. Grzegorz ma pomysł na to i zobaczymy co z tego wyjdzie na wykresach. 

8 godzin temu, ogo2103 napisał:

Manualne sterowanie doładowaniem? 

Jestem po programie u Grześka, ale będziemy robić jeszcze korektę. Czekam aż pogoda się poprawi bo na śliskiej drodze ciężko o obiektywne odczucia. Wyszło 180KM i 401Nm gdzie seria miała 157KM i 350Nm. Silnik bez klap, zaslepiony EGR, brak DPF, turbo zdrowe, przepływa nowa. 

Generalnie chcę mieć kopa jak najniżej. Grzegorz ma pomysł na to i zobaczymy co z tego wyjdzie na wykresach. 

Co to za Grzesiek? Bo niby jak sie zamontuje te MBC to poprawi to jakoś reakcje turbiny przy niższych obrotach

31 minut temu, Moonkey napisał:

Co to za Grzesiek? Bo niby jak sie zamontuje te MBC to poprawi to jakoś reakcje turbiny przy niższych obrotach

Ja mam seryjne graty bez modyfikacji i na razie chcę się tym pobawić. Potem zobaczymy, bo koncepcja dopiero się klaruje, a silnik to jeden z elementów układanki. 

Edited by ogo2103