Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

CrimNice

Wyciąganie skrzyni

Recommended Posts

WItam puszcza simering na wale (silnik X18XE) od strony skrzyni, poczytałem na forum pare porad jak zmienić skrzynie itd ale mam jeszcze trzy pytania.

1. czy trzeba odkręcać sanki ?

2. I jak to najlepiej zrobić domowym sposobem ?

3. czy jest coś szczególnego na co trzeba uważać ?

niestety będę to robił bez kanału bo nie posiadam i w domu wiec auto może stać parę dni bez problemu

Dziękuje

Najlepiej podnieść wysoko auto, podwiesić silnik od góry, odkręcić sanki i wyszarpać skrzynie. Uważać trzeba, żeby później porządnie odpowietrzyć sprzęgło. Fajnym rozwiązaniem jest paleciak. Wtedy wystarczy podstawić pod sanki i opuścić całość łącznie z silnikiem.

Sprobuj aby ktos kanał udostepnił Tobie bo lepiej bedzie.

Ja robilem na kanale paleciak auto podniesione na ok 50cm. Silnik podwiesilem ze skrzynia na linach sciagajacych, podlozony paleciak i opuszczenie silnika ze skrzynia, wtedy odkrecenie skrzyni i tak dalej.. i w druga strone odwrotnie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

powodzenia. samemu jest troszke pieprzenia z tym.

Ja dokładnie 2 tyg temu usunąłem ten sam wyciek tyle że w x20xev,bez kanału bedzie Ci napewno ciężko,dla mnie prostrzym rozwiązaniem było wyciągnięcie silnika bo wymieniałem go rok temu i miałem już w tym wprawę,zestaw porządnych kluczy,ktoś do pomocy,jeden dzień roboty i wszystko ok.Niechciało mi sie wykręcać sanek,maglownicy itp.

I też tak chyba zrobię o kanale pomyśle nie spieszy mi się aż tak by w jeden dzień robić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. No ale myślę że się uda czyli podwiesić silnik, odpiąć wszystko od skrzyni przewody które idą od pompy do wysprzęglika od drążka biegów i odkręcić pół oś i skrzynia powinna wyjść?

Bo zwalać cały silnik to też chyba trochę roboty jest ?

Na razie to obawiam się nie samym sciagnięciem skrzyni tylko potem tym ustawień tego (luzu czy czegoś (coś czytałem)od biegów) noi odpowietrzeniem (ale to już chyba żaden problem )

Jak na razie dzięki za rady

bez popuszczenia sanek na pewno nie wyciągniesz skrzyni, musisz je przynajmniej popuścić z jednej strony.

Co do zabawy, ja wolę jednak spuścić całe sanki dużo prościej, więcej miejsca i w ostatecznym rozrachunku dużo szybciej

Please login or register to see this quote.

Kolego - jak będziesz to robić to cyknij foty na każdym etapie pracy i opisz dokładnie co i jak. Proszę o to bo mnie też to czeka a chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia. Poza tym nie ma chyba porady o wymianie uszczelniaczy.

Edited by chemikx3

jak nie masz kanalu to wyciagnij silnik ( dla mnie prosciej bo odpiecie wyszystkiego zajmuje mi godzine ) jezeli odkrecisz sanki to musisz zrobic pozniej geometrie kół a to dodatkowe koszty