Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

damianski

Chłodnica klimatyzacji - wymiana.

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Moim zdaniem potrzebujesz, zgodnie z opisem z posta, który zacytowałeś: " od chłodnicy górna rurka w układ- wewn 11 / zewn 19mm
od osuszacza górna rurka w układ - wewn 8 / zewn 16mm ".

A tak na marginesie, ja ostatnio też właśnie kupiłem chłodnicę Valeo i wygląda moim zdaniem jak jakaś chińszczyzna. Na pierwszy montaż dają chyba co innego. Oryginalną wymieniałem już raz na Valeo, wytrzymała coś ok. 3-4 lat, teraz kupiłem taką samą ale zabezpieczyłem ją podkładem epoksydowym po bokach a poziome rurki pomalowałem r-stop.

lepiej wuymień wszystkie, będzie spokój i żadna nie puści niespodziewanie. to tylko kawałek gumy i metalu.

- jest opisany komplet jaki potrzeba. Ewentualnie te przy sprężarce możesz zostawić

Tak z ciekawości, czy oringi z linku poniżej też będą pasowały po dobraniu odpowiedniej śr. wewnętrznej? Czy obowiązkowo muszą być metalowo-gumowe?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Przy dzisiejszych cena za czynnik nie ryzykowałbym zwykłych oringów. Możesz w sklepie z hydrauliką siłową poszukać metalowo gumowych. 

Napisano (edytowany)

Oczywiście koszt uszczelki 1zł u mnie kupowałem wszystkie, 

Nabijałem teraz po znajomości 200zł 

600g czynnika 

Zanim się zorientowałem że słabo chłodzi że coś nie tak czynnik był już na podłodze silnika, uszczelki są też w Agroma części rolnicze itd jak i w zakładach gdzie zakuwaja węże hydrauliczne, 

😁

Edytowano przez suchy201180

A jakie wyciągnęłem stare 

Któryś raz z rzędu widzę że w sklepach rolniczych czy hydraulicznych dokupujecie uszczelnienia . Kiedy ją zajechałem do zaprzyjaźnionego sklepu aby dobrac uszczelke metalowo-gumowa dostałem odmowę że do instalacji klimatyzacji się nie nadaje . 

Podobno te zwykłe hydrauliczne nie są wytrzymałe na freon który znajduje się w układzie klimatyzacji . Dlatego zakup zwykłej uszczelki met gum jest bezsensowny.  Nawet serwisy klimatyzacji odsyłały mnie do ASO. W ASO jedna sztuka kosztowała 45 zł ( potrzebowałem 4) 

Ostatecznie zakupiłem zestaw uszczelek w sklepie inter...... Dostępnych na miejscu typowo do układu klimatyzacji ( wybierane z katalogu ) 

Zostało mi do odsprzedania 3 sztuki mniejszych o 3 sztuki większych .

Panowie nie róbcie popeliny tylko zakładajcie uszczelnienia zgodnie z ich specyfikacja . Zwykle uszczelnienia met gum zostawcie do usrusuw albo zatorów a nie do naszych aut .

Pokaż fote tych uszczelek 

Zle mnie zrozumiałeś . Wyglądem są identyczne do tych ze sklepu rolniczego albo nawet ASO. Różnica jest zapewne w składzie mieszanki gumy i ot cała filozofia . Zakładam że każdy kto działa przy klimie nie chce do niej wracać w przyszłości stąd też wyjaśniam że te po 1 zł w rolniczym nie nadają się do układów klimatyzacji w naszych autach ponieważ rodzaj użytej gumy w nich nie gwarantuje szczelności . One są do układów hydraulicznych gdzie pracuje olej a nie gaz i to w jednak dość dużym cisinieniu 

pisze to tylko dlatego że parę postów już czytam że ktoś dobrał uszczelkę w sklepie rolniczym i od tej pory wszyscy jeżdżą do rolniczych i zakładają części wyglądowo pasujące ale już parametrami pracy nie.

pozdrawiam

Zgadza się, możliwe że skład gumy inny, napewno, 

Puki co mi trzymają, wolałem dać nowe z rolniczego, jak srmtare zakładać już oderwane gumy 

Szukałem i znalazłem nie po 1zł a po 2,40 typowe do klimy 

Kilka osób już założyło te uszczelki od traktora i narazie nie widzę żeby ktoś miał problemy. 

Niby te oringi z linku typowo do klimy ale chyba nie ma co ryzykować i trzeba wsadzić dedykowane podkładki i raczej nie te hydrauliczne.

Napisano (edytowany)

Pokażcie mi tu te dedykowane do VC do klimy?  Gdzie je znalesc 

Wiem o co chodzi z tymi uszczelkami, 

Jak coś się będzie dziać to wymienię 

Edytowano przez suchy201180

W inter-carsie mają katalog z uszczelkami do klimatyzacji( i nie tylko ) . Tam po rozmiarze znajdziesz tego czego szukasz :) sprzedawane są w kompletach po 5 sztuka.( Jednego rozmiaru ) i koszt takich 5 sztuk po dość dużych rabatach to ok 18 zł.

Jestem po wymianie chłodnicy i niestety wszystkie wymiary się nie zgadzają dlatego najlepiej samemu pomierzyć ja miałem takie uszczelki:

między chłodnicą a osuszaczem - średnica wewn 11 / zewn 19mm
od chłodnicy górna rurka w układ- wewn 11 / zewn 19mm
od osuszacza górna rurka w układ - wewn 8 / zewn 16mm
podwójna złączka pod puszką filtra powietrza 8/16 + 17/26mm
sprężarka klimatyzacji 11/19 + 17/26mm

Czyli wszystko się zgadzało oprócz sprężarki klimatyzacji

Ja kupiłem tutaj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.