Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

damianski

Chłodnica klimatyzacji - wymiana.

Polecane posty

Witam wszystkich,

Przeszukałem temat dotyczący klimatyzacji i nie znalazłem niczego, co dotyczyłoby wymiany chłodnicy klimatyzacji. To pierwsze zdanie napisałem dla tych, którzy oburzają się widząc wpisy dotyczące tematu, który się już wcześniej pojawiał.

Chciałem się zapytać, czy można samemu, nie posiadając odpowiednich warunków (super wyposażony garaż itd), wymienić chłodnicę klimatyzacji w Oplu Vectra C "poliftowym", 1,9 CDTI? Pewnie trzeba zdjąć zderzak itd itp.

Czy można "domowym" sposobem wymienić tą chłodnicę? Moja chłodnica jest nieszczelna. Wycieka płyn w ciągu kliku dni od napełnienia. Uklad napełniono azotem i zlokalizowano rozszczelnienie chłodnicy.

Z góry dzięki życzliwym za podpowiedzi.

Pozdrawiam wszytkich.

Moglbys spokojnie wymienic, ale wtedy stracisz caly czynnik. A to sie nie oplaca, bo trzeba caly uklad napelnic od nowa. Lepiej jak pojedziesz do warsztatu, odessaja czynnik wymienia chlodnice, napelnia uklad i dobija go o ilosc czynnika ktora zdarzyla z ukladu uciec. Swoja droga potrzebowalbys nowe uszczelki do chlodnicy jakbys to robil sam w garazu. Ja robote oddalem w rece mechanikow

Dzięki kolego za odpowiedź. Pytałem o możliwość wymiany chłodnicy samemu, bo dzisiaj w warsztacie zaśpiewali mi 720PLN za chłodnicę razem z wymianą i napełnieniem. Pomyślałem, że to trochę za dużo, bo pewnie zdjęcie zderzaka i wykręcenie chłodnicy nie wymaga ukończenia studiów magisterskich na politechnice. Czynnika już nie mam, bo układ był sprawdzany azotem, także jest pusty. Mógłbym wymienić chłodnicę i oddać do napełnienia w warsztacie. Tak sobie myślę, że uszczelki powinny być sprzedane razem z nową chłodnicą, bo jaki miałoby sen kupować nową chłodnicę, żeby nie można było jej zamontować z powodu braku uszczelek? Z drugiej strony, nigdy tego nie robiłem i jeśli mam coś spieprzyć, to może lepiej zapłacić mechanikowi za zdjęcie zderzaka i wymianę chłodnicy, skoro i tak muszę zapłacić za napełnienie?

Nie wiem ile kosztuje sama chłodnica bo jeśli z 500 zł plus gaz i robocizna to dał bym do warsztatu i masz gwarancje .

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Przerabiałem wczoraj wymianę chłodnicy klimatyzacji, chłodnica to Valeo razem z osuszaczem i niestety nie było uszczelek. Jak byś sam się podejmował wymiany to dla uławienia dodam że aby łatwiej włożyć nową chłodnice z osuszaczem trzeba wymontować lewy reflektor (stojąc przodem do auta).

PS Jak by ktoś potrzebował to mam uszczelki dwa rodzeje (niestety musiałem kupić hurtowo po 10 szt). jedna wchodzi na łączenie górne chłodnicy z przewodem aluminiowym a druga między przewodem alu a osuszaczem.

chlodnica klimatyzacji valeo z osuszaczem okolo 370 zl + napelnienie ok 130 zl = 500 zloty ,mysle ze warto samemu wymienic

Jakie to są uszczelki? Jakieś zwykłe O-Ringi?

Jest to uszczelka metalowo gumowa. Fi zew. 19mm ,wew 12mm a mniejsza uszczelka fi zew 16mm, wew. 9mm.

Mati gdzie dostales te uszczelki?w serwisie nie byli pewni czy to te co o nich mysla wiec nie bralem(po 45 zl za szt

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_cenzura.gif" alt=":cenzura:"> )masz moze nr katalogowy tych uszczelek?

Dołączam się do pytania, gdzie można kupić te uszczelki- konkretnie chodzi o tą wiekszą?

W ASO akurat nie mieli od ręki a mi była potrzebna na już. Zakupiłem w serwisie który regeneruje spreżarki i ogólnie zajmuje się klimatyzacją samochodową.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Podłączę się tutaj. Cieknie mi płyn z chłodnicy klimy w miejscu widocznym na zdjęciu. Jest możliwość jakoś to uszczelnić czy pozostaje tylko wymiana?

Wygląda na to, że chłodnica "przegniła" szukaj zamiennika lub używanej. Tego się raczej nie naprawia. Czynnika i tak już pewnie nie masz, rozkręć to połączenie u mnie kiedyś aluminium na tym łączu sól zżarła i wtedy pomogło frezowanie tego miejsca styku (o ile pamiętam to ta rurka jest od osuszacza).

Raczej olej z dodatkiem czynnika fluoroscencyjnym

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Chyba wymiana na nową zamiennik się skończy polecam Nissensa, ja będę brał Nissensa osuszacz bo już chyba dawno nie był wymieniany

Czy na połączeniu chłodnicy z tą częścią z której wychodzi ta rurka jest jakaś uszczelka czy nie ma nic? Ewidentnie kapie mi pomiędzy chłodnicą a tą częścią z rurką.

Ta część jak to piszesz w kształcie zbiorniczka z rurką to jest osuszacz. Pomiędzy chłodnicą a tą rurką osuszacza jest zamontowana uszczelka metalowo gumowa. Pewnie dostaniesz taką w ASO albo w zakładzie serwisującym klimatyzację. Klima ci działa czy nie???? Bo jeśli jeszcze działa to podjedz gdzieś do takiego serwisu klimy to odessają ci pozostały czynnik zanim cały ci ucieknie. Podczas wymiany uszczelki i tak będziesz to musiał zrobić a jeśli zakład jest ok i uczciwy to przy napełnianiu klimy odliczy ci od kosztu napełnienia wartość twojego odessanego czynnika.

Kolega z postu 11 nad twoim postem pisał i pokazał te uszczelki.............

Edytowano przez Mirabelek

Nie cieknie mi przy zbiorniczku tylko na dole chłodnicy tak jak pokazałem na zdjęciu. W miejscu połączenia rurki z chłodnicą.

tam także możesz się spodziewać podobnej uszczelki

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Te uszczelki metalowo gumowe występują w większości sklepów rolniczych i cena ich wacha się od 1-2zł za szt. Sam takie sprzedaje i zakładałem przy wymianie swojej chłodnicy

czy wymiary tych uszczelek podane są dla części metalowej czy fi wewnętrzne w wypadku tej większej to otwór w części gumowej i jak jest grubość tej uszczelki

Mają tam tylko jakiś standard podajesz średnicę zewnętrzną i bierzesz sam tak kupiłem w rolniczym, później co prawda pojechałem do jakiegoś zakładu z klimą i tam mieli takie same

no właśnie byłem i gościu pyta się o dokładne wymiary bo ma różne a nawet o różnej grubości,a jak już zdejmę zderzak to nigdzie nie pojadę żeby dobrać, i dlatego potrzebuje dokładne wymiary tej części.

szkoda że nikt nie pomierzył tej pierdoły

to może jak już kupisz i będziesz miał to pomierzysz "tą pierdołę" i zapodasz nam tutaj wymiary najlepiej ze zdjęciami

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

ktoś musi być pierwszy

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Mirabelek

TAK TEŻ MYŚLĘ, A NAJPIERW ZAKUPIE WSZYSTKIE TE USZCZELKI Z MOŻLIWOŚCIĄ ZWROTU BO INNEJ OPCJI NIE WIDZE.

zakupiłem uszczelki tylko ze nie ma 19 jest 20 i 18 ciekaw jestem czy bede miał szczelność

Panowie czy w każdej vc jest ta sama chłodnia klimy? Mam z20net i nie jestem pewnY czy wwjdzie od 1.9

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.