Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

bucuwa

Jaki najlepszy olej do silników benzynowych

Jaki olej polecasz do silników benzynowych Opla?  

93 użytkowników zagłosowało

1. 1. Polecam olej marki:(można zaznaczyć kilka)

• Motul
      25
    • Valvoline
      23
    • Total
      4
    • Liqui Moly
      11
    • Texaco
      1
    • Mobil
      16
    • Shell
      5
    • Petronas
      0
    • Castrol
      6
    • Millers
      5
    • Fuchs
      5
    • Elf
      3
    • GM
      14
    • Lotos
      3
    • Orlen
      2
    • BP
      0
    • Gulf
      2
    • K2
      0
    • Revline
      0
    • Penrite
      7
    • Ravenol
      2
    • Midland
      1
    • Specol
      2
    • Amsoil
      1
    • Redline
      1
  2. 2. Klasa lepkości

• 0w/30
      2
    • 0w/40
      13
    • 5w/30
      29
    • 5w/40
      54
    • 5w/50
      6
    • 10w/40
      5
    • 10w/50
      0
    • 10w/60
      0
    • 15w/40
      2

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Który zalałeś?

RAVENOL RUP SAE 5W-40  
RAVENOL VST SAE 5W-40
RAVENOL HST SAE 5W-40

To dziwne bo producent wlasnie zaleca taki olej a Ty zawsze sluchasz producenta ;)

Ja nie neguję tego co zaleca producent. Mówię o teorii "pompowalności", która według mnie jest sporo naciągana. <_<

Napisano (edytowany)

Skoro negujesz 5w30 pod wzgledem pompowalnosci jako odpowiedni olej do tego silnika to negujesz posrednio zalecenia producenta ;)

Edytowano przez dam9an

Już o tym kiedyś pisałem: jeśli odpowiadasz na poprzedni post - nie cytuj go. Nie ma takiej potrzeby. Tylko niepotrzebny spam. A skoro już coś tam cytujesz, to wydzielaj najważniejszą część, bo w tej chwili robi się śmietnik (te trzy odpowiedzi na różne tematy sklejone w jeden). :pilot:

Wracając do tematu: mówiłem o twojej teorii "pompowalności", która jest megadziwna. Sam to wymyśliłeś? :mysli:

A teraz zalecenia producenta (GM) do wszystkich silników VC / Signum:

• stare zalecenia (oleje bez normy dexos2):
    • z Eco Service Flex (zalewany fabrycznie):
      • silniki benzynowe: 0W-30 (norma GM-LL-A-025)
      • silniki Diesla: 5W-40 (norma GM-LL-B-025)
    • bez Eco Service Flex :
      • 0W-30
      • 0W-40
      • 5W-30
      • 5W-40
  • nowe zalecenia (oleje z normą dexos2):
    • każdy olej posiadający tą normę (np. w przypadku Castrola Edge wszystkie powyższe oleje ją mają)

Tak więc nie wiem o co ci chodzi z tym negowaniem zaleceń producenta. Masz do wyboru albo stare zalecenia, albo nowe. Oczywiście najprościej jest kupić GM 5W-30 i spać spokojnie. Ale teoretycznie możesz zalać każdy olej z powyższej listy każdego producenta. :luz:

ten :) do 2.8 V6 ACK i niebawem leci do kolejnego z pod czterech pierścieni ale 1.8T.

Pisałem tu już kiedyś, teraz pytanie jeszcze jedno jestem posiadaczem Z18XE kupiłem rok temu, wiadomo na początek oleje itp nie wiedziałem jaki był lany, mi polecił gość Shell Helix HX7 10W40 i taki leje i bierze mi go trochę, co 2-3 tyś kontrolka żółta, wiadomo, że jak bierze już olej to będzie brał, olej sprawy nie załatwi :D Czy jest jakiś lepszy olej w tych samych pieniądzach? ;) Czekam na wypowiedzi 😜 

To ja się wypowiem chociaż już pisałem gdzieś wyżej. Po zakupie wymieniałem olej i mechanik przez pomyłkę zalał mi 10W-40. A był to Mobil Super 2000 X1. Cóż tak zostało i przejechałem ok 13 tys bez dolewki. Teraz mam Mobil Super 3000 XE 5W-30. Przejechane ok 14 tys i dolałem między czasie ok 900 ml. Kupiony jest już Mobil Super 3000 X1 5W-40 i czekam na chwilę, żeby auto postawić do mechanika.

Teorię wyczytałem na innym forum gdzie temat olejowy stoi na, wydaje mi się, wyższym poziomie - generalnie mniej lepki olej to lepsza pompowalność ale też lepsze oddawanie ciepła i co za tym idzie chłodzenie silnika.

W instrukcji jest napisane, że nowy silnik zalany jest olejem 5w30 ale faktycznie można wlać inne, tak jak podałeś.

Zalecenia producenta to jakaś tam informacja ale ciekaw jestem kto do tych zaleceń się stosuje i wymienia olej co 30 000km w benzynie albo co 50 000km w dieslu?

Ja zmienię teraz na wiosnę, od Grudnia tamtego roku to będzie ok 11tyś, wolę wydać raz na jakiś czas więcej, ale mieć spokojne sumienie :D

A jeśli dobrze poczytasz tą samą instrukcję to tam jest też napisane że w przypadku częstych rozruchów silnika oraz jazdy po mieście na krótkie dystanse należy częściej zmieniać olej i filtr oraz że te 30.000 km dla benzyny lub 50.000 dla diesla oraz 2 lata ma zastosowanie tylko w przypadku olejów Long Life. :pilot:

mi znajomy mechanior z ASO mówi że jestem "dziwny" bo co 4.500 średnio nowa oliwa :D ale to tak jak

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

pisze, miasto, krótkie przebiegi itd

Przy takim przebiegu płynu do spryskiwaczy nie zdążysz zużyć ze zbiornika, a już wymieniasz olej :P

4.500 km to trochę przesada, ale 5.000 km po mieście można zrobić spokojnie (po trasie - 7.500 km). Gorzej na pewno nie będzie. B)

Napisano (edytowany)

Czyli 3/4 dzisiejszych olejów włącznie z Gm Dexos 2. Tylko kto przestrzega tego zalecenia producenta?

Mam u siebie ten cały EcoFlex czy jak tam się to zwie i po skasowaniu startuje od chyba 35 000, na początku szybko zrzuca ze 3 000km a póżniej prawie nic nie skraca. Jak wymieniam olej po 10 000km to zostaje mi jesczze do przebycia ok 18 według tego systemu. Zatem na same zalecenia producenta też trzeba uważać, dlatego próbuje uświadomić co poniektórych

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez dam9an

Za każdym razem jak to widzę, to mam dreszcze. Nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, w której olej będzie miał jakąkolwiek wartość po 50.000 km. Nawet po 35.000 km popychacze pewnie grają marsza żałobnego...

Dokładnie tak, jestem blady jak słyszę "wymiana co 30.000km".Olej jak układ krwionośny w mechanicznym serduchu, najważniejszy i szacunek do jednostki częstymi wymianami zostanie doceniony, na pewno.

Uważam,  że producenci specjalnie tak zalecają żeby skrócić żywotność silnika.  Tym samym napędzają sprzedaż. 

Mam VC żadnego Eco flexu nie mam (bo to dot chyba już Insygnii) i jak pamiętam,  też mam napisane w serwisówce,  że wymiana co 30tyś. Czyli o czym to świadczy?  O tym co pisałem  w pierwszym akapicie.  Olej wymieniam co 15tyś km. 

Niekoniecznie.Mam Vectre c z 2004 roku i mam ten ecoflex czy jakiś inny wskaźnik. Na wyłączonym zapłonie wciśnij i przytrzymaj przycisk do kasowania przebiegu dziennego. Wtedy się okaże czy masz systema czy go nie masz

Witam, jakiś czas temu pisałem że mój Z18XER jezdzi na oleju gm 10w40 ale czytając tę wszystkie opinie zdecydowałem się na test Motula 5w40. Dziś zrobiłem już drugą zmiane na ten właśnie olej i po około 11 tysiącach przejechanych mogę powiedzieć że różnica jest. Kultura pracy silnika i przede wszystkim kzfr już nie klepią, na 10w po postoju było je słychać a po kilkuset km na motulu cisza. Oleju jak nie brał tak nie bierze chyba że trasa na autostradzie 180km/h to coś połknie także na razie zostaję przy motulu.

Z tego co się orientuję to jest błąd w druku. W niemieckiej instrukcji obsługi jest właśnie 0W-30, w pierwszej polskiej również, dopiero potem w polskiej jest 5W-40. :mysli:

Co do Eco Service Flexa - to jest to w zależności od rynku. Np. wszystkie VC na rynek niemiecki go miały. A mój znajomy na Ukrainie ma VC na rynek ukraiński i tam go nie ma (po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje). <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   1 użytkownik