Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

bucuwa

Jaki najlepszy olej do silników benzynowych

Jaki olej polecasz do silników benzynowych Opla?  

143 members have voted

1. 1. Polecam olej marki:(można zaznaczyć kilka)

• Motul
      44
    • Valvoline
      33
    • Total
      5
    • Liqui Moly
      12
    • Texaco
      1
    • Mobil
      22
    • Shell
      7
    • Petronas
      1
    • Castrol
      16
    • Millers
      7
    • Fuchs
      5
    • Elf
      6
    • GM
      22
    • Lotos
      5
    • Orlen
      2
    • BP
      0
    • Gulf
      3
    • K2
      0
    • Revline
      0
    • Penrite
      8
    • Ravenol
      3
    • Midland
      1
    • Specol
      2
    • Amsoil
      1
    • Redline
      1
  2. 2. Klasa lepkości

• 0w/30
      2
    • 0w/40
      16
    • 5w/30
      46
    • 5w/40
      77
    • 5w/50
      10
    • 10w/40
      15
    • 10w/50
      0
    • 10w/60
      0
    • 15w/40
      5

Recommended Posts

Please login or register to see this quote.

Idzie zima. Na niższe temperatury niech zejdzie z parametrami.

Sorry Val ale dziwnie się z Tobą rozmawia i to strasznie. Cóż z tego, że auto jest cieższe jak dzięki Lpg wielu użytkowników kupuje mocniejsze auta więc bilans jest i tak na plus. Stać cię normalne paliwo więc dziwne, że jeździłeś do niedawna starą vectra... Chyba, ze robiłeś 10 000km rocznie. To wtedy czy masz gaz czy coś innego to bez znaczenia. Dziwne tez, że gaz tak niszczy silniki A na forum jest coraz więcej netow po 250-300KM z Lpg i ludzie jedzą i sobie chwalą... 

Edited by dam9an

Taki, że niewiele wnosisz do dyskusji. Miałeś 3 VC i super. Ale jak coś piszesz, to odnieś się merytorycznie, a nie na zasadzie bo mi się nie podoba czy bym tego nie założył.

Koniec OT z mojej strony ;)

Ale na jakiej podstawie twierdzisz że doradzam z pozycji BMW, a nie Opla, bo jakoś nie mogę tego zrozumieć? :mysli:

Poza tym ja też jakoś nie widzę twoich konkretnych porad. :pilot:

Edited by Val

Może dlatego, że potrafię podjechać z fejsem do kogoś i sprawdzić ? Mam się tym chwalić ?

Ile km masz na myśli mówiąc częste zmiany? :D

Też mam "fejsa" (i to nie OP-COMa, a Techa 2) i doskonale potrafię go obsługiwać. Zdiagnozowałem już dosyć dużo VC. Ale nie o to chodzi. Jeśli ja coś odradzam - to zawsze piszę dlaczego. Jeśli polecam - to też uzasadniam. Ale nie stawiam na pierwszym miejscu aspekt finansowy. :luz:

Edited by Val

Musiałem: 

I to jest podsumowanie :ok:

Cóż a skąd masz pewność że jest produkowany w Austrii a jeśli już tam to kto to produkuje ?

Castrol mimo swojej długiej historii pozostaje nadal jedną z niewielu firm które nie produkuje swojego oleju a robią to jego podwykonawcy, zleceniobiorcy.

Specol jest Polską firmą która ma własny zakład produkcyjny w Chorzowie i własne laboratorium. 🙂

Pozdrawiam

Piotr Dziektarz

Edited by Zmienolej

Sorry Kolego ale czuję nachalną reklamę Specolu. Ok. Już wszyscy wiemy, że taki olej jest i gdzie produkowany etc. Myślę, że jak ktoś z nas zacznie używać, to z pewnością podzieli się doświadczeniem i wtedy możemy podyskutować. Ale jak widzisz, na chwilę obecną nie ma chętnych ;)

Skoro jest tu przedstawiciel Specolu, to moze w ramach reklamy i zachecenia powinien zaoferowac np. 10 chetnym osobom darmowy olej + filtry do danego modelu, a pozniej poprosic o ich opinie. Wiadomo, ze jak bedzie dobry komentarz na forum, to od razu zmieni sie opinia i sprzedaz tez skoczy. Takie tam moje poranne wywody przy kawie

To bardzo fajny pomysł :) Jestem za :ok:

Ta jeszcze wam ten olej wymienia i zatankują do pełna żebyście mogli jeździć i testować.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Bez przesady. Nie będziemy fatygować :P Wystarczy "piątka" oleju :D

Nie mowimy tu o jezdzie dlugodystansowej, a kazdy z nas i tak jezdzi na codzien wieksze lub mniejsze odleglosci, wiec skoro i tak musisz jezdzic, wiec czemu nie na darmowym testowym oleju. Do celu dojedziesz (lub nie

Please login or register to see this image.

) a sponsor bedzie sie cieszyl (lub nie

) z opinii

Tak a za kilka lat co kupisz? Sa dziś fajne fury nawet z dużymi silnikami tylko ttzeba trochę na nie wydać. Ale to kwestia gustu. Niezrozumiałe jest to, ze w jednym poście piszesz, o oponach, olejach itp. że skoro producent takich czesci użyl to tak trzeba a za chwilę polecasz komuś olej innej firmy niż gm.  Sam auta nie serwisowałeś w aso itp. (piszę o vectrze). Juz to pisałem ale napiszę raz jeszcze - jeżeli coś komuś polecasz to używaj argumentów a nie swoich dogmatów. :)

Olej na próbę to rozumiem ale z filtrami już przesadzasz, może jeszcze bak do pełna ;D

Miala byc liczba pojedyncza - filtr (chodzilo o olejowy).
Luzik, moze byc sam olej. Co do baku do pelna, to bylby mily bonus

, ale jak pisalem wczesniej i tak wszyscy jezdzimy, wiec nie bedziemy przesadzac.

Choć na sam olej się pisze jak coś 😁 filtr kupię sam i lpg😁

Niezbyt cię rozumiem. Co kupię za klika lat? To, co będę chciał. Żadnego auta nigdy nie serwisowałem w ASO (bo nikomu nie dam swojego auta) - zawsze to robię albo sam, albo z zaprzyjaźnionym kolegą mechanikiem. Ale praktycznie zawsze wszystkie części kupuję w ASO. :luz:

Co do oleju - polecam to, co stosuję sam. Kiedy były VC nie było tego oleju GM 5W-30. Teraz jest i można go zalać, ale tutaj są dwie strony: albo trzymać się starych zaleceń producenta (0W-30 dla benzyny i 5W-40 dla diesla - może być np. Castrol) albo nowych (GM 5W-30 dla wszystkich silników). Wybór należy do użytkownika. B)

A tak poza tym nie wiem co swoimi postami chcesz mi udowodnić. :mysli:

Edited by Val

Tylko tyle, ze jezeli coś radzisz to podawaj argumenty albo opisuj swoje doświadczenia a nie awoje dogmaty👍

Val , nic nie zamierzam sprawdzac. Tu chodzi o opinie uzytkownikow, a nie kto i gdzie wyprodukowal i co napisal na etykiecie. Generalnie mam w d.... co kto sobie leje, bo to jest jego decyzja i skoro leje to co leje, to albo mu ktos polecil albo sobie wyczytal, ze taki bedzie dobry - czyli opinie innego uzytkownika.
Ja nie leje oleju GM tylko inny 5w30 i nie mam zamiaru nikogo do niego namawiac ani przekonywac, ze ten jest najlepszy. Moj samochod, moj olej. Rownie dobrze moge zalac slonecznikowym,ale nie bede trzymal sie na upartego , ze jest super, bo ja taki stosuje.
Koncze moj OT, bo nie o tym jest ten watek.

To stwierdzenie bardzo mi się podoba. :ok:

Całkowicie się z tobą zgadzam. Ten temat powinien się nazywać "Jaki olej lejesz do swojego wiadra?". Bo te wszystkie polecenia są z d*** wzięte. <_<

Bo tak naprawdę najpewniej jest trzymać się zaleceń producenta. Zaleca on do VC / Signum olej GM 5W-30? Super, no to zalewamy go. A nie "Trzeba lać Motul, Millers, Liqui Moly itd. bo to są super marki!". Większość "polecaczy" tutaj na forum w życiu tego oleju na oczy nie widzieli, ale polecają go bo wszyscy tak mówią. Np. ja leję Castrol. Wszystko jest OK. Po co mam go zmieniać na jakiegoś Specola? Bo to jest olej z polskiego zakładu (który ma nawet własne laboratorium!)? Bez sensu. :unsure:

Z tego co wiem jest możliwa opcja ankiety, czy tam glosowania, każdy sobie zobaczy ile użytkowników na jakiej oliwie śmiga.