Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

bucuwa

Jaki najlepszy olej do silników benzynowych

Polecane posty

Napisano (edytowany)

A kto ci powiedział, że ten Shell to akurat 100% syntetyk, a nie HC? A Castrol EDGE według ciebie to jaki? Albo Mobil 1? :mysli:

Edytowano przez Val

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

też używam :ok:

Napisano (edytowany)

Oczywiście że to HC. Tylko w tym przypadku shell nazwał to technologią pure plus.

Edytowano przez michalm83

Otrzymywany jest ropy syntetyzowanej z gazu ziemnego. Wiec nie jest to z tradycyjnej ropy. I na pewno sie mylisz kolego. W innym wypadku nie byłoby takiego popytu na ten produkt i shell nie podrobiłby go pod inna nazwa. Właściwa wersja spełnia normy ferrari a podrobiona nie.

Ps. Filtr filtrona nie różni się niczym od manna i knechta. Po roku używania wszystkie wyglądały tak samo. Były twarde jak plastik.

Która w koñcowym procesie poddawana jest HC

Napisano (edytowany)

Jakieś ciekawe teorie... A jaki to Shell jest oryginalny i jaki podrobiony? Czekam na zdjęcia. :pilot:

Jakoś nie zauważyłem też żeby ten Shell miał aż taki popyt.

Poza tym już pisałem wcześniej - nie ma co być olejowym onanistą. Masz Ferrari że tak się niepokoisz o te normy? W twojej starej VC zwykły HC spokojnie wystarczy. <_<

A jeśli już chcesz prawdziwy 100% syntetyk - to albo Liqui Moly, albo Xenum, albo Motul Racing itd. Ale czy to ma sens? :unsure:

PS. Robisz rocznie 10.000 km, że wymieniasz filtr raz w roku? :mysli:

Edytowano przez Val

Konkretnie to osiem tys rocznie. Różnica jest. Nie chodzi o te normę czy inną. Ale o fakt że zrobili podróbkę własnego produktu dodając I do nazwy. I że niby to samo a wcale nie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Co do Liqui Moly to do z18xer stosowałem też wcześniej leichtlauf high tech 5w40, ale on nie jest "prawdziwym" syntetykiem, to tzw technologia syntetyczna. Ta firma robi też "synthoil", który jest syntetykiem. Co do innych producentów nie mam doświadczenia. Sam shell poleca do tych silników inny model oleju z normą dexos2. Ale ja wolę ten pure plus, niż jakiś tam dexos2.

"dexos2" - to norma GM. Oczywiście można używać oleju bez tej normy, żeby tylko parametry się zgadzały. <_<

Ja znam oleje Liqui Moly, bo na nich jeździłem (poczytaj mój post na poprzedniej stronie). Ale jaki jest sens wlewania drogiego oleju do starego silnika - to dla mnie zagadka. Chyba że to tylko kwestie psychologiczne (np. posprzątałem auto - i już ono jedzie lepiej). Np. mojemu silnikowi on się wcale nie spodobał, mimo że to prawdziwy syntetyk. :unsure:

Jaki filtr Mann-a? Wiem że są dobre bo do alfy tego używałem.

Jakiś konkretny model tego filtra?

PS. Wleje olej Motula zaproponowanego przez michalm83.

Manna znajdziesz bez problemu 602/2x czy coś takiego ale spodziewaj się ze koła faz rozrządu będą tłukły. Miałem mana i machle i oba były tyle samo warte czyli nic. Tera używam filtron z dodatkowym zaworem zapobiegającym waleniu tych kół. Co do shella to nie jest to samo ani nowa szata graficzna. Klient głupi to i kupi... zrymowało się. Patrz na listę norm-aprobat różni się. Jak wspominałem pureplus - otrzymane z specjalnej instalacji syntezy ropy z gazu, więc oczekuje się że jest to coś bardziej czystego niż HC z ropy mineralnej. Liqui M. miałem dwa lata, był ok, ale 165pln a 120pln za 5 litrów robi troszkę różnicy. Poza tym shell dobry jest to poco przepłacać za naklejkę i jeszcze napis "syntetic technology".

Napisano (edytowany)

No nie wiem czy filtr oleju ma aż taki wpływ na koła faz rozrządu. To wychodzi że oryginalny filtr jest do d***, bo nie ma takiego zaworu. :unsure:

Co do Shella - porównywałem aprobaty (z tego co mi się udało znaleźć) i są takie same. Poza tym według mnie trochę po swojemu traktujesz to wszystko - jakieś pureplusy itd. Masz pieniądze - lej Liqui Moly i czuj się dobrze. Nie masz - lej nawet GM i też będzie OK. :ok:

Edytowano przez Val

Ile użytkowników tyle opinii. Raz się zgodzę z

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

, że jak ktoś ma kasę i chce się poczuć lepiej, to leje co uważa :) Sam kiedyś lałem do OA 3i olej m.in. z lidla i nic się jej nie stało :D Przerobiłem różne oleje i samochody i zasadę mam jedną. Zmieniać systematycznie olej i filtr. Nie ma sensu onanizować się nad opakowaniem czy reklamą, bo nie mamy możliwości zbadania składu chemicznego oleju :D To co nam etykieta, opakowanie, reklama i dobre samopoczucie da, to lejemy ;) Pozdrawiam :)

Napisano (edytowany)

Też tak uważam. Najważniejsza jest regularność zmiany oleju i filtra:

• w cyklu mieszanym co 10.000 km
  • przy jeździe tylko trasami można wydłużyć do 12.000 km
  • przy jeździe tylko po mieście trzeba skrócić do 8.000 km

Dla porównania: lepiej zalać 3 razy Lotosa i 3 razy wymienić Filtrona (co 10.000 km), niż raz zalać Liqui Moly i założyć Manna (na 30.000 km). Co z tego, że ten drugi jest 100% syntetykiem i LongLife - ilość km też robi swoje. Bardzo długo jeździłem na Castrolu i nigdy nie było żadnego problemu (ale zmiana oleju i filtra co 10.000 km). 

PS. A teraz jeszcze coś dla olejowych onanistów: ostatnio kupiłem sobie drugie BMW E32, ale tym razem 730i (M30B30). Stary silnik, prosta rzędowa szóstka. Zostało mi jeszcze około 6,5 litra Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 po pierwszym aucie (od razu kupiłem 15 litrów na dwie zmiany, bo tam wchodziło równo 7,5 litra - ale że po pierwszej zmianie pojawił się problem z ciśnieniem oleju - już więcej go nie wlewałem). Pomyślałem sobie że go zaleję do tego drugiego auta (no bo wylać szkoda, a drugi raz zalewać do tamtego nie było sensu). Zalałem - i znowu kibel z ciśnieniem oleju. Tak więc co z tego że to drogi 100% syntetyczny olej, skoro do tych motorów jest za rzadki. Poza tym pierwsze auto jeździło na Castrolu Magnatecu 10W-40 - po ściągnięciu pokrywy zaworów i miski olejowej tam było sterylnie. Tak więc nie ma co masturbować i przepłacać za jakieś Motule - i tak to nic nie da (no, może nie zaszkodzi). <_<

Edytowano przez Val

Zgadza się. Dlatego jak pisałem z Liqui moly za165 pln przerzuciłem się na tańszego shella. Auto jeździ, nic mu nie jest. A przebieg mam 205tys i ciągle 5w40. A pomyśleć, że kiedyś kupowałem inne auto z przebiegiem 135tys to już uważałem że to strasznie duży przebieg.

Ten filtron ma jakieś specjalne oznaczenie?

PS: Koła faz rozrządu mi nie tłuką. :)

Ja cię .jak każdy filtr tak i filtr filtrona ma swoje oznaczenie .może byś wlazł w katalog filtr ona i sobie dobral

Wysłane z mojego tel.

Niektórym to trzeba na tacy podać:

Dasz radę teraz wyszukać ?

Sprawdzałem już wcześniej.

I to co tam pokazują to on ma ten zaworek?

Powiem tak ja wymieniam olej i filtr w ASO.płyn hamulcowy bo była pora w ASO i jestem zadowolony i cena też OK.

Wysłane z mojego tel.

Ten filtron ma jakieś specjalne oznaczenie?

PS: Koła faz rozrządu mi nie tłuką. :)

Kurcze Panowie, Proszę o podanie typu, symbolu tego filtrona z tym zaworkie a nie odnośników do katalogów czy zdjęć. Już to przerobiłem.

Koszt w ASO to 250 zł,koszt wymiany oryginalnego motula wraz z filtrem, poza ASO....130 zł. Każdy robi jak uważa.

U mnie w ASO 195zł.

Wysłane z mojego tel.

Napisano (edytowany)

Według mnie takie rzeczy jak wymiana oleju bez sensu jest robić w ASO. No chyba że ktoś ma dwie lewe ręce. Poza tym nie widząc co się dzieje różnie może być. Znam przypadki wymiany oleju w ASO które polegały na przetarciu filtru oleju szmatą. A przywieziony ze sobą Motul jest sprzedawany osobno. Albo nie wszystkie uszczelki były wymienione. Albo olej wlany tylko do minimum. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale się zdarza. Jeśli już nie ma możliwości zrobić to samemu - to trzeba zrobić tak żeby była możliwość obserwowania pracy mechanika. Może jestem trochę paranoikiem, ale jakoś nie ufam ludziom i wolę coś takiego zrobić sam. <_<

U mnie koszt wymiany oleju to 0 zł, bo sam go sobie zmieniam (mam bardzo fajny kanał). I nie chodzi o to, że mnie nie stać. Po prostu wiem, co robię, poza tym to dla mnie też pewnego rodzaju przyjemność. B)

Edytowano przez Val

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.