Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

ass

Szarpanie silnikiem z18xe = CEWKA

Polecane posty

Auto ma EGR

Odebrałem dzisiaj auto od auto elektryka i stwierdził,że to sterownik,Wyciągnąłem i zaniosłem do naprawy

Czy po ewentualnym naprawieniu tego sterownika będzie trzeba wszystko programować?

Witam,

myślałem że mam podobny problem.

Autko zaczęło szarpać, zapalił się check i wyskoczył błąd - wypadanie zaworu (czy coś takiego) nr1.

Po wymianie świec trochę ustąpiło ale na dwa tygodnie a teraz to samo.

Okazało się że mam kompresję:

1 - 7

2 - 8

3 - 7,5

4 - 7

Nie wiem co tam się mogło nawyrabiać w silniku. Czy to tylko uszczelka czy raczej powazniejsza naprawa.

Pomóżcie co to może być.

Edytowano przez peter03031976

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jakies strasznie zanizone te sprezanie ... Jak robiles pomiar na zimnym czy cieplym silniku ?? Nie koniecznie uszczelka ... a byc moze bardziej zawory. A wnioskowac to mozna z zblizonej do siebie kompresji na wszystkich garach. Ja tylko gdybam bo tak mi sie wydaje. Moze ktos pewniejszy sie wypowie.

ile auto ma przejechane? silnik zagazowany? W tym silniku stawiam na głowicę, zawory regulowałeś/sprawdzałeś luz?

Witam

Właśnie skonczyłem walkę z podobnymi objawami. Zaczęło się od "helikoptera", pracy na 3 cylindry i zamulenia. Później objawy ustąpiły, nawet "helikopter" sam zgasł, ale pojawiła się nierówna praca na wolnych obrotach (nie falowanie, raczej chwilowe, raptowne spadki obrotów). Po wymianie świec (jedna była uszkodzona) silnik zaczął równo pracować na wolnych obrotach, ale pojawiło się szarpanie w dolnym zakresie obrotów (na benzynie nieco mniejsze), odczuwalne przy przyspieszaniu i znowu od czasu do czasu helikopter. Błąd od początku ten sam: P0301. Dopiero wymiana cewki rozwiązała problem. Po drodze wymieniono mi jeszcze czujnik położenia wałka rozrządu, chyba niepotrzebnie, choć miał przewody w kiepskim stanie. Może kumuś przyda się ta informacja.

Pozdrawiam

U mnie podobnie pomogła cewka. Czujnik wałka rozrządu wymieniamy kiedy np silnik wkręca się tylko do 4500 obrotów. Świece do gazu u mnie sprawdzają się jednoelektrodowe. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.