Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rad80

Opuszczanie szyb pilotem i zapalanie sie swiatel przy otwieraniu samochodu pilotem

Recommended Posts

Mam pytanie czy mozna ustawic aby przy otwieraniu samochodu pilotem zapalaly sie swiatla, wiem ze jest taka opcja, bo ustawilem sobie ja ze wezme galke od swiatel do siebie przy otwartych dzwiach to wlaczal sie swiatla mijania i cofania i zostaja na chyba minute wlaczone po zamknieciu auta, wiec super ale chcialbym zeby tak bylo przy otwarciu auta.

I druga sprawa, mam opcje zamykania szyb pilotem, po nacisnieciu guzika na pilocie i przytrzymaniu go, ale nie mam opcji zeby otworzyc szyby w ten sam sposob, dodam tylko ze kolega ma taka sama vectre i ma opcje otwierania.

Czy istnieja jakies ustawienia w obu przypadkach?

Z gory dziekuje za pomocne odpowiedzy.

Radek

Szyby powinny sie otworzyć przy przytrzymaniu przycisku na pilocie otwarcia drzwi. Czyli trzymasz i powinny sie wszystkie otworzyć

no tak powinno być, bo tak ma też kolega ale u mnie nie działa, więc szukam przyczyny dlaczego, czy dlatego że czegoś nie mam ustawionego lub po prostu dlatego że taka wersja vectra

Masz wersje elite czyli najbogatsza, więc musi działać, sprawdzales opcomem błędy?, odłączales aku?

nic nie sprawdzałem, nie wiem nawet co to jest opcom, jak to się robi?

Nie działa, bo działanie się aktywuje - albo instrukcja albo szukajka na forum.

Nie będzie działać jak po odłączeniu akumulatora nie zaprogramujesz szyb ! otwierasz i trzymasz przycisk przez 2-3 s po otwarciu, zamykasz i znowu trzymasz 2-3 s po zamknięciu i tak z każdą szybo osobną ! Po tym powinno zadziałać ponieważ tego się programuje techem ! Zaprogramowanie szyb powodu również iż przytrzymanie przycisku chwile i puszczeniu np w połowie otwarcia spowoduje że otworzy się do końca już bez trzymania przycisku !

Sprawdź i daj znać czy pomogło !

bylo wymieniane nie dawno, ale co z wziazku z tym ?

Please login or register to see this quote.

jesli wymieniales aku to musisz wykonać czynności o których pisał Grzegorz13

Chyba nie we wszystkich działa otwieranie z pilota. U mnie również nie. Wszystkie szyby zaprogramowane, przy zamykaniu wszystko sie zamyka łącznie z szyberdachem i lusterkami, ale przy trzymaniu przycisku otwierania nic się nie otwiera. Z kluczyka w zamku również nic ( zero błędów).

zrobilem tak jak napisales Grzegorz13 niestety nic nie dalo, nawet nic sie nie dzialo kiedy wykonywalem te czynnosci, chyba ze cos zle wytlumaczyles , widze ze duzo jest na forum ludzi ktorym zamykanie dziala ale otwieranie niestety nie , ciekawe od czego to zalezy, jak juz wspomnialem wczesniej kolega ma takze wersje elite i u niego dziala otwieranie z pilota i to ja mu o tym powiedzialem bo nie wiedzial, ale za to on nie ma wyjscia aux a ja mam nad popielniczka z przodu galki od biegow.

Kurde szkoda, bo fajnie jesli ktos znalazlby sie kto dokonal rozwiazania lub jakiegos ustawienia (zaprogramowania) aby mozna bylo otwierac szyby za pomoca pilota tak jak to jest wprzypadku zamykanie i rowniez super byloby gdyby wiedzial ktos jak zaprogramowac zapalalnie sie swiatel przy otwieraniu auta pilotem.

Edited by rad80

jak się nie mylę to ten problem (brak otwierania) występuje w wersjach z fabrycznym alarmem

...moze i masz racje bo ja mam taki wlasnie fabryczny alarm , ale czy mozna to jakos obejsc lub ustawic?

Ja mam wersje bez alarmu i też niemoge otwierać szyb z pilota.

...a probowales juz czegos, tzn jakiegos triku?

Tak ,zamykanie szyb z pilota idzie, otwieranie na raz tylko drzwi kierowcy na dwa pozostałe idzie, zamykanie się zamków po ruszeniu też idzie.

Szyby elektryczne dołożone tylne osobiście i z alarmem działa wszystko co możliwe z pilota również otwieranie wszystkich szybek

jak komuś nie działa to sprawdźcie czy macie zaprogramowane szyby (żeby je sprawdzic to nacisnąc trzeba dłużej otwieranie szyby i ma się do końca sama otworzyć po puszczeniu przycisku to samo z zamknięciem) jeśli po puszczeniu przycisku na szybie szyba się zatrzymuje znak że nie jest zaprogramowana i z pilota nie zadziała

U mnie wszystko zaprogramowane, nie mam alarmu i opuszczania szyb z pilota nie ma a domykanie jest. Zero błędów.

u mnie to samo zamknie łącznie z szyberdachem ale za cholerę nie chce otworzyć

Jaki masz moduł bcm

jeżeli o to chodzi to chyba NF

A spróbuj to zrobić drugim kluczykiem. Może przycisk od otwierania już pada i podaje sygnał za krótko.

Ja mam fabryczny alarm i działa i opuszczanie i zamykanie.

jak i gdzie to mozna sprawdzic jaki sie modul?

ja takze robilem te zaprogramowanie ,wszystko jest zaprogramowane, sprawdzalem tez z innym kluczykie i nic za chiny nie otwiera tych okien, zamykac zamyka ale nie chce otwierac, hmmmm

widac, ze duzo ludzi ma ten sam problem ze dziala im zamykanie ale otwieranie nie a innym dziala normalnie to i to.

jedni mowia ze trzeba sprawdzic to op comem i tam wejsc glebiej i ustawic/zaprogramowac i ze niby tez tam mozna ustawic/zaprogramowac zeby swiatla sie wlaczaly przy otwarciu auta pilotem, jak bede w Polsce za 2 tyg jade do jakiegos warsztatu, ktory posiada taki op com i sprawdzi mi to, chyba ze ktos z forumowiczow to sprawdzi lub juz wczesniej sprawdzil, jak tak to prosimy o informacje.