Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mejo

Dziwny syk powietrza POMOCY :(

Recommended Posts

WItam

Zauważyłem dziwną rzecz w mojej Viki (C 2.2DTI)

Otóż na wysokich obrotach na postoju oraz podczas przyspieszania zaczyna dziwnie syczeć... I to dosyć głośno... Towarzyszy temu jeszcze czarny dym z rury (nie cały czas, tylko podczas przyspieszania i ogólnie gazowania)

Spotka się ktoś z tym problemem??

Jest to syk jakby powietrza... Otworzyłem maskę i z bratem doszliśmy do wniosku że ten dziwny syk dochodzi gdzieś od przodu auta, gdzieś okolicę chłodnicy...

Ma ktoś jakąś hipotezę? I dlaczego towarzyszy temu ten czarny dym z rury? Bo ewidentnie te dwie rzeczy są ze sobą powiązane bo tego dymu nie było...

Pozdro i dzięki za pomoc

Nieszczelność w dolocie -powoduje niedoładowanie silnika powietrzem przy jednocześnie dużym wtrysku paliwa - czyli muł i czarny dym z rury.

Ahaaaa dzięki czyli trzeba działać... A powiedzcie mi chłopaki czy z tym można jeździć? Czy lepiej nie? Aaaa no i czy się zacząć bać czy to drobnostka... ??

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Teoretycznie nic się nie powinno stać jeśli gdzieś tak pojedziesz. Po prostu kopci, auto słabe, może więcej palić. Trzeba dokładnie sprawdzić gdzie jest nieszczelnośc - czy to tylko na jakimś łączeniu puściła opaska, czy jakiś gumowy przewód pękł, czy też intercooler się rozszczelnił i trzeba go wymienić.

To samo u mnie. Jutro akcja rozbiorka przodu i sprawdzanie co poszło. WYdaje mi sie ze IC bo na srodku od klimy jest plama oleju wiec tam cos pluje ALe moze sie myle

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">