Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

tomekostra

trzeszczenie plastyków dmuchawy o podszybie

Recommended Posts

Cześć

Jestem wk*$%ny bo już dwa razy demontowałem poduszke pasażera, schowek, 2 razy dałem pomiędzy łączenie dmuchawy a podszybie taką piankę/ gumę. Problemu nie było przez 50km a teraz znowu jest. Wiem, ze to jest to na 100% tylko nie wiem jak wyjąć dmuchawę, albo jak tam dojść bo nawet jak zdejmę kratkę nawiewu od szyby i wsadze palce w te kanaly to tylko koncówką palca łapię za te lączenie końca dmuchawy z nawiewem na szybę.

Co z tym zrobić, czy zwalić dmuchawe czy jest jakiś sposób, zeby tam psiknać, czegoś albo coś? Bo jedyne rozwiązanie ktore wymyśliłem i przy którym bedzie łatwy dostęp to wyjęcie całej przedniej szyby, co jest niemożliwe w moim przypadku ze względu na koszta.

Please login or register to see this link.

nie o to mi chodzi.

Chodzi mi o to co jest w linku na dole tego postu, koniec tego calego tunelu jest po lewej stronie w rogu i tam idzie powietrze na szybę zdaje się, tam jest też jakieś łaczenie tego i wchodzi o plastik od deski rozdzielczej(?) przy podsyzbiu i jest tam luz i stuka plastuk o plastik. Trzeszczy czy stuka- jeden ciul bo cały samochód jest głosny dla wrażliwych uszów.

no i nie ma nikogo pomocnego?

Znalazłem chyba na aukcji to o co mi chodzilo i to się zdaje nazywa obudowa nagrzewnicy??? więc jak to wyjąć??

HALLLLOOOOO

zrobiłem, na razie nie trzeszczy ( w sumie trzeci raz udalo mi się zapobiec trzeszczeniu tylko pytanie na jak długo)

masz jakieś fotki z przeprowadzonej naprawy moze?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Łatwiej by było pomóc

nie mam, na razie działa z zaznaczeniem na razie... po ostatnim wyjęciu airbaga i schowka pasażera pzez 100 km był spokój, więc jeszcze trochę czasu minie zanim będę wiedzial czy coś dało moje dalsze kombinowanie, jak się okaże, ze jest ok, napisze co i jak.

Tzn, jak miałem VB 98r wcześniej to miałem podobny przypadek którego niestety nie udało mi się wyeliminować, objawiał się trzaskiem co jakiś czas po wjechaniu na nierówność. Podobno do deska rozdzielcza od strony podszybia, no ale tak jak mówie nie udało mi się zbadać genezy bo auto poszło do sprzedania

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

druga porada, tam jest to ustrojstwo co trzeszczy, mianowicie zatrzaski od deski rozdzielczej stukaja o zatrzaski od obudowy dmuchawy. Ja na początku dalem tam grubo gąbki ale efekt był na 100km, potem posmarowalem silikonem, tylko nie da rady dam dokladnie wysmarować, chyba, ze ktoś ma długie i chude palce to tam dojdzie. Na razie spokoj ale żadko jeżdżę.