Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kg_71

Zmiana rozstawu śrub 4x100 na 4x110/4x112

Recommended Posts

Witam kolegów,

Niedawno kupiłem "przez internet" alufelgi 16" 7,5J ET35 z oponami 205/40/16 i 225/40/16, i wszystko byłoby pięknie, gdyby 'pewien miły pan' w opisie tych alusów podał prawidłowy rozstaw śrub, a podawał 4x100 czyli tyle ile mam w viki 1.6 '96 sedan przedlift. Niestety, felgi po dojechaniu okazały się być 4x110 jak nie 112 i najzwyczajniej w świecie nie pasi to do mojego samochodu (mimo, że w opisie podawał że jest to do OPLA). I tu pytanie, czy istnieje jakikolwiek sposób założenia tego do mojego samochodu, jeżeli tak to czy przez jakieś dystanse czy śruby pływające? Pytam, dlatego że nie wiem czy w tych zakresach jest coś do skorygowania tej różnicy. Jak nie ma - to trudno, już się wypłakałem w poduszkę że nie wejdą i najwyżej sprzedam, ale wolę wyczerpać wszystkie możliwości:)

Pozdrawiam serdecznie, poniżej fotki alu żebyście widzieli jakie oznaczenia itd

Please login or register to see this image.

cam00035.jpg

cam00032g.jpg

cam00019mk.jpg

cam00018v.jpg

Nie da rady. Możesz zwrócić bo towar niezgodny z opisem. Nawiasem mówiąc najbrzydsze alu jakie widziałem!

Tak ja marcinek180 pisze - zwroc te felgi.

Sruby plywajace mozesz zalozyc aby zmienic rozstaw no. 110 <-> 112, 108 <-> 110

Są dystanse zmieniające rozstaw śrub, ale żeby było bezpiecznie taki dystans musi mieć min 15-20mm. Koszt ok 150zł.

I to w dalszym ciągu nie będzie bezpieczne...

Te dystanse nie mają homologacji, normalnie koło jest przykręcone za pomocą szpilki do piasty w przypadku dystansu, dystans jest przykręcony do piasty a koło za pomocą krótkich szpilek do dystansu.

dokładnie dystans jest w miarę bezpieczny jak jest na ten sam rozstaw

ja bym albo zwrócił albo sprzedał.

Gosc popchal Ci kola 4x108, czyli Ford i Audi B3 i B4.

Nie kombinuj z dystansami tylko zwroc je i rzadaj kasy spowrotem.

tu nawet jakby sie uparł i chciał głupio ryzykować to dystansu raczej nie włoży bo felgi to 16" 7,g" szerokie i już maja granicznie małe ET 35. Jak włoży dystans - to bez błotników chyba bedzie musiał jezdzic

Please login or register to see this quote.

Nie dy rydy, specjalnie napisałem 'przez internet' bo się dogadałem z typem poza allegro to puścić, żeby ominąć prowizję. Niestety - mój błąd, po raz kolejny widzę że nie ma co wierzyć w to co kto pisze tylko jechać i przymierzać. BTW jest ktoś w stanie z samych oznaczeń alu określić rozstaw tych śrub? Jeżeli nie, to jak mam je dokładnie zmierzyć żeby później ktoś kupując się nie naciął jak ja?

To tak jak z rudymi, trzeba lubieć. ;p

sokoro są takie fajne to widać poprzedni właściciel tego nie docenił i znalazł "kupca" co podzieli jego gust

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">