Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

przemek0011

Sciąga na prawą stronę.

Recommended Posts

Witam mam taki maly problem sciąga mi signuma na prawą stronę, wymieniałem łozyska na amortyzatorach z przodu i mechanik mi powiedział, że mósiał geometrie robić,zauważyłem że jak wracałem od niego miłem miało powietrza w kołach nie wiem czy cos to ma wspólnego z tym, mósiałem dobic na stacja bo czujniki wariowały, dobiłem ale nadal odczuwam deikatne sciaganie na prawa strone, wymieniał mi też tuleje pływajace z tyłu i nie wiem czy sprawdzał mi geometrie na tylnych kołach,Co wy o tym myślicie???? jeszcze raz zrobić geometrie???

Edited by przemek0011

geometrie NA STÓWE ZLE USTAWIONA

gdy brakuje powietrza w kole czuc lekkie pływanie koła ale nie ściąganie jedz chłopie ustaw geometrie kół

nie rozumiem dlaczego robił geometrię po wymianie łożysk amora w/g mnie wymiana nie ma nic wspólnego z geometrią

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Raczej zbieżność robił. I dobrze. Tylko że jak robił na kołach z małym ciśnieniem to wyniki mogły być przekłamane.

Please login or register to see this quote.

przyczyn może być mnóstwo

- amortyzatory

- sprężyny

- silentbloki

- opony

trzeba by było dokłądnie obejrzeć amorki czy np: nie chowają się i już zostają w tej pozycji ( ścieżka diagnostyczna nic tu nie da) , dokłądnie obejrzeć sprężyny , dokłądnie sprawdzić wszystkie tuleje metalowo gumowe , opony czy mają równy bieżnik ( czy nie są wyząbkowane) , ale ja najpierw bym poszukał firmy która wyważa koła na samochodzie

ja przerabiałem ściąganie w prawo winny był amorek i pęknięta sprężyna ( mimo, że dwa dni wcześniej robiłem przegląd roczny i na szarpakach amorki wyszły po 75%)

ja wymieniałem jeden amorek z tylu , może powinienem dwa wymienić na raz a nie pojedynczo?

Miałem takie odczucie odkąd kupiłem opla, zaraz po zakupie wyminiłem amorka tylniego i moze to był bląd i trzeba bylo wymienić dwa

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:">

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

Widzę kolego,, piotras112" , że Cie to bawi , ale moge powiedzieć żę na 100% mój Opelek nie był ,,bity" sprawdzałem miernikiem i i jest dobrze sprawdzałem rok produkcji poszczególnych cześći i też ok , Cześci zawiszenia wszystkie GM, serwis w Aso tez wiarygodny , Po wypadku to on na pewno nie jest,

To raczej uśmiech spowodowany tym że amory wymienia się parami, jak skarpetki nawet jeśli tylko jedna jest dziurawa.

amorki wymienia się parami , klocki wymienia się na całej osi itd.

jeśli wymieniłeś jeden amorek to auto na 100 % nie stoi równo, pozorna oszczędność , jesli chcesz żeby auto jeździło prosto to rób porządnie serwisowanie auta a nie po taniości , jeśli długo nie jeździsz na tym amorku to kupuj drugi dokłądnie taki sam i wkładaj

Faktycznie to był błąd, auto teraz zachowuje się nie tak jak powinno. Jeden amor trzyma się drogi a drugi lata

Może i to był bląd, kupiłem kayba jeden, a teraz jak bym wymieniał to dwa na blistein

kolego tu nie ma co rozmyślac bo nawet się nie obejrzysz i będzie po oponie/oponach jak Cię ściąga i do kosztów zawieszenia dojdzie kupno dwóch opon

jezeli kolega robił geometrie to to jest napewno dobrze i nie ma nic wspulnego ze ściąganiem ,

rada jest taka zeby zamienił koła z lewego na prawy /prawego na lewy

sam miałem taki przypadek ze auto jechało prosto ale dla pewności zrobiłem geometrie i potem zaczeło ściągać na prawo , wróciłem do goscia ze coś zle zrobił a on powiedział tak , dajesz mi 20 zł jezeli to jest wina opon i niestety przejebał........

u mnie również pojawił się problem ze ściąganiem w prawo. opony są nowe, po pierwszym wyważeniu wyważone ponownie, przepompowane i obrócone na feldze. drążki, łączniki stabilizatorów wymienione. zbieżność zrobiona, sprężyna cała. czy jakieś pomysły poza amortyzatorem?

U mnie również pojawił się problem ściągania samochodu na prawą stronę. Wymienione zostały sprężyny z przodu, łączniki stabilizatora, końcówki drążków, łożyska amortyzatorów, regenerowany były sworznie i tuleje wahaczy z przodu. Po wszystkim została zrobiona zbieżność i geometria. Niestety samochód ściąga w prawo i to dość mocno. Jakie mogą być przyczyny tego ściągania?

u mnie robiłem ponowną zbieżność w innym zakładzie bo pierwsza była spartolona