Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

trapp

Po naprawach samochód ....czasem zciąga :-(

Recommended Posts

Witajcie.. Od pewnego okresu czasu morduje się z przednim zawieszeniem w swojej V. W lutym po tym jak zaliczyłem jakąś dziurę usłyszałem huk i pożegnałem się ze sprężynami oraz amorkiem ( wersja warsztatu ) zresztą o swoich problemach pisałem wcześniej

Please login or register to see this link.

. W warsztacie zaliczyłem - 1400 PLN i zostały mi wymienione: amorki, sprężyny, osłony, odboje górne i mocowania amortyzatorów. Przestało walić natomiast pojawiły się lekkie łomoty na drobnych wertepach i ogólne wrażenie "niepewności" co do samochodu plus ściąganie w prawą stronę ( podobno amorek i sprężyny poszły głównie z prawej strony). No to reklamacja ... znaleźli tuleje wahacza lewego tylnego, wahacz prawy, przegub wewnętrzny lewy z osłoną. Z serwisu pojechałem od razu na przegląd - samochód przeszedł go bez stresu - zalecenie - zrobić geometrię. Na pytanie o przednie zawieszenie wzruszenie ramion i stwierdzenie że ok - sprawność amorków 78% . Po wymianie subiektywne wrażenia bez większych zmian ( poza tym że ja się rozłożyłem więc przestałem nękać warsztat). Dzisiaj wstawiłem Bydle znowu do serwisu na geometrie i reklamacje i..... przez chwilę było nawet ok. Geometria zrobiona jedyne co jeszcze znaleźli to łączniki stabilizatorów ( wymieniono ) - samochód jedzie prosto żadnych stuków .. stwierdziłem CUDO i nagle kiszka. Podczas dość dynamicznego ruszania połączonego ze skrętem w prawo poczułem nagle jak by samochód zaczął "uciekać" znów w prawo. Co najśmieszniejsze w chwili obecnej samochód raz zciaga a raz nie (zawsze w prawo)... znowu pojawiły się lekkie łomoty i uczucie "niepewności" za kierownicą. Zdaje sobie sprawę, iż przypomina to wróżenie z fusów ale może ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?? Warsztat jedyne co już wymyślił to reklamowanie amorków...

ten warsztat to jakies "papudraki"(w sensie g.wiedza)

w vc robi sie kompletna geometrie i z przodu ustawia sie zbieznosc a z tylu zbieznosc i katy.

Jesli auto sciaga to w 95% odpowiada za to tyl samochodu. Znajdz lepszy warsztat...

Nie będę polemizował :-D Mają jedną cechę która jest zdecydowanie in plus czyli ZAWSZE mogę do nich podjechać i POSTARAJĄ się naprawić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:"> Czasem sobie tylko bidaki rady nie dają. Tak serio to zbieram się co by oddać go w jakieś sensowniejsze miejsce ino z Warszawskich Bielan mi wszędzie ciut daleko. Pozostaje mi albo jechać na arkuszową albo do naszego kolegi z forum na żerań tyle że do Niego ciężko z terminami ostatnio było :-) I ostatnia sprawa.... tyle kasy już u tamtych zostawiłem, że żal płacić kolejnemu warsztatowi... najchętniej pojechał bym do kogoś co powiedział by co mają zrobić a z tamtych potem robotę wycisną

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> Ale tak to niestety tylko w bajkach

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Swoją drogą..... czy taki objaw może dawać walnięty amorek ????