Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

snap171

Nie "puszczające" zaciski na przedniej osi (lewy i prawy)

Recommended Posts

Witam,

Otóż mam problem z zaciskami na przedniej osi. Otóż zauważyłem że nie odpuszczają one do końca i klocki cały czas trą o tarczę (autko paliło około 15l/100km). Dla pewności podniosłem moją Vectrę na lewarku i kręciłem kołem - jest opór i koło zaraz się zatrzymuje. To samo zjawisko występuje zarówno na lewym i prawym zacisku. Byłem w serwisie i powiedzieli (bez oględzin) że najprawdopodobniej trzeba będzie poddać regeneracji zaciski (uszczelniacze i tłoczki - tłoczek/i podobno może być do wymiany - jaki może być koszt takowego?).

Może coś jeszcze spróbować zaradzić zanim pójdę w koszty?

poszukaj w intercarsie lub u stachowiaka

Zakupy u Stachowiaka odradzam. Mam niemiłe wspomnienia, kupiłem u niego parę części do zawieszenia, po czym ani części, ani kontaktu, ani zwrotu pieniędzy. W ciągu miesiąca nazbierał 50 negatywnych komentarzy po czym allegro zamknęło mu konto i utworzył kolejne, chyba już trzecie. Może łatwiej byłoby kupić używane zaciski?

Please login or register to see this quote.

rozebrać wyczyścić i złożyć może pomoże

Nie kupuj tłoczków zamienników, do niczego się nie nadają, po pewnym czasie stają.

Ja bym na Twoim miejscu zrobił tak, kupił od kogoś zaciski używane za psie pieniądze, nie są to już duże koszta. Rozebrał w domu, wyczyscił, ewentualnie dokupił gumki na podmianę złożył do kupy i założył na samochód.

i jeszcze wyczyścił i pomalował w ładny kolor

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może nie ten dział ale mam akurat 2 zaciski na przód i oddam za grosze. Nie wiem tylko w jakim są stanie (pół roku leżą) i czy u ciebie podejdą, bo są takie jak w vałce. Może ktoś podpowie

Cichy, kolega ma polifta 1.6, więc w polifcie wsio ryba, będzie pasować

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak mi się wydaje ale nie jestem pewien

Hehe - dziękuję za propozycję. Na całe szczęście (w nieszczęściu) okazało się że... nie mam z przodu klocków! Po prostu się zużyły i zakleszczyły i nie wracały do pozycji pierwotnej. Zaciski i tarcze są ok. Będę płacił 200-250 zł także nie jest źle.

250 za wymianę klocków????

Tuż to czyste zdzierstwo

Szkoda że masz tak daleko bo z chęcią bym wymienił

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Same klocki mają kosztować ~170 zł. Mam nadzieję że będą dobre, typu TRW - spytam się o ich producenta. Dodatkowo sprawdzili stan tarcz, bębnów i zacisków na wszystkich kołach oraz przeczyścili cały układ. 250 to ma być maks. Postaram się ugadać na taniej bo jestę studentę i kasy nadmiaru nie mam...

Następnym razem napiszę na forum że szukam kogoś kto by wymienił - ja jestem jeszcze zbyt mało doświadczony a tu chodzi o hamulce. Samochodu potrzebowałem też stosunkowo szybko stąd zdecydowałem się na serwis. Jak dobrze pójdzie to może Fundacja na rzecz studentów (Tata) wspomoże budżet tej naprawy.

Jeśli grzebali ci coś więcej to chyba nie tak źle. Myślałem że chodzi o samą wymianę klocków. Jeśli prowadzą warsztat to podejrzewam że klocki dostaną taniej

I to dużo taniej ale wiadomo że muszą swoje zarobić aby im się opłacało

Jak z przeglądem całości to cena rozsądna.

Dopytam się jeszcze czy aby nie z przeczyszczeniem wszystkiego - tak mi się wydaje że coś mechanik wspominał ale tu pewności nie mam.

Mam nadzieję że klocki będę TRW lub chociaż pochodne.

Już odebrałem autko. Klocki TRW.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

TRW sa dobrymi klockami.