Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
brzymek

Czy jest sens montować te głośniki

Recommended Posts

Mam suba od HIFI który zbudowany jest na dwóch głośnikach Visaton W 170 S

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Chciałem to komuś sprzedać ale pomyślałem że można by te głośniki wstawić do auta czyli Vectra B 99 po lifcie. Radio mam fabryczne delco 500. Czy ktoś z was będzie miał pojęcie czy to się w gl. zmieści i czy będzie dobrze grało? Przy okazji wymiany głośników wytłumiłbym przy okazji drzwi dla lepszego efektu. Dzięki z góry za ewentualne odpowiedzi, pozdro.

Edited by brzymek

Witam! Nie bardzo wiem w którym dziale miałem napisać ale do rzeczy... gdzie w Viki C znajduje się 9 głośnik? 8 głośników nie trudno znaleźć ale nie mam pojęcia gdzie jest ten 9:/

Gdzie chcesz dokładnie to wsadzić?

Ja generalnie tez myśle nad zmianą głośników, tylko że fabryki fajnie grają ( przy fabrycznym radiu) aczkolwiek nie duzym kosztem chciałbym coś fajnego wrzucić nowego ( niekoniecznie markowego) no włąsnie i czy jest wogule sens przemieniać głośniki z fabrycznych. Generalnie jaką moc mają fabryczne głośniki i jaką moc ma fabryczne rafio DVD 70 navi 9 dodając że posiadam Vectra C Kombi)

Please login or register to see this quote.

W VC są takie same głośniki jak VA/VB? Podejrzewam że gorsze na pewno nie będą.

Jak chcesz niskim kosztem poprawić sobie dźwięk, to wytłum drzwi. Dźwięk znacznie się polepszy. Taniej niż 250zł nie kupisz nic sensownego co by grało lepiej. Tylko pogorszysz sprawę.

Ba, nawet Helixy, Powerbassy, Hertze czy u-Dimensiony (ceny ~250zł) nie grają dużo lepiej od fabrycznych, jeśli nie mają wzmacniacza i wytłumionych drzwi.

Przerabiałem to nie raz, interesuję się trochę car-audio i kilka razy montowałem sprzęt grający znajomym.

Opel ma bardzo dobre te fabryczne głośniki.

To ja może pozwolę sobie odpisać na temat

Please login or register to see this quote.

To są głośniki o bardzo dobrej relacji jakości do ceny, więc jak najbardziej możesz spróbować wstawić je w drzwi, może fajnie zagrają. Często są z powodzeniem wykorzystywane w budżetowych, domowych 2-drożnych konstrukcjach DIY (to oczywiście zupełnie inna para kaloszy niż CA, ale tak czy owak głośniki są niezłej jakości).

Pytanie tylko czy uda Ci się je zmieścić w drzwiach. Na pewno będziesz potrzebował dystansów, bo mają głębokość 74mm. Poczytaj sobie tu albo po prostu przymierz w samochodzie jakiej grubości byś potrzebował dystans i czy w ogóle dał by radę zmieścić się pod osłoną w tapicerce.

Edited by fun_tha_mental

Na środku deski rozdzielczej, centralny.