Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
pawel175

Klimatyzacja wlącza sie, syczy ale nie chlodzi

Recommended Posts

Witam mam vectre z klima manualna nie znam sie kompletnie na klimatyzacji i pojawilo sie syczenie po wlaczeniu dodam ze klima nabita kilka dni temu chodzila dobrze a tu nagle niespodzianka i wydaje mi sie ze juz nie ma plynu chlodzacego czytalem ze moze byc nieszczelna wiec co najpierw sprawdzic zeby nie wymieniac po kolei. Z gory dzieki za pomoc

Najpierw to jedź tam gdzie ci nabijali i zje...b ich wszystkich po kolei. Sprawdzali szczelność czy tak tylko nabili? ale patałachy... byle tylko kase wydrzeć ..

Brak czynnika. Obejrzyj rurki przy chłodnicy i sprężarkę czy nie są zielone. To są słabe punkty vectry. Chłodnica też może być nieszczelna ale musisz ściągnąć zderzak żeby zobaczyć. Bez tego szkoda Ci nabijać. Najlepiej podjedź do zakładu żeby nabili azotem i sprawdzą szczelność układu.

no jutro jade i kurde wlasnie to chyba normalne zeby sprawdzic szczelnosc przed nabiciem no nie? szczerze nie pamietam czy sprawdzali szczelnosc ale raczej nie bo za sprawdzenie szczelosci placi sie dodatkowo i tak to jest z tymi serwisami

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> to ta chlodnica od klimy to jest pierwsza od grilla tak?

Tak to ta chłodnica od atrapy. Jeżeli jest od nowości to szykuj się na nową. Ja w tamtym roku zmieniałem. Pewnie nabijałeś na maszynie co robi podciśnienie, a ona nie wyłapie minimalnych nieszczelności.

Please login or register to see this quote.

Tak, ale trzeba zrzucić zderzak i wentyl, u mnie była cała zielona tylko w miejscu wirnika wentylatora.

Dodatkowo sprężarka mogła strzelić i koniecznie trzeba wypiąć wtyczki z czujników (te 2 na dole za chłodnicą wody na dole) i sprawdzić.czy w gniazdach nie jest zielono (o ile dodali barwnika)

Zanim nie sprawdzisz wszystkich tych punktów nie nabijaj klimy.

U mnie zrobili sprężarkę, nabili azotem bo nie chciało się ściągać zderzaka i niby przez 1h utrzymało się ciśnienie.

Niestety po nabiciu po tygodniu już miałem pustkę, dopiero wtedy zderzak i czujniki obejrzeli .........

ok rozumiem dziekuje za pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jutro odwiedze ten super serwis i pokluce sie napewno jak sie uda zrobic to napisze pozdrawiam

kolego witek_p widzę że bardzo lubisz przepisywać podpowiedzi z poprzednich postów

Witam klima naprawiona jak narazie chodzi cicho ponownie nabita wymieniona zostala chlodnica od klimy i osuszacz ciekawe jak dlugo bedzie teraz trzymac cisnienie:) pozdrawiam

mogli Ci przy okazji wymienic wentyle, gdzie sie gaz nabija bo Mi tak przez cala zime po malutku gaz uciekał

no teoretycznie tez mogli wymienic wiesz auto stalo 2 dni i szukali nieszcelnosci niby dali gwarancje na cala usluge i sie okaze czy wytrzyma ale mowili jeszcze w tym serwisie ze tam gdzie bedzie uciekal czynnik to zostawi slad przegladneli caly uklad i tylko chlodnicą niby uciekal a ona byla jeszcze od nowosci

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">