Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

snap171

Mała stłuczka a brak mocy 1,6 16v X16XEL 2000r

Recommended Posts

Witam,

Miałem ostatnio małą stłuczkę - w zasadzie w mojej Vectrze wszystko skończyło się na zarysowanym zderzaku i lekkim przesunięciu się go w tył (zadziałał jak prawdziwy zderzak). Od tego czasu mam wrażenie że silnik nie ma mocy - na 1. i 2. biegu jest ok a na 3. i wyżej przy około 2-2,5 tyś obrotów i wciśniętym pedale gazu do deski idzie słabo. Żadnych płynów nie ubywa, nic z części silnika RACZEJ nie uległo uszkodzeniu - nie podświetlają się też żadne kontrolki (Check Engine itp).

Ktoś ma koncepcje od czego zacząć poszukiwania? Może mi się tylko wydaje ale wolałbym jakoś to sprawdzić.

Edited by snap171

może efekt placebo . Wiesz ten motor raczej do szybko rozpędzających się nie należy a jeśli już do zaczyna od 2500 / 3000 obr

Mam nadzieję. Wiem że 1,6 16v to silnik raczej słaby lecz i tak odnoszę wrażenie że coś jest nie tak. Może coś się ze sobą zbiegło w czasie i wysiadło tak po prostu ze starości a nie ze względu na stłuczkę.

Może ktoś z Gdańska przeczyta i zechce się ze mną spotkać i ocenić czy coś jest nie tak. Sam sprawdzę czy aby hamulce nie trzymają. Raz miałem taki problem że ręczny nie do końca "puszczał" i prawy tarczo-bęben cały czas stawiał opór.

Już wiem że nie opuszczają mi do końca przednie hamulce a nie to że brakuje mocy. Jakieś sugestie jak temu zaradzić?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edited by snap171

regeneracja zacisków

Może nie samych zacisków, co tłoczków i wymiana gumek uszczelniających tłoczki.

Please login or register to see this quote.

Witam. Mam ten sam problem w 1.6 16V lecz nie miałem żadnej stłuczki i na trochę innych obrotach. U mnie odczuwa się wyrazny spadek mocy miedzy 2,5-2,9tys/obr wyżej już idzie normalnie. Jak wymieniłem filtr paliwa było troszke lepiej ale nie ma długo problem pozostal i nie wiem jak sie z nim uporac. Zauwazyłem tez że na zimnym silniku praktycznie wogóle nic nie czuć.

Uporales sie jakos z tym problemem?