Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
szymonszef

Sprężyna tył

Recommended Posts

Witam. Proszę o poradę jak się wymienia tylne sprężyny vectra c.

Jeżeli jest to jakaś grubsza robota to przydały by się jakieś zdjęcia.

Dzięki i pozdrawiam.

Zdejmujesz koło przy podniesionym aucie,

odkręcasz amortyzator i go wyjmujesz,

jakąś łyżką odchylasz wahacz na dół, wkładasz ściągacz do sprężyn) i ściskasz sprężynę - wyjmujesz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Cały demontaż

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak nie masz ściągacza to można pasów transportowych z małą klamrą użyć (2 pasy po przeciwnych stronach sprężyny)- wystarczy żeby ścisnąć na tyle, żeby wyjąć.

Później rozluźniasz klamry i ta dam!

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by FOTON

właśnie chciałbym podłączyć się do tematu. Bo od jakiegoś czasu u żony obserwuję koszenie opony tylnej. Wygląda mi tak jak by jedno koło było pod kątem... i ścina oponę. Oponę i felgę wymieniłem, i dalej widzę że ścina kolejną oponę. Teraz pytanie, co tutaj można obstawiać - amor czy sprężynę?! Dodam że opona jest ścięta z 1 strony nie równo.

Mieliście coś takiego? Pozdrawiam

Ja podniosłem auto na lewarku a drugi lewarek podłożyłem pod wahacz odkręciłem wahacz od strony koła i opuściłem na lewarku wyjąłem starą sprężyne włożyłem nową i podkręciłem wahacz lewarkiem do góry i po montażu. Zmieściłem sie w 20min z obiema stronami

Please login or register to see this quote.

Zbieżność - ustawienie kątów, albo pękniętą sprężyne

Witam

Popieram Kolegę Krzysiekk884 ta metoda się naprawdę sprawdza oszczędza czas i nerwy

No to kolego możesz się zapisać na mechanika do stajni F1, ja przez 20 minut nie dam rady zmienić samych kół z tyłu, a Ty łącznie ze sprężynami

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:">

Edited by Robert1014

A ile płacą?

Faktem jest że sie spręzałem bo musiałem zostać z synkiem sam, ale jest to jak najbardziej wykonalne. Odkręcasz 5 śrub przy kole i jedną przy wahaczu.

Edited by Krzysiekk884