Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

majki22aa

mrugajace oswietlenie migajace swiatla pozycyjne

Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum, poczytalem archiwum i nie znalazlem odpowiedzi na dolegliwosc mojej Viki.

Temat jest taki:

Wczoraj moja uwage zwrocilo niegasnace podswietlenie panelu na ktorym jest wlaczanie swiatel podswietlenia halogeny itp .

Zauwazylem takze ze zarowki pozycyjne blyskaja co jakis czas po zamknieciu samochodu.

Dzis juz sie wogole cos po....... nie moge wylaczyc swiatel pozycyjnych ani podswietlenia zegarow radia klimatronika i ogolnie tego co jest podswietlane w srodku.

Przyznam sie takze ze jakies 3 tygodnie temu kupilem zarowki pozycyjne diodowe i one sobie tak blyskaly ale nic wiecej sie nie dzialo.dopiero po tym czasie takie cos mi sie pojawia.

Prosze o pomoc moje gg 5576523

Please login or register to see this quote.

wróć do normalnych i sprawdź czy się naprawi

Kupilem zarowki przed wymiana odpiolem z akumulatora minusa

Po zalaczeniu niby ok pojechalem moze z 1km nic sie nie dzialo zajechalem na ogrod wylaczylem silnik i nadal sie wszystko swieci, pokretlo od swiatel wylacza tylko swiatla drogowe.Pozycje i podswietlenie wszystkiego co jest srodku nadal sie swieci o co chodzi? mruga wyswietlacz i cala reszta raz na jakis czas.

Edited by majki22aa

Diodowe w pozycjach zmień na zwykłe białe Osram albo Philipsa, lub kup emulator oszukujący komputer o przepalonej żarówce. Chociaż nie wiem czy do Viki emulator pomoże.

Miałem kiedyś u siebie i zaczęły po 3 tygodniach mrugać podczas jazdy. Pytałem sprzedającego emulatory i stwierdził, że do Vectry nie ma opcji montażu żarówek ledowych, bo emulator i tak nie wyeliminuje tego błędu

Wymienilem na zwykle i niestety nic sie nie poprawilo.

Zostane przy takich jak fabryka zalozyla.

odczytaj błędy kompem

cały czas po zgaszeniu autka światła świecą czy tylko po zapaleniu silnika świeca

Bylem na kompie bylo dosc duzo bledow zwiazanych z przerwaniem obwodu

Byla spalona tylna zarowka od podswietlania tablicy.

Pokasowal mi bledy ale nic nie pomoglo.

Swiatla pozycyjne swieca sie caly czas przed uruchomieniem silnika i po zgaszeniu

Odłącz włącznik świateł i zobacz co wtedy będzie.

Poszedlem teraz do samochodu swiatla zgasly jest podswietlony panel wlaczania swiatel ten po lewej stronie kierownicy.

Nie wiem o co chodzi raz sie swieci wszystko raz tylko ten panel.

Moze modul Cim sie sypie?

Nie odpalalem samochodu

Jeszcze jedno po restarcie CPU nie moge z pilota zamknac szyb, otworzyc otworze ale nie zamkne.rozkodowalem cos?

Po odlaczeniu przelacznika zapala sie wszystko, po ponownym podlaczeniu komp chyba go nie widzi bo nic nie mozna nim zrobic.

Dopiero po wyciagnieciu klemy z aku przelacznik zaczal dzialac.

Edited by majki22aa

To koniecznie odczyt błędów, bo po podłączeniu ponownym włącznika powinien działać bez odłączania klemy.

Teraz poszedlem do samochodu panel jest podswietlony, otworzylem drzwi i zapala sie swiatelko nad glowa kierowcy oraz zapala sie wyswietlacz, pokretlo od swiatel reaguje na ruch zapala reszte swiatel i podswietlen

Zamykam samochod wszystko gasnie oprocz tego malego panela od zapalania swiatel.

Niestety nie dysponuje kablem aby podpiac Viki

Chcialbym takowy nabyc ale nie wiem jaki i ogolnie nie znam sie na elektronice samochodowej nie chcialbym czegos poprzestawiac i zepsuc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Napisz w oddziale Podkarpackim, ktoś tam na pewno ma op-coma i za niewielką opłata odczyta błędy. W ASO to zedrą skórę za odczyt błędów.

Z tym nie ma problemu jutro podjade do kolegi on ma sprzet bede wiedzial jakie bledy.

podejrzenie to coś z bcm nie tego

Witam temat mozna uznac za zamkniety wymiana przelacznika swiatel rozwiazala problem dzieki za zainteresowanie moim problemem i doradztwo.

Jesli ktos bedzie potrzebowal cos do Viki znalazlem fachure na allegro, towar jak z fabryki gg 5576523 dzieki i pozdrawiam

Witam.mam podobny problem VC ,to że błyskają mi pozycyjne ledowe to jedno ale błyskają mi jeszcze kierunki.podczas zapinania klemy od akumulatora błyśnie równie światło mijania.A podświetlanie przełącznika świateł zapala się tylko po przekręceniu stacyjki.obecnie jestem w trakcie przekładki z Anglika a nie zwruciłem uwagi jak było przed rozpoczęciem prac.na 99%jestem pewny ze nie namotałem nic z elektryka bo sprawdzałem .jedyne co to wiązkę z pod deski dalej z ełropy

no i tak ma być

Światła mijania mają błyskać podzas zakładania klemy?

A po otwarciu drzwi kierowcy lub zapaleniu świateł pozycyjnych nie powinien się też podświetlić przełącznik od świateł?