Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Karolus05

Coś dzwoni w przedziale 2500-4000 obrotów potem ustaje

Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu podczas jazdy pojawiał się metaliczny dzwoniący dźwięk wydobywający się spod maski.

Pojawia się on zawsze równo przy 2500 i trwa do równo 4000 obrotów a potem ustaje.

Co to może być?

Sprawdzałem czy nie jest coś poluzowane pod maską ale nic nie znalazłem.

odkąd posiadam VB 1.8 a jest to już 2 lata po nasłuchaniu słychać łożysko pompy wspomagania ono z kolei jest słyszalne podczas ruszania w przedziale obrotów 700-1500 później jest już cicho.

Czy może być tak że to właśnie łożysko pompy wspomagania odzywa się znowu w zakresie 2500-4000 obrotów.

Przypadłość ta jest mocno słyszalna w kabinie podczas jazdy i denerwuje.

Pozdrawiam,

Karolus

sprawdź czy na wyłączonej klimie też dzwoni

Klima jest cały czas wyłączona.

Ogólnie coś moja VB w ostatnim czasie zrobiła się podatna na usterki. Dziś doszły kolejne 2

Jak masz wywalone łożysko w pompie wspomagania to może szlak też trafił napinacz paska, zobacz czy ta rolka nie wpada w lekkie wibracje w tym przedziale obrotów.

Dziś wymieniłem napinacz paska wielorowkowego na nowy Litens, pasek Gates i pompę wspomagania na używkę.

I problem nie został rozwiązany.

tzn. przestał grzechotać napinacz ale jak szumiało w okolicy pompy wspomagania i napinacza to tak szumi.

Dokładniej wygląda to tak że

1. Gdy odpalę auto i chodzi na biegu jałowym to szumu nie słychać gdy minimalnie lub nawet trochę więcej dodam gazu ręką (pod maską) wyraźnie słychać szum w okolicy właśnie pompy i napinacza. Ale gdy już wsiądę do auta i pedałem dodam gazu szumu w kabinie nie słychać.

2. Natomiast tak jak napisałem w pierwszym poście gdy już jadę i obroty dojdą do 2500 obrotów wyraźnie w kabinie słychać identyczny szum który ustaje w okolicach 4000 obrotów.

napinacz jest nówka wiec to nie napinacz

pompa co prawda jest używana ale objawy są identyczne jak przed jej wymianą mam tu na myśli punkt 2 tak więc też raczej to nie pompa

Na myśl przychodzi mi tylko sprężarka klimatyzacji. W sumie jest pod pompą i w okolicach napinacza więc to może właśnie ona szumi a konkretnie łożysko.

Jak myślicie dobre mam podejrzenia? Bo już nie wiem co mam myśleć, a zaczyna mnie to już denerwować.

Jak można sprawdzić na 100% czy ten szum wydobywa się ze sprężarki klimatyzacji?

Edited by Karolus05

Słuchaj, ja miałem klimę niesprawną kiedy kupiłem auto. pewnego dnia nagle w trasie zaczęło mi szumieć, trzeć, cholera wie co, bałem się że rozrząd. z tym, że było to na jałowym i przy przegazówce i w czasie jazdy. Ale się zamkło na drugi dzień, potem za jakiś czas zrobiłęm klimę i od tamtej pory zawsze przez chwilę mam ten dźwięk kiedy wyłączam klimę. Po prostu te sprzęgięłko trze i wydaje takie dźwięki. Masz sprawną klimę? Przypuszczam, ze nie bo wtedy byś ją włączył i się dowiedział że to ona lub nie. Jak się dowiedzieć? Usprawnić klimę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Klima jest sprawna. Włączałem ją i sprawdzałem i jest tak samo. Wychodzi na to że ta pompa wspomagania to jest tak samo zużyta jak moja stara bo ewidentnie szum słychać od góry. Pozostaje kupić nową.