Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

serfus

wiatrak od klimatyzacji a bezpieczniki

Recommended Posts

Witam!

szukałem ale nie znalazłem, więc postanowiłem zapytać się Was bezpośrednio. sprawa wygląda tak:

byłem w serwisie klimatyzacji i serwisant wykrył nieszczelność. przy okazji powiedział, ze klima się włącza, ale nie włącza się wiatrak od klimatyzacji (?) specjalistą nie jestem. przy chłodnicy (bo tam patrzył) są 2 wiatraki jak sądziłem od chłodzenia silnika i klimy za razem. temp płynu chlodniczego nie przekracza nigdy 92* więc raczej działa, ale zaciekawony tym co powiedział mi pan w serwisie po powrocie do domu przeszukałem bezpieczniki i okazało się, ze fizycznie w gniazdach nie było: F36 - wentylator chłodzacy, F18 - moduł sterujący w drzwiach kierowcy, F25 - ogrzewanie, klimatyzacja

dodam, ze zanim padła mi klima wszystko działało. tzn i chlodziło i grzało tak jak powinno. op-com nie pokazuje błędów klimy tylko B2966 - Przycisk drzwi kierowcy, przerwany obwód lub napięcie za wysokie.

samochód to VC 1,9 cdti 150 KM.

bezpieczniki powinny być w gniazdach czy nie? czy zawsze przy włączonej klimie ma się od razu włączać wiatrak?

pozdrawiam!

czy na prawdę nikt nie potrafi pomóc?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by serfus

Nie , nie zawsze przy włączonej klimatyzacji załącz się wentylator od razu. Praca wentylatora klimatyzacji jest uzależniona od ciśnienia w pracującym układzie klimatyzacji, a na to składa się kilka innych czynników, ale zakładam, że to akurat ten pan wiedział. A co się dzieje? Klima się włącza a po chwili pracy ją rozłącza, czy jak ??

klima jest rozszczelniona i nie ma tam płynu/gazu chlodzącego w ogóle, ale jak byłem napełnić i wprowadzili gaz to powiedział mi gościu że silniczek od klimy się włącza ale wiatrak nie pracuje. czy mam uzupełnić brakujące bezpieczniki?

Jeśli nie ma gazu to układ nie pacuje, wiec i wiatraki się nie włączą. Najpierw musisz usunac nieszczelnośc, nabić auto gazem , a dopiero szukać usterki elektrycznej. Możesz tez podjechc do kogoś na techa, op-coma, lub nawet kts , przeprowadzić test wentylatorów, bedziesz wiedział czy pracują.

ok. dzięki za zainteresowanie i odpowiedź

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">