Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ursus07

Stukanie i terkotanie przy skręcie w prawo VB 2.2 16v 147 KM

Recommended Posts

Witam

Problem pojawił się na tydzień przed majówką. Zaczęło się od stukania przy skręcaniu w prawo więc podjechałem do mechaniora na kontrolę przegubu, ten twierdzi że luzów nie ma i może to być przegub wewnętrzny lub mechanizm różnicowy w skrzyni F23. Później jadąc po łuku w prawo usłuszałem terkot ze skrzyni biegów i delikatnie można odczuć to pod gazem. Ciekawe ject to że naastępnego dnia zrobiłem 300 km i nic nie było słychać. Parę dni temu znowu sięzaczęło tylko głośniej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Stuka tylko przy dodawaniu gazu na zakręcie, auta nie znosi podczas jazdy i nie stuka przy "zrywaniu" opon. Pytanie -Co to kurde jest ? Różnicówka, przegub, czy jakieś inne g...

Ja obstawiam że to przegub wewnętrzny jeśli to słyszysz przy skrzyni biegów.

Podczas skręcania półoś napręża się w pewien sposób.

Online trudno stwierdzić.

Niech inni się wypowiedzą może ktoś miał podobny problem.

Miałem podobnie przy peknietym ząbku w skrzyni , po odkreceniu miski od skrzynie w F18 wylecial zabek ktory pocharatal mi inne zeby i wybil dziure w obudowie, o dziwo jeszcze jezdzi ale musze skrzynie wymienic bo dlugo nie pochodzi.

Sprawdz dokladnie przeguby.