Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

marcinwhite

Signum 2005 - "F" zamiast zasięgu

Recommended Posts

Kupiłem niedawno Signum z drobną usterką, a raczej irytującym drobiazgiem. W BC zamiast zasięgu widzę literkę F (fault = błąd, z tego co wyczytałem na forum). Nie chcę ładować się na zczytanie błędów bo aktualnie szkoda mi na to kasy. Chcę kupić op-com'a w niedalekiej przyszłści.

Moje pytanie jest takie: co może być przyczyną i gdzie szukać problemów? Dodam tylko, że chwilowe spalanie wyświetlane jest poprawnie, wskaźnik paliwa również działa dobrze. Zaraz po uruchomieniu komputera pojawia się 0km a po chwili zmienia się w F. Resetowanie Flexa, odpinanie acu nic nie dało.

Edited by marcinwhite

to może być związane z czujnikiem temp. zew. lub z instalacją związana z czujnikiem, ale poczekaj ja tylko głośno myślę

ale tak czy siak kompa trzeba podpinać

Please login or register to see this quote.

Temperatura zewnętrzna jest wyświetlana poprawnie. Widzę wielkie F dokładnie w miejscu gdzie powinien być Zasięg.

Aha, w BC1 i BC2 (nie wiem czy dobrze nazywam zakładki) przy średnim spalaniu l/100km też mam Fki. Wychodzi na to, że jest problem z obliczeniem średniego spalania przez co nie może oszacować zasięgu. Ale skoro przebieg wyświetla poprawnie (na zegarach) i stan paliwa też jest poprawny to powinien liczyć. Dane wszystkie ma. Chyba, że są dwa komplety czujników. Orientuje się ktoś jak to wygląda od strony elektryki? Bezpieczniki wszystkie są całe.

Edited by marcinwhite

Napisz w swoim oddziale - mysle ze ktos Cie podepie i nienadszarpnie to Twojego budzetu.

Edited by Baranek

Od samego początku ma ten błąd? U mnie komputer tak głupiał po programowaniu sterownika silnika. Ale wystarczyło zatankować raz czy dwa do pełna i problem znikał. Może ktoś rzeźbił przy przebiegu i stąd problemy?

EDIT: Jeszcze tak samo się działo jak sterownik silnika padł na amen

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jak masz czas to przyjedź jutro na spot w Szczecinie. Ktoś powinien mieć op-coma.

Edited by Kilofownikownia

Mam go od niecałych 3 tygodni i od początku tak jest. Były już dwa pełne tankowania i trip przez Polskę ponad 800 km. Znalazłem jeszcze poradę żeby sprawdzić pływak/czujnik poziomu przy baku, ale nie wiem gdzie go szukać, a poza tym jak jest jeden wspólny do tego i do wskazówki to znaczy, że jest w porządku.

Edited by marcinwhite

nie sprawdzaj żadnych pływaków nic do tego nie mają

masz webasto jak nie to źle zaprogramowany index masz i w tym problem a jak masz webasto to możesz mieć z nim problem

z tego co kojarzę w ukrytym menu jest jaki masz wgrany index w wyświetlacz zapodaj wszystkie screny z ukrytego menu i podaj jakie masz autko rocznik nadwozie silnik

Edited by xpirat

2005, Z19DTH, przedlift, vin:

Please login or register to see this link.

Zdjęcia z test mode. Jakość jest jaka jest, ale robiona smartfonem.

img20130515085933.jpg

img20130515085921.jpg

img20130515085905.jpg

img20130515085900.jpg

img20130515085854.jpg

img20130515085848.jpg

img20130515085740.jpg

img20130515085746.jpg

img20130515085752.jpg

img20130515085758.jpg

img20130515085911.jpg

img20130515085803.jpg

img20130515085809.jpg

Edited by marcinwhite

za małe te zięcia nie idzie odczytać wydaje mi się że masz w pierwszym zdjęciu code co tam pisze 018 i version daj lepsze foto (większe żeby można było przeczytać co nieco

Edited by xpirat

Poprawilem zdjecia. Imageshack robil zawsze klikalne miniatury... dawno nie korzystalem z niego i widocznie cos pozmieniali.

DesireZ@tapatalk

patrzyłeś czy masz vebasto jak nie to na bank zły index

podaj win jak nie wiesz czy masz webasto

Edited by xpirat

Rozkodowany vin (przez kogos z forum) jest podlinkowany kilka postow wyzej. Nie znalazlem tam webastoI tak przy okazji zapytam co to za index i jaki ma zwiazek z wyswietlaniem zasiegu?

DesireZ@tapatalk

Edited by marcinwhite

załadowany masz 018 00

najlepsze jest to że ktoś musiał się bawić znasz może przyczynę dlaczego poprzedni właściciel pozbył się auta (możliwe że szukał usterki u wielu fachurów i poległ dlatego sprzedał a ktoś tylko zmienił index na inny i w tym problem )

index 018 jest pod

komputer pokładowy/webasto

pod silnik benzynowy (aktualnie pokazuje ci głupoty a nie spalanie )

ustaw index a problem się rozwiąże

cid to tylko tech prawdopodobnie (nie sprawdzałem opcomem)

Edited by xpirat

Hmm z tego co tu przeglądałem na forum zabawy op-comem to zmieniali indexy. NIe znam powodu sprzedaży auta.Jaki index jest poprawny?

Jaka korzyść (co można ukryć) zmieniająć index? To ma wpływ na pracę silnika, czy tylko na wskaźniki spalania/zasięgu etc?

Co do indexu:

Add On Heater oznacza webasto? Czyli skoro go nie mam to wychodzi, że powinien być index 005?

Index 014 wgraj jak jedziesz do kogoś nic nie umiejącego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a jak jedziesz do kumatego to wymagaj żeby sam się wysilił i znalazł index

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam tą samą przypadłość co M

Please login or register to see this link.

, czy ktoś mi doradzi gdzie we Wrocławiu i za ile mi pomoże??

Ja zmieniałem cody op-comem.

Odgrzeje temat. Mam ten sam problem i już nie mam pomysłu jak go rozwiązać.... Fotki z ukrytego menu:

5d6ea9546f0d51df12c09c28951f0b4e.jpg7c587c8e396d54f891b616bcba9f41f3.jpge2703edb657e928293572ce6fc464896.jpgcd49e8842610795443214cef34d361eb.jpgff15d58572e0412f28d429515e820c57.jpgedf185f824f9326d3af071eebef52206.jpgf50fb8537787f45ac7362d9552fc0240.jpgfc5c43e38255755e6a8d549e74de4b54.jpg

Nie widzę nigdzie jakiegokolwiek przycisku od webasto albo coś....

Autko już z tym błędem kupiłem.

Byłem u kilku mechaników, elektryków ale podobno błędów brak w komputerach.

Jbc vin to: w0l0zcf3551022520

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Zapomniałem dodać że to vc 2004 r 1,9 z19dth 150 km :)

pisz na pw to sam naprawisz a masz wgrany tylko zły index

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Poszło pw

A może ktoś mnie oświecić jaki powinien być u mnie Index? W generatorze indeksów nie mogę się połapać z moją wiedzą xd

Problem leżał w braku komunikacji z webasto.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> już wszystko gra

Edited by Dexxter

Ja własnie mam webasto i mam ten błąd z literką F zamiast zasięgu,pomożecie mi to naprawic?

To masz na pewno zły indeks wgrany jaki masz silnik nadwozie jest generator tam wszystko pisze jaki powinien być pod twoje auta komputer webasto masz pełne,  ja mam kombi 1.9 webasto komputer , i mam indeks 015 jak wgram014 pokazuje same F 

To masz na pewno zły indeks wgrany jaki masz silnik nadwozie jest generator tam wszystko pisze jaki powinien być pod twoje auta komputer webasto masz pełne,  ja mam kombi 1.9 webasto komputer , i mam indeks 015 jak wgram014 pokazuje same F, ok masz Signum bo z telefonu pisze to nie widzę danych 

1.9cdti 150km kombi mam parking heater (czy to jest webasto?),jeśli tak to jak sprawdzic czy jest pełne i jak sprawdzic ten indeks?

vectra c