Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Blancior92

Hamulce zapadajace sie w podłoge!

Recommended Posts

Witam posiadam od kilku dni opla vectre 2,2 DTI 2000r. Problem polega na tym, że hamulce ogólnie są wporządku hamuja (pali sie blad od abs, sprzedajacy mowil ze to czujnik przy lewym kole od kierowcy do wymiany moze to winowajca?) Otoz czasami ale zaznaczam czasami zdarza sie ze gdy wcisne pedal hamulca i go trzymam np dojezdzajac do swiateł pedał troche zaczyna zapadać sie w podłoge ale nie do samego końca tak do połowy gdy go puszcze i znów nacisne znów jest twardy i jest ok. Podczas gwałtowanego nacisniecia nigdy mi sie to nie zdazylo wlasnie podczas trzymania na hamulcu dojezdzania czasem sie zapadnie? płyn hamulcowy nie wiem czy nowy czy stary wiem że jest wlany praktycznie do maxa moze jakas nieszczelnosc? Moze zapowietrzony układ?

Jeśli płynu nie ubywa to raczej pompka przepuszcza. O absie masz tematy. Nie ma on związku z zachowaniem pedału

Please login or register to see this quote.

Co do ABS to na jakiej podstawie sprzedający twierdzi, że to czujnik?A może to zębatka a może to sterownik??Wiele przyczyn może być, że świeci ci kontrolka ABS. Najlepiej podłącz się pod kompa i sprawdź zębatki. Co do hamulca to spróbuj odpowietrzyć ale najlepiej podepnij się pod kompa i zobacz czy nie masz błędu P0400 on też może być przyczyną.

P0400 nie może być przyczyną takiego zachowania. Problemem jest że gdzieś ucieka płyn z układu. Robi to albo przez jakiś wyciek albo przez pompkę wraca do zbiorniczka

Koledzy faktycznie pod samochodem z przodu coś kapie jakby woda ale kropelkami a w sumie nic mi nie ubywa byłem u mechanika mówił, że sie "Poci" i raczej nic takiego moze gdzies uszczelka może jakiś przewód przetarty lekko. Moze to bedzie tą przyczyną całą?

Kiepski mechanik że nawet nie sprawdził co to jest. Widać że ma gdzieś tą robote

Bo dał go na podnośnik tylko i oględziny zrobił mniej wiecej 20 minut i powiedział mi co by trzeba z tym zrobić mniej wiecej

To dowiedz się skąd ten wyciek bo jeśli to przewód hamulcowy to może pęknąć a wtedy nie będziesz miał żadnych hamulców

Please login or register to see this quote.

?

No to teraz nie rozumiem. Czyli wiesz co trzeba zrobic ale jednak nie wiesz, tak?

no to masz albo skorodaowane przewody, lub mogły by być jeszcze puchnące przewody przy zaciskach