Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

grzegorz1975

spadek mocy podczas wyprzedzania

Recommended Posts

Witam posiadam vc 2.2dti podczas wyprzedzania zapala się kontrolka samochodzik z kluczykiem i spada moc. Po zgaszeniu silnika a nastepnie uruchomieniu problem znika na kilka dni lub kilka tygodni proszę o pomoc.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czyli że jak silnik potrzebuje więcej mieszanki to jakby jej niedostawał ja bym zaczoł od filtra paliwa , filtr powietrza,

Wszystkie filtry zmienione tutaj piszą wszyscy o czujniku doładawania czy tomożę być to i gdzie się znajduje

Edited by grzegorz1975

Kolego , jest kontrolka to jest bład

musisz odczytać co to jest

Tematów jest sporo , wystarczy poszukać i poczytać

Zawór egr jest łatwo wyjąć i wyczyścic

witam myślę że temat spadku mocy mozna uznać za zamknięty wyczyściłem czujnik doładowania jest wszystko ok był zasyfiony sadzą pozdrawim

witam pozwolę się podłączyć.

u mnie podobnie przy wyprzedzaniu zapala się kontrolka czek samochód traci moc oraz niewchodzi powyżej 2,5tys obrotów skórynawet skóryna postoju. u jednego diagnosty na kopie były dwa błędy, ale podobno nieaktywne i nie można było je odczytać (dodam że podobno)

Please login or register to see this quote.

witam miałem ten sam problem silnik 2.2 dti y22dt kontrolka {auto z kluczykiem } podczas jazdy 4-5 bieg różna prędkosć a często jak jechałem pod górę i brak mocy, po zgaszeniu auta wszystko wracało do normy, a więc , sprawdziłem szczelność połonczen IC węże ok , wyczysciłem czujnik wysokiego cisnienia na pokrywie kolektora ssącego troche był zabrudzony ale czyszczenie nie pomogło . zawór EGR zdemontowałem wyczysciłem wraz z kolektorem ssącym i klapy wirowe , nie pomogło ,filtr powietrza wymieniony ,wszystkie wtyczki kable i wężyki podcisnienia oraz węzyki przelewu paliwa sprawdzone wszystko ok, auto sie nie zapowietrzało normalie odpalało ,,filtr paliwa czysty, po podpieciu do komputera błąd P 1590 uszkodzony elektromagnes zaworu sterującego turbiną po wymianie zaworka auto odzyskało moc i po problemie

Edited by artur288