Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

maciek19861102

błędy P1220 i P0400

Recommended Posts

witam mam problem z vb 2.0 dti wyskoczyly mi dwa bledy P1220 i PO400 swieci kontrolka silnika auto nie chce jechac jak już osiagnie obroty po wyżej 2500 jest ok ale jak spadnie to jest tak samo prosze o pomoc

Please login or register to see this quote.

P0400 to błąd układu podciśnienia. Sprawdź układ dużo było na forum. Co do P1220 to kolega z forum Piotreq napisał "P1220 oznacza "problem" z dawkowaniem paliwa - nieprawidłowy początek/kąt wtrysku- odchyłka (mechanika pompy), przy czym olbrzymie znaczenie ma samo paliwo - jego jakość. Dolej mixolu bo to nie zaszkodzi, możliwe, że masz wodę w paliwie, wymień też dla pewności filtr paliwa i zobacz jak wygląda. Naturalnie warto zatankować w pewnej stacji i nalać lepsze paliwo ( verva czy BP ultimate).

Jeśli robili Ci tylko "elektronikę" czyli sterownik (wyjmowali go w ogóle czy tylko wlutowali nowy rezystor?) to jest to odpowiedź na Twój problem i kolejny dowód na to, że jeśli robić pompę to po całości...

Przepływomierz raczej nie, jeśli masz tylko P1220... (był na przykład P1125?)."

nie byly tylko te 2 bledy a nic nie bylo naprawiane mam auto od 4 lat i żadnej ingerencji nie bylo

Skąd jesteś??Bo jeżeli chodzi o P0400 to mogę coś pomóc. Co do P1220 to polecam serwis na przemkowskiej. Zawsze możemy próbować na moich częściach i ewentualnie eliminować.

Sprawdź sobie zawór EGR i najlepiej go wyczyść. Po dociskaj wszędzie węże. Najlepiej jakbyś pojechał i sprawdził układ podciśnienia wacumetrem wtedy byś miał rozwiązany problem błędu P0400. EGR nie zaszkodzi przeczyścić. Co do P1220 zrób tak taj kolega Piotreq napisał może pomoże.

Edited by van_dal

Żeby nie zakladać nowego tematu podepne się tutaj bo problem dotyczy jednego z tych błędów P0400

jakis czas temu pisałem o moim przypadku i dzisiaj wykorzystując ze za oknem upał postanowiłem sprawdzić parametry w czasie rzeczywistym bo problem koopcenia , klekotania i szarpania nasila się w cieple dni po odpaleniu wczesniej nagrzanego silnika tak więc

w czasie tych objawów dane z przepływki to 2500- 3500 po ponownym uruchomieniu silnika wszystko ok na wolnych 280-350 w czasie jazdy +- do 800 az do czasu jak jade z równą prędkością wtedy szarpanie kopcenie klelotanie i przepływka zawieszona na 3000.

Czy to na 100% wina przepływki czy może innego elementu bo nie chce kupować na zapas tym bardziej ze u mnie jest ta z końcówką 139.

Przepływkę możesz sam sprawdzić wyjmując ją i zerknąc okiem czy czasem termistor (taki drucik w środku) nie pękł. Jeśli pękł to znasz juz problem.

Ta płytka jest cała

czyściłem ale bez różnicy.

No to bierz wakuometr w ręce i lecisz z przewodami, posprawdzaj na oko niektore czy nie spękały u mnie własnie popękany jest przewód na pompie vacum i moze uda mi się jedynie ten przewód wymienić. Wszystko musisz obleciec przy elektrozaworkach itd...jak masz przewody to powymieniaj jak sie nie myle obwód 4mm

podcisnienia to juz kiedys sprawdzałem i dziś tez tam wsyztsko OK

pompa -0,9 na elektrozaworach -0,6 . WG dziala poprawnie , zaworki wymieniałem miejscami , klapki działają zaworek szczelny , egr trzyma więc podciśnienia bym wyeliminował .

Ta przepływka mi sie nie podoba te chwilowe przekłamane dane rzędu 3000/suw

Kolego to na pewno będzie wina przepływki. Ja miałem podobnie. Checka nie miałem, ale miałem chwilowe przerwy w dostawie mocy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tyle, że u mnie wieszała się na niskiej wartości np. przy 2000 tys. obr. dostawał informację 160 mg/suw i w tym momencie czuć było szarpanie lekkie jakby paliwa chwile nie dostawał. Na końcówkę 139 znalazłem radę. Zamiennik Manetti Marelli. Jeżdżę 2 rok i nie ma najmniejszego problemu - koszt 260 zł ( bosch - 720 zł

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) Chyba, że ktoś z klubu miałby w twojej okolicy taką przepływkę na podmiankę i wszystko by było jasne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by jakub_001

Zamiana miejscami zaworków cos daje w ogóle ? Załóżmy, że jeden jest zepsuty to co to da ?

czasami daje z bledu P0400 robi sie P1125

Wczoraj czyściłem przepływkę a dzisiaj była masakra szarpanie takie że się jechać nie dało a kopcówa hahaha rowerzyści wymiękali .

Po wywaleniu [CZEKA ] tryb awaryjny i mogę go wylaczyc poprzez zgaszenie silnika lub odłączenie na chwile wtyczki przepływomierza lecz po okolo 20 sekundach od podłączenia na pracującym silniku kontrolka zapala się ponownie więc na 99% to wina MAF

A ja odbije ciut od tematu czy pompa BarLuk różni się czyms od Luk ? Czy to jedno i to samo bo znalazłem dwie o takich nazwach ?

Please login or register to see this link.

Witam to mój pierwszy post. Jestem świerzakiem jesli chodzi o vectre i zakupiłem sobie ja kilka dni temu. Witam was:). podpinam się pod temat. Zapaliła mi się kontrolka silnika wczoraj czytając posty postanowiłem najpierw udać się na kompa:) i wykryło dwa błedy. Dodam tylko objawy zapala sie silnik ok 2000obr. dodam gazu gaśnie ale dziś zauwazyłem że czasami na 2 i 3 biegu brak mocy, zrobie redukcje zgaśnie kontrolka i moc wraca. oto błędy które wyskoczyły na badaniu P0400 i P1635 mechanik odszywrował że P0400 -"błąd recyrkulacji spalin", P1635- "błąd ogólny układu żarzącego" jak to naprawic? proszę o pomoc i nie krzyczcie na mnie jestem zielony i nie chce od razu zostawić majątku u mechanika żeby mnie na coś naciągnoł

odpowiedż znajdziesz wpisując w szukajkę odpowiednio p0400 oraz p1635 .

0400 to problem z układem podciśnienia - patrz na tematy o podciśnieniu przypiete w dziale Silniki diesla. Drugi błąd - sprawdź świece żarówe.

dobrze poszukam przepraszam za zamieszanie. na świece juz jestem umówiony

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

U mnie po wymianie przepływki wszystko działa jak nalezy czyli P0400 nie ma auto nie kopci nie muli i delikatnie dynamiczniejsze .

A więc tak jak podejrzewaliśmy. Gratulacje rozwiązania problemu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> A jaka założyłeś ?

Kupilem uzywany oryginał za 80zł .

Stara przeplywka zawieszała się podczas jazdy z równą prędkością na nagrzanym silniku i dawala informacje zamiast 250-850 to 3000 teraz dziala w takim zakresie jak powinna

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">