Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Labobas

AFL wypluwa błędy,help

Recommended Posts

Zdiagnozowałem dlaczego miga mi lambka od xenonow skretnych.Opcom wypluł błędy.

B3410 - Sygnał czujnika poziomu przodu pojazdu, przerwany obwód lub napięcie za wysokie

(05) - Obecny

B3410 - Obwód sygnału czujnika poziomu przodu pojazdu, poza wymaganym zakresem

(08) - Obecny

U1113 - Brak komunikacji z modułem prawego światła sterowanego

(00) - Nie występuje

Ten ostatni moze nawet chyba udalo mi sie skasowac,ale reszta mnie mnie w tylku.Czyli jak mysle czeka mnie zdjecie zderzaka i wyciaganie lamp?Macie jakies sugestie?

To wychodzi jakby był problem z czujnikiem, który się znajduje na wahaczu przednim. Trzeba podnieść auto i zobaczyć czy się wtyczka nie wypięła, ewentualnie rozpiąć ją i psiknąć jakimś kontakt sprayem.

trudno sie dostac do tego czujnika z kanalu?trzeba oslone pod silnikiem wywalac?

O ile dobrze pamiętam to z kanału go widać

no to jade zobaczyc,ale to bylby znowu straszny zbieg okolicznosci,ze aku padl i nagle czujnik albo wtyczka przestala stykac.A czujnik jakos da sie sprawdzic?

Wystarczy zdjąć koło i go zobaczysz.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może piny we wtyczce zaśniedziały lub uszkodzona jest ew. czujnik się zrypał.

po stronie pasazera,czy kierowcy jest?

po stronie kierowcy i najlepiej odkręć koło a go zobaczysz u mnie jest za plastykowa osłoną jeszcze ona jest na 2/3 śrubeczkach

dzieki,musze popatrzec,czy jezeli poruszm i bedzie to to xenon zacznie dzialac czy blad kasowac i liczyc na to,ze sie skasuje i zacznie dzialac?i jak sie programuje xenony bo gdzies cos czytalem,ale....ucieklo.

A jak kasujesz to nie opadaj Ci na dół ?

jak mi się rozpięło cięgno na tylnym wahaczu to też mi wywaliło błąd " (...) poza wymaganym zakresem" <- nie pamiętam który to był błąd.

Jak zapiąłem to teoretycznie powinno być dobrze, ale niestety nie. zrobiłem kalibrację i jest ok.

no wlasnie bledy nie da sie skasowac:(

teraz w trybie serwisowym widac jak sie podnosza i ustawiaja lekko w lewo.ale do pewnej wysokosci,3metry przed maska:(

Witam. Panowie a ja mam taki problem. W prawej lampie przestała się obracać soczewka. To znaczy poziomuje się góra - dół a nie kręci prawo - lewo. Lampy to BIXENON wersja poliftowa. Proszę o pomoc. Nie wiem czy uszkodził się silniczek w lampie, czy zepsuło się coś innego. OP COM wykazał błąd taki że nie działa :-). Na razie przeprogramowałem sobie światła na opcje dziennych więc nie ma problemu. Lapy się poziomują a w opcji dziennej nie ma doświetlana zakrętów więc problem nie występuje. Ale kiedy się ściemni nie ma też w opcji dziennej podświetlenia przedniej konsoli tam gdzie radio i inne guziki a to już jest drażniące bo ciemno jak ..... Ewentualnie może ktoś opisze jak się dostać do tej lamy żeby ją wyjąc i obejrzeć z bliska. Wiem ze wiąże się to ze zdjęciem zderzaka. Na allegro można kupić silniczki poziomujące te od góra dół ale nie widziałem nigdzie tych od obracania soczewki w poziomie. Proszę serdecznie o wszelkie informacje na ten temat bo chciał bym to naprawić a kupno nowej lampy nie wchodzi w grę bo to worek pieniędzy. A błąd wyświetlany jest na zegarach ten od AFL ale tylko wtedy jak skręcę kierownicą. Potem już na stałe miga ta denerwująca aż do pęknięcia lampka. Pozdrawiam.

watek troszjke przysechl,ale ja walcze mimo to dalej,dzisiaj przepsikalem wtyczki obie z tylu i z przodui.....nic to nie dalo...nadal blad wywala ,aha i co ciekawe skrety dzialaja....a lampka mryga jak mrygala

Jak padł Ci aku mogło dojść do jakiegoś spięcia i może bezpiecznik wywalił przy podłączaniu zdrowego aku

Please login or register to see this quote.

no nie róbmy jaj i mętliku koledze bezpiecznik za te błędy nie odpowiada

miernik i sprawdź przewody od czujnika do modułu ostateczność podmiana czujnika jak to nie da rezultatu to wymiana modułu afl

Edited by xpirat

Jednak krótkie spięcie mogło w tym bardzo pomóc:-) Ja tak miałem z kontrolką oleju po odpalaniu zimą na kable koledze

mogło ale uwalić moduł afl przy tym błędzie jedynie bo bezpieczników nie ma od czujników

No właśnie Piracie:-) Dobrnęliśmy do brzegu:-)

a moze masz przeciety kabelek na przewodzie od piasty z tylu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> u mnie bynajmniej tak bylo i cagle mrygala kontrolka od AFL

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

jest jeszcze opcja wyjęcia lampy

podpięcia pod wtyczkę i ręką delikatne popychanie modułu skrętu jest na przekładni ślimakowej

spróbuj tez poruszać kablami idącymi do silniczka to tez pomaga

druga osoba kasuje wtedy błąd aflu na opcomie

miałem dwa takie przypadki w jednym się udało

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> w drugim wymiana lampy była

oczywiście wcześnie małe smarowanie przekładi

jeszcze w dodatku wolno sie ksenon podnosi,w dol do srodka szybko,ale do gory wolno

co do AFL,to moze modul byc uwalony mimo tego,ze skrety dzialaja?chyba,ze te czujniki nie sa od skretow i mi sie cos pomieszalo

kurde znowu lampy zrzucac ufff,ale w sumie miglem tak zrobic,zeby patrzec co sie tam dzieje jak odpalam ksenony dlaczego wolna sie podnosza,ale sam tego nie ogarne,nie jestem az tak szybki

Ale ci namieszali

czujnik ten co ci wywala bład tylko i wyłącznie odpowiada za góra duł poruszanie soczewki to co ci pisałem do sprawdzenia nic innego nie możesz mieć przy tym błędzie chyba że opcom podał ci z kosmosu błąd

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

noooo juz zglupialem

czyli ta kontrolka co mi miga to jest ogolnie od ksenonow,od skretu i poziomowania,tak?

bo miga,ale poziomowanie dziala tzn. z wyjatkiem tego powolnego podnoszenia sie ksenonu

no i skrety dzialaja.

Xpiracie powiedz mi,jak to przedzwonic,modul afl jest pod zderzakiem i tam kostke odpiac?czy on znajduje sie za lewa lampa ,bo cos tam dzisiaj widzialem

jutro ci opiszę co masz sprawdzić masz miernik na 12 v

mam gotowy i zwarty