Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
jump23

niedziałająca tylnia szyba

Recommended Posts

witam mam taki mały problem nie działa mi tylnia prawa szyba elektryczna, szyba nie chce sie opuścić na dół natomiast do góry chce iść bo słychać że załącza sie silniczek spradzałem juz przełacznik z lewej szyby i jest ok bo jest sprawny i mam pytanko na którym styku kostki jest kabel odpowiedzialny za opuszczanie szyby?bo myślę że gdzieś w drzwiach jest przełamany kabel od szyby

Najpierw zamień miejscami włączniki podnoszenia i opuszczania szyb w tylnych drzwiach (lewy z prawym). Jeśli okaże się, że ta sama szyba dalej nie chodzi tak jak trzeba, to szukaj w okablowaniu. Ale ja obstawiałbym, że to wina przełącznika i po zamianie druga szyba nie będzie chodziła tak jak trzeba. Jeśli wyjdzie, że to przełącznik, to tam nie ma bardzo co się psuć. Ja miałem u siebie podobnie. rozebrałem przełącznik, przeczyściłem wszystko spirytusem i przełącznik został uzdrowiony.

Witam -z konsoli u kierowcy sprawdz czy ci szyba działa i raczej nie znajdziesz kabli w połączeniu drzwi bo jak sie nie myle to idzie po canie do modułu i moduł opuszcza i zamyka nie wiem dlaczego jest taka polityka ze rec odpowiada za tylne a bcm przednie , ale jak w bcm nie ma przestawionych ze masz jeszcze z tyłu elektryki to nie otworzysz szybek , troche dziwne ale tak jest bo sam tak mam i musze jechac na techa . - jezeli cos namieszałem to prosze o sprostowanie .

przelaczniki zamieniałem, i ten przelacznik jets ok tak samo z przedniego panelu nie mozna jej otworzyc dlatego mysle ze to kabel z drzwiach

Edited by jump23

witam -ja mysle ze kierunki szyb to nie ida przez drzwi tylko moduł nimi steruje , ale dla pewnosci to sprawdz czy te przewody co sa podłączone do silnika ida prosto do drzwi , jak bys nie chciał rozbierac tapicerki to ja jutro sprawdze bo mam wolna wiazke od drzwi i zobacze

mi sie wydaje że któryś z kabli w drzwiach bedzie przerwany lub wyczepiony z kostki

To na bank wina przęłącznika, wymontuj rozkręć i wyczyść wszystkie styki spirytusem. Dodatkowo możesz delikatnie je "podrapać" śrubokrętem. Uważaj na mikro wyłączniki.

Miałem to samo i teraz wszystko pięknie działa, włacznie z lusterkami, centralnym i otwieraniem klapy.

kolego ale przełacznik jest dobry ponieważ przełożyłem go na lewą strone i działał