Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

seba_bertone

Opel Vectra B 1.6 16V - wysokie obroty silnika

Recommended Posts

Witam mam mały problem, mianowicie auto na biegu jałowym utrzymuje 4 tysiące obrotów przy zmianie biegów skacze od 2 tysięcy do 3 tys. dynamika na biegach okej nie jest zamulony, po wcisnięciu sprzęgła na biegu jałowym również trzyma 4 tys. Silnik ma instalacje gazową sekwencyjną BRC, do tego błędy usunięte, silnik krokowy wymieniony wczesniej wczoraj przeczyszczony kable zapłonowe swiece itp sprawdzane. Słyszałem coś o jakimś czujniku VSS nie wiem co to, i prosze o pomoc bo nie da się tym jezdzić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> ps. auto i na benzynie i na gazie trzyma obroty ok 4 tysięcy.

Jaki to silnik (rok produkcji), x16xel czy z16xe?

X16XEL

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> 95 rok.

Edited by seba_bertone

Przepustnica cofa się do końca? Lewego powietrza nie ma? Jakie były błędy że usuwałeś? Samo usunięcie błędu nic nie da

błędy usuwał mechanik, nie mam pojęcia jakie, gdy trzyma 4 tys, i przydusi się gaz do odcięcia i puszcza całkiem strasznie wolno schodzi do tych 4 tysięcy co do przepustnicy jeszcze nie sprawdzana

gyma miedzy przepustnica a kolektorem

Please login or register to see this quote.

witam jestem tutaj nowy i mam wlasnie taki problem ze jak odpale auto to chwile sa obroty na 1500tys a za chwile dochodza do 5tys nawet. Widze ze tutaj kolego napisales o tej gumie, no fakt jest ona u mnie peknieta ale blad odczytywany z kontrolki to 1405 EGR. Wyciaglem EGR silniczek krokowy tez i nie wiem teraz co dalej.. Jezeli mozesz to prosilbym o pomoc. POzdrawiam.

zaloz nowa gume bo lapie lewe powietze i dlatego obtoty sa wysokie wuczysc silniczek przepustnice egr przeplukaj jeszcze benzyna kolektor dolotowy i zobacz co bedzie sie dzialo

A tego EGR i przepustnice czym najlepiej wyczyscic ? Jakis specjalny srodek czy benzyna?

Witam. Myslalem ze bedzie ciezko dostac ta gume bo z tego co wszedzie czytalem to tylko servis. Ale dzisiaj rano pojechalem do hurtowni motoryzacyjnej GORDON i gosciu powiedzial ze bedzie na dzisiaj popoludniu i za 14zł. Normalnie bylem w szoku.

Sprawdź czy masz szczelny dolot.

Podczas pracy zamknij ręką dolot powietrza, jeżeli wciągnie ci ręke to dolot masz szczelny.