Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spectral

Zmiana radia z CDR2005 na ...?

Recommended Posts

Tematów pokrewnych niby sporo ale każdy o czymś innym i jednocześnie cały czas wychodzą nowe sprzęty więc mam prośbę o pomoc w wyborze.

W tej chwili mam od nowości cdr2005 (auto 2004r) zwykłe biedne radyjko i pomału dojrzewam do zmiany na coś lepszego.

Dodam, że wygłuszenie i głośniki seryjne (chciałbym zacząć od radia ale wygłuszenie też pewnie wpadnie jakoś niedługo).

Kompletnie się nie znam i nawet nie wiem jak i czego szukać. Chciałbym poprawić jakość dźwięku. Zastanawiam się bo widzę, że właściwie są 2 rodzaje radyjek. Jedne z dużym ekranem (dotykowym lub nie) i gps i drugie z małym tradycyjnym i większą ilością guzików

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> W zasadzie GPSa mam Navroada z automapą i jeszcze oprócz tego w komórce, więc raczej mi nie potrzebny 3... + powiedzmy opcja odtwarzania filmów na ekranie...ale taksówkarzem nie jestem i właściwie nie spędzam dużo czasu w aucie na postoju a w czasie jazdy raczej nic nie będę oglądał...Z kolei czy wersja tradycyjna nie wieje już zbytnio przeszłością? Nie będzie razić? Ale znowu w wersji bez ekranika może w tej samej cenie uda się kupić sprzęt o lepszych parametrach kosztem niepotrzebnych gadżetów?

Aha budżet

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Cóż jak najniższy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale oczywiście w rozsądnym zakresie. Jak wstępnie przejrzałem allegro to za 700-800zł można już coś podbajerzonego z ekranikiem kupić. Może się uda za mniej? Jestem elastyczny

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Chciałbym coś lepszego, może być używane byle było sprawne.

Wdzięczny będę za wszelkie sugestie.

Tak jak Ci pisałem...

Na przykład to, sam takie kupiłem:

Please login or register to see this link.

Dojdzie ramka do radia i sterowanie (pilot) z kierownicy, to także jakieś 200 - 250 zł dodatkowo.

Ale warto...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Siedzę właśnie i patrzę cały czas. Zauważyłem, że tylko tzw. stacje multimedialne mają zdejmowane panele. Radioodtwarzacze 2din są niewyjmowane... dotyczy to zarówno alpine, jvc, pioneer czy clariona :/ Nie wiem czemu. Znalazłem coś takiego:

Please login or register to see this link.

ale kuurde znając mentalność naszych menelo-żulów istnieje spore ryzyko, że taki jełop zbije szybę... :/ Trochę się obawiam...

Z kolei czy parametry do odtwarzania muzyki są tak samo dobre jak np. w tym radiu co ja wrzuciłem? Nie mogę się z tym rozeznać.

Też zastanawiałem się nad tym samym Pionkiem ale jednak wybrałem stację... Dlaczego? Bo ma więcej na pokładzie i te ekstrasy się po prostu przydadzą.

Pod względem dźwięku raczej są porównywalne ale pod kątem użyteczności to jednak stawiałbym na stację.

Podjedź do mnie przy okazji to sam się przekonasz, zobaczysz co potrafi i jak gra to "cacko"...

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Tak też zrobię może we wtorek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Też mam cdr2005. Myślę nad wymianą tego, ale nie chciałbym utracić sterowania z kierownicy, a to podobno wymaga wymiany guzików na rolki i czasami wymiany CIM-u.

Please login or register to see this quote.

Jeśli chcesz CD70 to się zgodzę, chociaż przy okazji wymienione musi być nie tylko co wspomniałeś.

Kiedy zakładasz takiego Pioneera 2DIN to nic nie trzeba wymieniać.

Tzn? Gdybym wsadził takiego Pioniera to sterowanie z kierownicy będzie działało?

Będzie ale potrzebny jest do tego dodatkowy "pilot" (adapter), koszt około 150 zł.

Nie będę już zakładał nowego wątku, jeśli pozwolicie...

Rozmawiałem ostatnio z kuzynem na ten temat (ach, te spotkania rodzinno-komunijne ;-)

Ma u siebie radio peinga 2 din jakiś model 998 (jeśli dobrze pamiętam) i mówi, że jest MEGA ale mi za to polecał inne rozwiązanie, które gdzieś widział a mianowicie: navi 7007 (jest za 500 zł) i już w tym jest wszystko. Czytałem o tej nawigacji (to ponoć tablet, nawigacja i tv w jednym) tylko jak to podłączyć tak, żeby zastąpił radio w aucie.......

Słyszeliście o czymś takim?

Tylko mi się bardzo fabryczny środek podoba

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Podsumowując u mnie do wymiany:

Radio (dvd70 lub dvd90)

CID (kol wyświetlacz?)

ramka na CID

kabel RGB

sterowanie z guzików na rolki ( w najgorszym wypadku jeszcze CIM)

antena na dachu

coś jeszcze? (nie mam climatronica)

Edited by zmien

... jeśli chcesz po prostu mieć lepsze radio to szukaj Opery, są takie z mp3... albo wymień na stację, bo wyjdzie to taniej.

W przypadku wymiany na sprzęt poliftowy dodaj jeszcze koszt kierownicy i poduszki powietrznej...

sie nie opłaca sie

również nosze się z zamiarem zakupu radyjka, opisane przez kolegę pioneer avic-f320BT naprawdę ładnie wygląda , pytanie na czym polega ten pilot z kierownicy ? wymieniamy coś czy zmieniamy techem ? co jeszcze trzeba dokupić i z kąd ?

Wymiana w polifcie/przedlifcie jest możliwa, pilot do sterowania radiem z kierownicy jest tańszy dla polifta ale kto będzie chciał wymieniać CD70/90 na stację? Można się pokusić zamiast CD30, zwłaszcza tej bez mp3. Jednak pamiętajcie, że stacja ma także inne przydatne funkcje, jest to navi, zestaw głośnomówiący z książką wpisów a jakość dźwięku po prostu poraża w stosunku do jednostek fabrycznych, to zupełnie inna bajka...

W polifcie będzie problem ze sterowaniem funkcjami komputera pokładowego. W wersji przedliftowej z powodzeniem można zastosować manetkę, w polifcie niestety nie da się tak zrobić.

W przedlifcie nie ma problemu z odbiornikami do "poziomu" CDR2005 (chodzi o GIDa, który nie jest logowany), są pewne problemy z przemontowaniem takiego radia zamiast NCDC2013/15 w taki sposób aby działało i sterowanie z kierownicy oraz można było korzystać ze wskazań komputera pokładowego. Zamiast NCDC funkcję tę przejmuje odpowiednia manetka ale trzeba tu wymienić także wyświetlacz na ten z CDR2005 i przerobić nieco instalację aby zadziałało sterowanie z kierownicy.

"Pilot" to interfejs, który umożliwia właśnie sterowanie funkcjami radia z kierownicy...

Pilota kupicie tu:

www.piloty.pl

To tak w skrócie...

ja coraz bardziej obstaję za stacją- wyjdzie taniej niż fabryczne radio i wymiana innych elementów a przy okazji więcej funkcji można ogarnąć np. kamerkę cofania

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Owszem...

To moje co prawda nie ogarnia kamerki, trzeba brać wyższy model ale za to mój avic ma tę zaletę, że panel jest zdejmowalny. I działa wtedy jako oddzielna navi !!!

Jest to lepsze rozwiązanie niż radio 2DIN (są takie Pionki i Alpinki), które nie mają ściąganego panelu a tutaj niestety okazja czyni złodzieja...

Trzeba sobie wybrać co kto chce mieć.

Jeśli oglądać na tym filmy albo mieć w perspektywie jakąś rozbudowę to trzeba wziąć coś droższego i ze ściąganym panelem ale wówczas trzeba wydać około 1500zł.

Ja za swoje zapłaciłem 700zł, mam navi, wszystkie pliki dźwiękowe są odczytywane bez problemów, zestaw BT do telefonu komórkowego (parrott), zdejmowany panel i możliwość odczytu plików MPEG ale z karty SD. Wspaniała jakość dźwięku, intuicyjna obsługa, książka telefoniczna, dostosowanie wyglądu do własnych potrzeb (zmienne kolory klawiszy i podświetlenia), jest nawet "oddzielny komputer pokładowy i organizer zarządzający ekonomiką podróży"", wszystkie te dane pochodzą z odczytów z satelity.

Moim zdaniem warto, aż dziwię się teraz sam sobie, że tak długo z tym zwlekałem...

mnie nie musisz przekonywać- muszę jakoś przekonać Monikę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

... zrób tak...

Jak podjedziesz pod dom to wymontuj stare radio...

Rano jak będziesz wsiadał, weź ze sobą Monikę i zrób wieeelkie zdziwienie... Monika, rany julek, radio zajumali !!!

Będziesz mi śpiewać czy mam coś taniego i funkcjonalnego kupić?

Nawet mam takie upatrzone...

I do roboty, i montuj, i będziecie zadowoleni oboje...

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">

Co do radia...

Kilka fotek jako zobrazowanie tego jak to było w oryginale, potem w trakcie prac i efekt końcowy...

Zdjęcia kiepskie, bo to tylko komórką pstrykane ale wierzcie na słowo, że w rzeczywistości jest o niebo lepiej.

Jeśli idzie o dźwięk, jego jakość, nawet na głośnikach fabrycznych to powiem, że nie przypuszczałem iż te głośniki potrafią tak zagrać...

/emoticons/default_loli.gif" alt=":loli:">

Szkoda tylko CIDa ale niestety nie da się go wykorzystać... nie ma szans na pogodzenie wskazać i odczytów komputera, sterowania nim i sterowania radiem z kierownicy, niestety...

Oceńcie sami.

Please login or register to see this attachment.