Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spawacz

Mega glosny pisku po przekroczeniu 70km/h

Recommended Posts

Witam, mam problem od jakiegos czasu podczas jazdy sluchac pisk jak by lozysko w ktoryms z kol. Piszczy delikatnie ale jak tylko przekrocze 70km/h to pisk jest strasznie glosny wytrzymac sie nie da. Moze ktos mial podobny problem z piskami? nie moge okreslic z ktorego kola dochodzi dzwiek bo ogolenie w samochodzi jest glosno...

Przy skręcaniu w którąś stronę wycisza się?? Jak tak to na bank łożysko koła.

ogolenie to przy malych predkosciach nic nie slychac wycie jest tylko bardzo glosnie po przekroczeniu 70 km/h i juz nie znika tylko sie nasila wraz z predkoscia...

Przy skracaniu nie ma zadnego wycia. Prosty odcianek ponad 70 km/h i wyje niemilosernie ;(

Edited by Spawacz

No to łożysko na bank ale nie powiem Ci któro. Możesz podnieść koło i spróbuj poruszać może wyczujesz luz.

Edited by norbert007

Łożysko bardziej "wyje" jak piszczy, słychać z przodu czy z tyłu ?? może osłona tarczy hamulcowej gdzieś ociera ??

Podnosiłeś auto i przysłuchiwałeś się odgłosom, po zakręceniem kołem ??

Ja przed chwilą przeżyłem to samo. Powyżej 70 "włącza" się taki pisk że po 500 metrach łeb boli. Nie jestem pewien ale wychodzi na to że ręczny przyłapuje. U mnie po kilku km uspokoiło się a jak wysiadłem to 1 felga była lekko ciepła a mam na zewnątrz -20

U mnie nie wyje tylko sprasznie piszczy. Wydaje mi sie ze to gdzies z tylu ale nie mam pewnosci;/

Nic nie podmosilem jeszcze nie osluchiwalem.

Edited by Spawacz

Jeśli to łożysko z przodu to powinno wyć np. jadąc na wprost i skręcając w jedną stronę a w drugą powinno cichnąć. Nikt nie powie ile można jeździć. Przeważnie tyle na ile masz cierpliwości ale znam przypadek, gdzie łożysko stanęło i zaczęło obracać się w zwrotnicy. Niestety cała do wywalenia

Slychac z przodu jak by ale cos rano odpalilem samochod i identydznie z rana piszcal pasek ten (wilorowkowy czy jak on sie tam zanywa) od altka. Mozliwe jest ze od 70 km/h zaczyna piszczec pasek?

Lozyska raczej dobre luzow nie ma i przy skracaniu nic nie piszczy.

To przy 70 zmień bieg i zobaczysz czy to od silnika.

Panowie, mam to samo! Głowa boli o tego pisku! Zmiana biegu nie pomaga, na zakrętach też wcale nie cichnie, pomaga jazda poniżej 70 km/h

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja właśnie też pisałem że mam tak od wczoraj tylko u mnie przy 90-100 km/h cichnie. To coś z tyłu i jak napisałem podejrzewam że to coś z ręcznym. Chyba jakaś plaga

Zmiana biegu nie pomaga

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Lozysko powinno wyc

Hamulce powinien byc metaliczny dzwiek

Ale piszczenie to ja nie wiem problem ze dziwiek niesie sie po budzie i trudno okreslic skad dobiega...

Edited by Spawacz

Z tyłu. Ja się dzisiaj przysłuchałem. Jak przekręcisz głowę to wyraźnie usłyszysz. Właśnie na łożysko to nie brzmi. U mnie zaczęło się jak postawiłem w ciepłym garażu na 2 godziny. Ten dźwięk dobrze opisał Pudeleq w innym temacie. Napisał że brzmi jak dźwięk emitowany z obrazem kontrolnym w TV

Łożyska to raczej wyją

nie spotkałem się żeby piszczały

a przypadkiem nie kończą Ci się klocki hamulcowe

niektóre klocki mają taką blaszkę

która zaczyna ocierać o tarczę

gdy się kończy okładzina

wydaje ona wtedy nieprzyjemny pisk

Ja np. klocki mam dobre. Druga sprawa to dźwięk musiał by się zmieniać podczas hamowania. Trzecia to ma napewno jakiś związek z mrozem bo mamy 3 takie przypadki w jednym czasie. W poniedziałek zrobi się cieplej to zobaczymy

Edited by cichy117

Ja mam klocki dobre ale dziwek nie znika nawet przy hamowaniu.

Edited by Spawacz

Też mam klocki dobre, ale sprawdzę z ręcznym, czy się poprawia.

Unieście koło i zobaczycie czy jest wyczuwalny luz. Hamulce raczej nie wydaje mi się.

Jeśli chodzi o łożysko to raczej nie bo dźwięk pojawił się nagle po 2 godzinnym postoju, przynajmniej w moim przypadku. Od razu był tak głośny że nie mżna wytrzymać. Poza tym łożysko wydaje zupełnie inny dźwięk

weź dokładnie obejrzyj czy przypadkiem nie masz nic pomiędzy tarczą a osłoną, ja u siebie w astrze po 10km takich pisków miałem dosyć, na kanale okazało się że wcisnął mi się kamyk

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">