Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kamil121317

Urwana prowadząca rolka rozrządu POMOCY!

Recommended Posts

Witam. Chciałbym was prosić o pomoc bo nie mam pojęcia co zrobić. Dzisiaj jadąc samochodem dosłownie ruszając zgasł mi silnik, okazało się że rolka prowadząca rozrządu urwała się co widać na zdjęciach (przepraszam za jakość zdjęć, są robione telefonem), reszta śruby siedzi dosyć głęboko w gnieździe i nie mam pojęcia jak ją wyjąć, próbowałem punktakiem wkręcić ale to nie zdało egzaminu a wiertarką nie ma jak podejść aby zastosować metodę wykrętaka Proszę was o propozycje co z tym fantem zrobić. A i jest to silnik 1.6 16V rocznik vectry 96r. jeżeli to by w czymś pomogło. Dzięki.

Please login or register to see this link.

U la ciężka sprawa a co z rozrządem nie było kolizji ? Jak to wykręcić mhyyy tam za bardzo nie ma dojścia a jak byś podniósł silnik może dało by radę podejść wiertarką, może głupi pomysł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Można też jakiś mały cienki przecinaczek uderzać w to i powinna jakoś się ruszyć a dalej to już poleci. Zastanawiałeś się co było przyczyną pęknięcia jej ?

No właśnie próbowałem punktakiem ale tam strasznie mało miejsca a silnika za dużo się nie podniesie na poduszkach trzeba by było cały podnosić wykręcać. A myślę że przyczyną pęknięcia była wada fabryczna śruby bo rozrząd był wymieniany 20 tys temu. A co do kolizji to nie mam pojęcia, sądzę że nie bo nie było dużego obciążenia dla silnika bo tylko ruszyłem, jak to naprawię to się zobaczy tylko muszę znaleźć sposób na to.

Edited by Kamil121317

Spróbuj kątową wiertarką rozwiercić jeśli masz, dodatkowo możesz podnieść (przechylić silnik)silnik lewarem jak odkręcisz łapę silnika z prawej z przodu. Powodzenia.

Myślę właśnie o takiej małej wkrętareczce i powoli tam rozwiercać tylko dobry punkt zrobić punktakiem i sie bawić a potem wykrętakiem ale nie wiem co z tego wyjdzie. Pożyjemy zobaczymy, o rezultatach napiszę i pewnie wstawię zdjęcia. A co do łapy to dobry pomysł, dzięki za myśl ; )

Tzn dwie łapy odkręcasz jedna z prawej strony druga przy skrzyni, dwie śruby od sanek i silnik leci sobie do góry najlepiej lewarkiem go podniesiesz zawsze będziesz miał go wyżej i lepsze dojście. Przecież nie ma rzeczy nie możliwych.

A co do samej łapy to tylko trochę on pójdzie. Tą jedną łapę odkręca się jak np rolkę paska klinowego byś wymieniał wtedy lekko silnik do góry idzie ale i tak będziesz marne dojście na tą wiertareczkę kątową . Powodzenia

Edited by Lary1993

Jak nic co nie pomoże to dopasuj w środek coś w rodzaju tulejki w środek i zaspawaj wnętrze. Potem dospawujesz nakrętkę i wykręcasz

A ja bym proponował odholowac autko do fachury a nie samemu dłubać , tym bardziej że nie ma się o tym pojęcia.

Punktak to najgorsza sprawa jaka mogłes zrobić.

Nie kombinuj ani nie dłub bo tylko pogorszysz całą sytuację.

Pozdrawiam

Edited by odorek

W pierwszej kolejności sprawdziłbym co z rozrządem, bo prawdopodobnie zabawa punktakiem czy innymi cudami będzie zbędna.

Podejrzewam że zawory spotkały się z tłokami

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokładnie, pewnie i tak trzeba będzie rozebrać silnik, a wtedy można już na wierzchu wykręcić pozostałość śruby.

Dokładnie tak jak koledzy powyżej

bez zwalenia głowicy pewnie i tak się nie obejdzie

lepiej zaprowadź auto do warsztatu

bo punktakiem to tylko pogorszysz sprawę

Głowica tak czy siak do zdjęcia. Rolka która Ci się urwała jest przykręcana do głowicy, więc sam nie kombinuj, bo jak uszkodzisz gwint w otworze, to głowicę będziesz mógł na śmieci wywalić.

Mam ten sam problem co kolega Kamil121317.

A zaczęło się od tego, że alternator trzasnął a po dokładniejszych oględzinach dalej, poszła rolka napinacza.

Kolejno z ciekawości zdjąłem pokrywe i się okazało ze rolka prowadząca poszła w kibiniu mać i rozrząd do wymiany. Całe szczęście, że nic dalej nie poszło bo bieda by była.

jak koledzy piszą samemu nie dłubaj bo nie zdziałasz sam jak pojęcia nie masz.

Co z tego, że narzędzi mam jak warsztat ale za mało się znam żeby samemu robić grubszą robote.

Jutro auto ma być do odbioru.A cena za wszystko razem nie jest wygórowana

Stassoo , odpowiadasz na posta który ma 2 LATA! Wesołych świąt życzę

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">