Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Fenol

Heble Brembo w dwóch wersjach - Porada

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jak pech to pech, no nic, musi na razie 296 się ostać póki Niunia jedynym moim środkiem ransportu.

to zaloz 314 z zaciskami z vc i wejdzie wyedy w strukture 16

z zaciskiem bremob trzeba by dac z min 15mm dystansu jak nie wiecej

Oj niestety w grę wchodzą tylko Twin spoke:)

Witam

Czy macie może jakiegoś manuala albo dobre fotki z Brembo z BMW E38 z seryjną tarczą 308? i czy ktoś dorobi do tego adaptery albo macie może jakiś plik ze wzorem na taki zestaw. Ciekaw też jestem czy wejdzie na to felga 8,5x17 ET35

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> może macie jakieś doświadczenie z takim setupem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A są może jakieś inne tarcze zaciski bardziej plug and play ? Kolego MIR znasz może wagę tych stalówek ze zdjęcia ??

Do VC P&P są zaciski Brembo z Cobalta SS w wersji z turbiną (nie s.chargerem) do VB może być trudniej.

fenol nie chcesz sprzedać kompletu do montażu chętnie bym założył to u siebie

Napisz na PW ile chcesz zapłacić i co cię interesuje.

a nikt nie orientował się czy podejdą zaciski z mietka . idzie tanio wyrwać

Czy jest możliwość zastosowania brembo od bmw tych mniejszych do zwykłych tarcz takich które ja posiadam czyli na 4 szpilki.

Ponawiam czy jest ktoś kto zakładał zaciski od bmw brembo i może pochwalic się jak to wszystko robił

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez ADi999

nie zakładałem ale nie widzę przeciwwskazań aby to zrobić. kwestia dorobienia jarzma. Widziałem instalacje na brembo z BMW z tyłu.

One też mają 4 tłoczki, tylko są mniejsze więc wolniej oddają ciepło. Jednak nie sądzę by w warunkach drogowych to miało jakiekolwiek znaczenie.

Panowie a co można zaadoptować na tył ? jakie zaciski i jaka tarczy bo jeszcze bardziej poprawić drogę hamowania

A odśwież co masz na przodzie? Z tyłu to bez przerabiania flanszy max 292mm z VC, plus większe zaciski, ale to wąska droga bo przyrost minimalny. I tak w większości hamujesz przodem i tam warto wziać podłubać na grubo przy b204l.

przód zacisk brembo alfa 166 i tarcza WV sharan

300mm od sharana? Generalnie do dużo większych mocy spece od Opli, dają przód 314mm i tył przeważnie seryjny w okolicach 290mm. To starcza do hamowania z dużych prędkości. Jak chcesz poprawić to jeszcze, to nic innego, jak lepsze tarcze i lepsze klocki. Bo teraz zostaje tylko siła razy tarcie. Skoro siłę masz taką samą, to teraz trzeba zająć się tarciem

tarcza zimmermann sport 313 mm + klocki TRW i zaciski brembo z alfy taki mam zestaw nie narzekam na niego, jak hamuje troszkę mocniej to urywa głowę i wypadają gałki oczne, wydaje mi się że całą robotę odwalają przednie zaciski i chciałbym je troszkę wspomóc jakimś fajnym zestawem na tył, by to się ładnie komponowało, niby pasują tarcze z saaba 9-5 300 mm i zaciski też od niego. Tak też sobie myślałem jakby zamontować jakieś większe zaciski też brembo na tył wiadomo nie takie kolosy jak z przodu ale w podobny deseń tylko jakoś nic nie mogę znaleźć

To czterotłoczkowe od BMki 7 (e38) tu gość montował do Cali, na tarczy 300 od saaba 9-5. Ale z tego co patrze, to flansza musi być.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez LightSound

heble niezłe

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> też będę zakładał tarcze z saaba + zaciski od saaba i zmiana ręcznego na taki jak u Bako hydrauliczny

Jak by ktos planował zmiane na brembo w vc to oto mój zestawik zaciski brembo 4tłoczki ,tarcze 330 całość od alfy 159 3.2 .tarcze pasuja bez zadnych przeróbek 5x110 średnica piasty 70 jedyny problem to adaptery i przewody hamulcowe bo vectra ma srube 12 a zacisk od alfy 10 i felgi od naszych opli ktore maja duze ET alfa ma 35a opelki nasze kochane 41 wiec albo dystans albo felgi
inne

tu porównanie tarcz 302 /330

Edytowano przez bulinek82

piękna robota Buli

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja jedna poszedłem w OPC zacisk kupiłem za śmieszne pieniądze na wiosnę będę montował

P.S szybkiego powrotu do zdrowia

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Hej. A co można zamontować do Vectry OPC bez duzego dłubania???

Marcinek Ty to jesteś aktywny

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Sorry nie zauważyłem

Panowie ktoś pamięta jakie śruby do zacisków z alfy 166 brembo idą do przykręcenia przewodu od płynu hamulcowego, chodzi o jego wymiary ?

a ja mam nietypowy problem, założyłem tarcze z sharana i sworzeń wahacza trze mi o tarczę. Nigdzie nie znalazłem żeby ktoś miał podobny problem, muszę zobaczyć czy przypadkiem nie jest coś nie tak ze sworzniem

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.