Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Łukasz ETM

Norma spalania LPG Z20NET

Recommended Posts

W kombi mam butle 52 brutto , spalanie gazu w dynamicznej trasie ok 10.5 , miasto czasem 11 kilka razy 12 .  Ekodrajwing zabija silniki dlatego go nie stosuję choć wtedy zapewne bez problemu można zejść do 9 lpg tylko po co wtedy 2.0T. 

Wskazania komputera do 1.5 mniej niż faktyczne lpg  . 

Please login or register to see this quote.

Za poziom odpowiada pływak , dopuszcza się napełnienie do 85% jeśli wchodzi mniej trzeba pogiąć .

Od 2tys km śmigam na LPG. Auto śmiga aż miło, zero różnicy czy jadę na Pb czy na LPG.
Butla w kole, wchodzi mi ok 44l gazu, a na butli robię ok 360km, jeżdżę głownie wioski ok Krakowa + obwodnica, raczej unikam zakorkowanego centrum, jak dobrze liczę spalanie ok 12l/100km, z eko drivingiem raczej się nie polubię, bo nie po to kupiłem autko z  takim silnikiem aby teraz jeździć tak żeby turbo było pokryte pajęczynami :) Instalacja może nie była najtańsza, ale warsztat który wybrałem ma świetne opinie i chyba faktycznie wiedz a co robią bo auto na LPG idzie tak samo dobrze jak na benzynie. Z kalkulatora na gazeo wynika że przy tej ilości km miesięcznie jakie przejeżdżam w czerwcu koszt instalacji w 100% sie zwróci, chyba że gaz mocno spadnie, albo zacznę jeszcze więcej jeździć to wtedy szybciej :D

Uzupełnienie , spokojny przejazd na Mazury , prędkości ok 100km/h , dynamika spokojna bez wciskania ale nie całkiem leniwa ,  spalanie lpg wyszło 9-9.2.

Ja to zazdroszczę tych Waszych NETów i instalacji bo mój chyba poniżej 11.3 nie może zejść. Ale kupowałem to auto ze świadomością jego osiągów, tych w spalaniu również.

Siema. Ja tez miałem rózne watpliwości co do spalania. Ciagle jakieś regulacje i tłumaczenia ze mam ciezką noge. Wywaliłem wszystko i założyłem instalacje z obd. Teraz faktycznie pali mi 2 litry wiecej niz benzyny i to wszystko

Obd nic nie da, a czasem może namieszać. To pieniądze wywalone w błoto. Trafiłeś poprostu na druciarza który nie umiał wyregulować instalacji na korekty i afr

Ja też nie czaje waszego spalania niskiego (albo mojego wysokiego)
Jazda po KRK ostatnio serio starałem się delikatnie naciskać gaz a i tak wysło 16l/100km

Trasa jak tempomat ustawiam na ~160km/h to wychodzi 15-17l (wiadomo że w tym czasie często trzeba dobijać do tej prędkości bo ktoś wyjedzie albo trzeba zwolnić z innego powodu)

Jeśli chodzi o różnice w spalaniu to sam sposób operowania gazem potrafi zrobić rozrzut nawet do 30% niezależnie czym jedziemy i co spalamy. Co ciekawe pojazdy mogą jechać z podobna ogólną dynamiką a jednak różnice w spalaniu moga byc wyraźne. Wystarcza opony np 225 i 205 i już mamy do 2 litrów a jak jeszcze ktoś nie pilnuje powietrza to jeszcze 1-2 litry i tak się zbierają różnice.

Druga sprawa to instalacja , dobranie jej składowych jak wtryski , parownik czy program...... i znowu mamy spore pole do popisu.

Jak widać te 30% jest bezproblemowe a i to można przekroczyć.  Pomijam już że miasto miastu nie równe.

Instalację jak i przygotowanie autka robił Łukasz ( polecam , wie co robi) , Vectra od 19 tyskm chodzi idealnie , gaz również ( bez wysiłku osiągam licznikowe 240 na lpg ) spalanie jak wspominałem od 9 do 12/100 , najczęściej średnie ok 10.5-11.5 bez ekozabijania.

Przy 200 pobiera tak z grubsza ok 15-16 ale wiadomo ma na to wpływ już i kierunek wiatru.

Faktyczne spalanie gazu większe o 1.5 litra od wskazań spalania w komputerze.

Obecnie mam jeszcze seryjna turbinkę ale z dobrze ustawionym zaworem , wszystko z gazem włącznie jest już przygotowanie pod zmianę na większą czyli na ok 250KM .

ostatnie przejazdy 

Autostrada 140km/h + ekspresowa 120km/h - spalanie 11L/100km

Ekspresowa 120km/h + normalna droga 100km/h - udało się zejść poniżej 10l = 9,75L/100km xD

Ale to dziadkowa jazda 😮

Widzę że to norma na trasie do 140km/h 10L :) . Zdziwiłem się trochę bo mimo 6tki spalanie mam podobne do z22se ;) .

Tak więc trasa średnio 120km/h ( ekspresówka ) 4 osoby na pokładzie pełny bagażnik i wyszło 9.64L .

Miasto przeważnie trzy osoby bagażnik pusty 11-12L ( dystans 15km ) 

Trasa ( ekspresówka )  , trochę wioskowych dróg 10L LPG ( 120-140km/h ) 

Mi po programie na 230 km pali średnio ok 14 lpg noga raczej ciężka bo przy każdym przyspieszeniu lubię czuć moment 😉

To chyba tylko u mnie na 45 litrów potrafię zrobić 270 km 😂

Normalne spalanie przy ciężkiej nodze 👍

Ile spaliło wam w mieście to znaczy cały czas jeżdżone po mieście, korki, światła.
Widzę, że kolga 

Please login or register to see this link.

miał takie trasy, spalanie nie aż takie straszne. Taki może offtop, ale czy jeździłeś w takich samych warunkach na benzynie? Pamiętasz może ile spalił wtedy PB?

Nie będę zakładał nowego tematu dla jednego pytania. Czy około 200 tys przejechane w Z20NET na gazie to dużo? Auto ma w tej chwili 220 tys., gaz założony był w Niemczech rok po zakupie auta. Ostatnio wymienione były wtryski, parownik i butla.

Jeśli był dobrze strojony to bez znaczenia na jakim paliwie silnik pracował 👍 

No właśnie też tak słyszałem, że na dobrym gazie powinno być podobnie jak a benzynie. Czyli ogólnie jeżeli nie będzie niepokojących objawów, to nie ma się za bardzo co bać?

Orientuje się ktoś w ogóle jak wygląda ewentualny remont Z20NET ? Tam są normalne tuleje? W ogóle opłacalny jest taki zabieg?

Remont jest nie opłacalny. Rozrząd 2 tysie panewki ok 800 zł plus robota wiec 3500 mało. Fabrycznie nowy słupek 4500 i wiesz ze nikt palcy tam nie maczał 👍 zanim kupisz sprawdz kompresje i jeśli ok to bierz ale wiadomo reszta auta jest tez ważna. 

Tylko po mieście to 13-15lpg trzeba liczyć. 

Na trasie od ok 9 do 17l gazu zależnie jak jedziesz. W bajki typu 10.5 l przy dynamicznej jeździe nie ma co wierzyć ;)

Możliwe jest spalanie LPG na poziomie 10.5 l jak podlejesz dobrze benzyną 😁

Spalanie na poziomie 10,5 l jest możliwe ale przy bardzo delikatnym operowaniu gazem i dobrych warunkach drogowych. Dwa tygodnie temu udało mi się osiągnąć taki wynik jadąc tylko i wyłącznie ekspresówką z prędkościami 120-140km/h. Auto nie było mocno obciążone 2 osoby + trochę bagaży. To była trochę męczarnia a nie jazda ale jechałem ze znajomymi, którym w ich cdti zapchał się filtr paliwa i pod górkę jechali 120km/h a z górki rozpędzali się do 140km/h.

Wczoraj w warunkach autostradowych przy 5 osobach i prędkości 140km/h wyszło 12l lpg.

Ja nie twierdzę, że jest to niemożliwe. Oczywiście przy oszczednej jeździe sie da. Ale niemożliwe jest osiągnięcia takiego spalania przy dynamicznej jeździe. Nie lubię jak ktoś bajki opowiada ;)