Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Łukasz ETM

Norma spalania LPG Z20NET

Recommended Posts

Widzę podobny temacik do starszego silnika, więc można podzielić się informacjami jak te nasze turbawki spalają LPG. Zwłaszcza że jest coraz większe zapotrzebowanie na ten silnik ze względu na montaż LPG.

Przy podawaniu danych z "trasy" proponuję opisywać styl jazdy i "po czym jeździmy", no i najważniejsze czy jeszcze mamy seryjną moc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czy już jest jej trochę więcej.

U mnie spalanie na razie testowane. Codzienne trasy do pracy i dom = 120km

Spalanie średnie wychodzi ~10l/100km ze średnią prędkością ~50km/h po drodze wojewódzkiej, czyli dużo hamowania i dużo przyśpieszania. Samej jazdy po mieście (korki, światła itp.) wychodzi jakieś 35%.

Czy to nie za dużo jak na średnią prędkość ~50km/h ?

nie,jesli to lpg

u mnie 10l lpg/100km brał gdy jechałem trasę 120 km atostradą (130km/h) pozniej 100km przez krajowe tak od 70-90 km/h, i kilka miejscowości małych po drodze.

a po mieście nie sprawdzam, skoro komp pokazuje 12

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Hmm komp pokazuje realne spalanie? U mnie niestety zaniża jakieś 2l/100km. Kombinowałeś coś z korektą spalania?

U mnie również spanie pokazuje pewnie pb a nie lpg. Ostatnio po zmianie stacji i warunków atmosferycznych pali mi średnio trochę ponad 10l lpg/100 większoć trasy, choć wyjazd w piątek z Wawy czasami troche trwa, w lato średnio raczej 12 ale jeżdżę szybciej

Ostatnio udało mi się zejść do 9,5l/100km. Na tej samej trasie co z pierwszego postu z tym, że inny styl jazdy. Osiągnięta zamierzona prędkość i utrzymywanie jej cały czas. Nie jest źle z ty spalaniem.

W dalszym ciągu się nie wypowiedziałeś. Rozumiem, że pokazując spalanie 12l to w rzeczywistości spala 14/15l czy się mylę? A to że pokazuje spalanie PB to chyba logiczne.

Instalacja gazowa STAG 4+ na wtryskiwaczach HANA2000

7 trasa

9,5 miasto

kolego dnb ale chyba jakiś mocny ecodriving uprawiasz... po strojeniu na afr mi ostatnio z trasy wyszło 9,7l lpg i to pierwszy raz a jeżdżę raczej spokojnie. Wartości które podajesz z20net to chyba osiąga przy spokojnej jeździe na benzynie ale to trudno tym autem tak jeździć.

U mnie typowa jazda miejska nie występuje bo nie stoję w korkach ale w 11l lpg mieszczę się przy krótkich odcinkach - spokojna jazda. Auto przełącza mi się po 300m.

Jeśli osiągasz 7l lpg to albo jeździsz na ubogiej mieszance=wysoka temp=niebezpieczeństwo wypalania gniazd zaworowych albo auto pobiera także benzynę.

Jak miałem corse A 1,2 (12nv chyba silnik, na gaźniku) to mi paliła 7 l lpg

O ile dnb pisze o Z20NET to też mi się wydaję, że 7l gazu to trochę niewiarygodne spalanie. Jeżeli udało mi się najniżej zejść do 6,9l/100km na wyświetlaczu i dolicze do tego 20%, bo tyle wychodzi mi na gazie w stosunku do wartości z kompa pokładowego to daje mi 8,28l i wezmę to zaokrąglę na swoją niekorzyść to mam 8,5l /100km. I wątpię abym kiedykolwiek mniej spalił gzu, mowa tu o trasie 200km po drodze krajowej 85%, powiatowa 10%, i miasto 5% przy średniej prędkości na kompie 69km/h (temp. powietrza 0-4*C, nawierzchnia sucha).

Zazwyczaj spalnie wyliczone z tankowania do pełna i przejechanych kilometrów daje mi na trasie 9,5l gazu przy średniej ~80km/h

Please login or register to see this link.

(trasa nad Bałtyk). W przypadku typowego miasta to nie przekraczam 11,5l gazu. Średnia miesięczna w zimie to okło 11,8-12,5l gazu. Aby nie było kolorowo to np w styczniu była codziennie trasa żony typu: start zimnym (teść wbił się do garażu

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) 400m z czego 200 z górki i stop na 20min, potem 500m i stop na parę godzin, a potem powrót odwrotnie, morał - nie ma szans się nagrzać przy takiej jeździe i spalanie gazu 0l, a paliwa 13l.

Informacja dotycząca spalania LPG (wskazana instalacja) jaką podałem w poście jest z grubsza moim zdaniem przesadzona, ale...

Mam to auto dopiero chwil kilka, więc nie mam własnego rozeznania (już wkrótce), a wskazania są opinia poprzedniego właściciela

Jeżeli jest tak niskie spalanie to może być wystrojona na za ubogo co nie jest, dobre dla silnika.Albo 2 opcja w stagach ustawiali podpieranianie PB.

Mnie bardzo podobnie, z tym że szybciej raczej nie zdarza mi się jeździć, może na wakacje na autostradach. Zazwyczaj jest to 10-10,5l. Latem więcej na klimie, coś około 1,5litra więcej.

Jakie macie maximum osiągnięte? Ja przez tydzień testowania i strojenia końcowego po zainstalowaniu gazu dzień w dzień ponad 5000obr ją kręciłem to na tankowaniu wyszło mi 16,8l/100km.To było jednorazowe maximum. Srednia miesięczna z lata to tak jak Damian44 pisze 10,5-11,5 w zależności czego więce j- trasy czy miasta. Cały rok toczę się na klimie, więc gdyby w zimie nie chodziła to może by się z 0,5l urwało.

Ja ostatnio po Wawie daje radę w 11L. Max jakie udało się złapać to 15L ale to tylko raz.

Na trasie na zimówkach i częste wyprzedzanie, prędkości do 130 11L.

Podstawa dla tego silniczka to trasa tu wtedy wszystkie walory widać jak na dłoni. Spalanie 11l gazu przy przelotowej 130 w warunkach zimowych bardzo dobre. Rafał vivci jak robisz 1700km miesięcznie to instalacja w tym wypadku jak najbardziej na miejscu.

Na daną chwilę na LPG już 8tyś zrobione i instalacja w 80% się zwróciła. W lecie na tej samej trasie na oponkach 205 udało się zejść do 9,5. Zobaczymy jak w tym roku będzie na letnich 215.

Coś około 12-12,5l jak wracałem z wakacji, przy prędkościach 130-140 w Polsce i wiekszych w Niemczech.

Mnie się już instalacja zwróciła. Po założeniu robiłem 2000-2500km miesięcznie. To moje 3-cie auto na gaz i za każdym razem chwalę sobie. Niestety ostatnio padły mi wtryski Hana: najpierw jeden (drugi gar), po trzech tygodniach od wymiany - drugi (trzeci gar). Przy drugiej awarii do reklamacji poszła cała listwa.

Przed feriami, jak jeszcze leżał śnieg i były masakryczne korki w Warszawie zrobiłem na butli 250 km. Średnia wyszła 15l przy temperaturach oscylujących wokół -10 stopni, głównie 10km odcinki praca-dom. Przy 160 na tempomacie spalanie 13,8. Normalnie w trasie na krajówkach bez zbytnich szaleństw spala ok. 10 litrów.

Co do 215 opon to nie powinno być problemu bo na takich letnich i zimowych latam i 9,5 z trasy w lato to bez jakiegoś oszczędzania na trasie da się wyciągnąć. W końcu gdzie im do walców jak chłopaki zakładają na 18,19 cali 235 i więcej. KeiSaj masz 1.8T ?

Ja spore różnice w spalaniu odczułem jeszcze przed gazem po zmianie softu na stage1. Doszedł 1l do spalania więcej w mieście - szczególnie widoczne przy używaniu 1,2,3 biegu a ponad 1l mniej w spalaniu na trasie.

W saab-ie 1,8t to w realu 2.0 tylko softem ograniczony chyba do 150KM i 175KM, 1,8cmm występuje tylko w mocy ok 122KM

Myślę że w lato na 215 też bez problemu zejdę do 9,5L/100km

Edited by Rafał vici

To jest dokładnie to samo co u Was tylko w serii było bardziej restrykcyjnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Obecnie latam na wymienionych wtryskach, czyli w zasadzie stage 2. Powoli kończę butlę i spalanie w Wawie bez korków wychodzi ok. 13/100

To miło bo sam myślę o 2 poziomie mocy ale czekam, aż pionierzy przetestują. 13l jest dla mnie po mieście w warunkach zimowych do zakceptowania. kejSaj ile teraz tam koników masz?

Ostatnio dorzuciłem jeszcze mniej restrykcyjny dolot więc jakieś 230 powinno pokazać. Prawdę mówiąc nie miałem czasu zhamować auta. Jako, że dzisiaj wyjeżdzam to odwiedziłem wczoraj dystrybutor i miło się zaskoczyłem. Spalanie wyszło 12,2 l.

Jaką masz masę pojazdu gotowego do jazdy?, obstawiam o 130kg mniej niż VC. Ja nigdy nie odczułem zbyt większego spalania przy pełnej obsadzie osobowej i pełnym bagażniku. Gdzieś na poziomie 0,5l więcej od mojej normy, moc i skrzynia 6 sprzyja w VC przy Z20NET.

ja mam w zimie spalanie po miescie dochodzace do 12 PB

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> w lato po samym miescie wychodzi w granicach 10

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> po trasie spalanie okolo 7-8 litrow, jeszcze wszystko zalezy od tego w jakim stopniu poniesie fantazja

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> u mnie komoputer przeklamuje o jakies 0.2l

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Kalibracji zadnej nie robilem.

Co do Pb to oki bo 7l na pb to mnie nie zdziwi na trasie ale wszyscy piszemy o spalaniu LPG, więc M@@rcin pisze ile Ci Gazu łyka maszyna. Min. max. średnia, lato, zima.