Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Blaziu

Wymiana tylnego zawieszenia

Recommended Posts

Please login or register to see this quote.

Dlatego zawsze wymiane poprzedzamy gruntownym sprawdzeniem stanu poszczegolnych podzespolow zawieszenia.Po co wymieniac dobre elementy.Pewnie te proste wachacze krotkie tez miales dobre.No i swieta zasada ze trzeba porzadnie nasmarowac sruby mimosrodowe w tulejkach bo inaczej zapiekaja sie w moment. Te dobre wachacze sobie zostaw na zas.

Możliwe chociaż banany chciałem wymienic bo nie posiadały tuleii pływajacych przez co troche mniej komfortowe było tylne zawieszenie.

Dwa w zakrętach dośc mocno kladły sie już koła. No i duże tuleje mają już spore pęknięcia. A ja nie lubie robic kilka razy tego samego. Zrobie komplet i będzie z głowy na kilka lat a znając życie to auto zmienie za 2-3 lata.

Może nie doczytałem ale jestem w trakcie demontażu tylnego zawiasu.Tylne sanki wyciągnięte bo tak było łatwiej wyjąć banany do wymiany tulei (obie na dwóch stronach).Teraz biorę się za śruby mimośrodowe na wahaczach prostych i alu. Śruby z wahaczy alu udało się odzyskać ale z prostych już niestety nie i będę ciął. Mam pytanie: czy tuleje z prostych wahaczy da się kupić żeby je wymienić? Śruby wiadomo da się kupić ale co z tulejami?

I jeszcze jedno : zastanawiam się nad wymianą sanek ; czy są takie same do wszystkich typów nadwozia czy się różne?

Edited by damon88

Ewidentnie nie czytales tematu. Nie baw się w żadne tulejki do wachaczy prostych tylko kup najtańsze całe wachacze. Mogą być nawet firmy Hart. Te wachacze się nie zużywają a najczęściej powodem ich wymiany są właśnie stojące w nich śruby.  Co do sanek to we wszystkich VC są takie same. 

Bardzo cenna uwaga,widzę że ostatnio mogę na ciecie liczyć ,dzięki :)

Ja mam do zrobienia geometrię bo podobno ścina mi opony. Niestety śruby regulacyjne nie do ruszenia. Kupiłem:

- 2 wahacze aluminiowe używki odzyskane z rozbitka razem ze śrubami

- 2 wahacze proste MaxGear w komplecie ze śrubami

- 2 tuleje pływające banana Lemfordera bo wydaje mi się, że jest luz jak ciągnę za górną część tylnego koła (a ciągnąłem bardzo mocno). Czy dobre czy nie, wymienię dla niespokojności

- 2 łączniki stabilizatora Lemforder bo też były wybite

Pytanie mam o tuleje wew. wahacza aluminiowego. W tym co kupiłem ze szrotu tuleje nie wyglądają oszałamiająco, są delikatnie popękane jednak wydają się sprawne. Czy wymieniać w nich tuleje i bać się, że wylecą jak koledze tom-kocu? Czy zostawić na tych starych z przeświadczeniem, że te tuleje się nie zużywają. A jeżeli kupić to jakie najlepiej? Poliuretany z Olkusza będą najlepsze?

Na forum wyczytałem że generalnie tych tulei się nie wymienia bo podczas operacji uszkodzeniu może ulec wahacz aluminiowy w tym miejscu.Poleca się kupić używkę z dobrymi tulejami.

Tuleje wahacza alu są bardzo wytrzymałe możesz je uszkodzić nie w czasie ich wyciągania ,wyprasowywania tylko jak śruba w tulei będzie zapieczona i nie da się jej wybić.

Hmm a jak sprawdzić czy na owych wahaczach Alu są luzy? Banany i te krótkie mogę sprawdzić zdejmując kolo? 

U jeszcze jedno na co zwrócić uwagę sprawdzając tyl

Nie chodzi o tuleje tylko o wachacze. To one podczas wyprasowywania wprasowywania tulejki mogą się uszkodzić a dokładniej ich cienkie scianki.

Trzeba w środek wahacza koło wyprasowywanej tulei wsadzić małą tuleikę  i po problemie .Wyprasowywanie jak i wprasowywanie idzie bez problemu.

Hmm pytanie mam czy banany firmy Moog będą dobre.?Fedi na prostych wahaczach daje rade pytam bo febi oferuje komplet prostych wahaczy z kompletem śrub za niezła kasę ;)

Witam
czy ktorys z was Panowie wymienial tuleje na poliuretany? zastanawiam sie czy ma to sens dla ewentualnie dluzszego spokoju z tylnym zawieszeniem czy raczej szkoda wywalac kilku stowek i zaopatrzec sie w normalne gumy by Ted Gum lub inne zamienniki ?
Wiadomo ze poliuretany tak szybko sie nie zuzywaja jak zwykle ale kto ich tam wie znajac nasze Pl drogi.. wiekszosc czasu smigam po miescie a 2 do 3 razy w miesiacu dlugie trasy co by nie zameczyc mojego Siga
Ktorys z Was poleca taka operacje na poliuretanach
(pytanie bylo juz wczesniej zadane przez jednego z forumowiczow ale bez odp. wiec odgzewam troche temat ) :)

.

Edited by Paweł_83

aha i jeszcze jedna sprawa mianowicie tego zawieszenia ... zastanawiam sie jak dlugo wytrzyma jesli nawet zdecyduje sie na wymiane calego zawieszenia na nowe podzespoly i gumy (nie poliuretany) choc wiem ze to nie bedzie tania rzecz.. czy tak jak wiekszosc pisze max 20tys. w sumie tez zalezy od tego gdzie i jak sie jezdzi ale pytam ogolnie ...
Dzieki za wszelkie info  i odp.

Edited by Paweł_83

Panowie jak sprawdzić Luz na bananach? Podobno dość często padają, a jak jadę i wpadnę w dziurę to tył auta kołysze się jak statek na fali...

Chwytasz za kolo i szapiesz ...to tak w skrócie

Please login or register to see this image.

/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)">

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie zaraz to sprawdze i zobaczymy co w trawie piszczy

Sprawdzilem. koło sztywne, czyli chyba banany wporzadku. wiec gdzie tkwi problem zarzucenia tyłem na dolkach. W sumie też kierownica szarpie jak wpakuje się w dołek, najpierw przodem za buja potem tyl. Na dwóch stacjach diagnostycznych powiedzieli że wszystko sztywne, a może na maglu coś nie tak jest że szarpie też kiera? Poradzcie coś i powiedzcie gdzie w Warszawie jakiś dobry i uczciwy Znachor jest do którego można pojechać i ogarnąć temat

kołami szarpałeś jak auto stało na ziemi? żadnych niepokojących dźwięków podczas jazdy?

jak podniesziesz auto na lewarku to też koło bez żadnych objawów?

amortyzatory sprawne? niewylane? jak rozbujasz bude to szybko się zatrzymuje?

Kołami szarpalem jak auto stoi na ziemi, brak dźwięków skrzypien i stuków. Amory sprawne nic z nich nie cieknie nie stukają podczas jazdy ok 60%mialy na stacji

Kołami szarpalem jak auto stoi na ziemi, brak dźwięków skrzypien i stuków. Amory sprawne nic z nich nie cieknie nie stukają podczas jazdy ok 60%mialy na stacji, Buda zatrzymuje się szybko

Czy wszystkie wersje nadwoziowe Vectry C maja takie same zawieszenie z tylu?? Mam Wersje KOMBI i chce wymienic gumy (tuleje) w calym tylnym zawieszeniu. 

Tematu nie czytales oczywiscie.Wszystkie wersje VC maja te same zawieszenie.