Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

asiek

zastosowanie polosi

Recommended Posts

Witam,

czy półosie z 2.2 dti z automatu pasuja do manuala ? Ma to jakies znaczenie ? Oraz czy pasuja do innych wersji diesla ?

Ma znaczenie ilość zębów i długość. Z tego co pamiętam, jak szukałem półosi do siebie, to z automatu do manuala nie pasuje. Natomiast półosie zastosowane w 1,9cdti/2,2dti/3,2V6 są identyczne

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

hmmmmm........czyli polosie w 1.9cdti oraz 3.2 V6 sa identyczne jak w 2.2 dti ale tyczy sie to polosi z tej samej wersji skrzyni biegow ? czyli polos automat 2.2 dti bedzie pasowal tylko do automatow z 1.9 oraz 3.2 i tak samo tyczy sie to manuala ?

Tak a do manualnej skrzyni nie będzie pasowała wiem na pewno że z 3.2 automatu pasuje do 2.2 dti.

Edited by mateusz1155

Bo automat w 3,2V6 i 2,2 DTI to ta sama skrzynia - AF33, tak samo w wersji manualnej, skrzynie są takie same - F35. Natomiast czy z automatu AF40 podejdzie do AF33 nie mam pojęcia.

Wiem że temat stary ale taki znalazłem a nie chcę nowego zakładać. Muszę wymienić wszystkie przeguby w moim aucie VC 3.2 v6 rok 2004/2005 manual. I biorąc pod uwagę ceny nowych części muszę poszukać używki. Pytanie brzmi od jakich silników będą pasowały półosie do mojego auta??? Proszę o konkretne wersje silnikowe abym mógł poszukać w necie. Z góry dziękuję za pomoc

z tego co się orientowałem to od 1.9cdti, 2.0T, i 2.2 dti ale upewnij się jeszcze przed zakupem

No właśnie zdania są podzielone. 1.9 chyba też były różne. A nie chcę wydać parę stówek niepotrzebnie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Więc koledzy nadal pytanie aktualne. Może można to sprawdzić w jakiś katalogach czy programach? Jeżeli ktoś ma taką możliwość to bardzo proszę o pomoc

EDIT

Powiedzcie proszę czy jest jakiś program w którym można sprawdzić te półosie???

Edited by jacol26w

Ile Ci krzykneli za wymiane polosi?

kolego ceny ci nie podam bo będzie mi to robił znajomy na zasadzie przysługa za przysługę. Dlatego chcę się dowiedzieć czego mogę na alledrogo poszukać bo od 3.2 i 2.2dti to ceny nawet za używkę w tej chwili to dla mnie kosmos

upewnij sie po ilosci zębów skrzynia piasta

też kupiłem używkę ale co się okazało ze wyciągneli z tego samego auta , roku , silnika i było o 3 zęby róznicy

nie patrz na auto tylko musisz wyciągnąc i przeliczyć zeby bo inaczej wtopisz

Ostatnio gdzies widzialem komplet, z przegubami, manzetami i wieszakiem za 800... Nie wiem czy to drogo... Oczywiscie uzywka. Ja jestem wlasnie po wymianie polosi, tez ciezko powiedziec ile wyszlo, bo pare rzeczy robilem i na koniec jakis rabat dostalem...

A jakie były objawy i dlaczego wymieniałeś? Czy były głośne stuki i szarpanie przy zmianie biegów ni dodawaniu gazu?

Wykopuję temat, ale może się komuś jeszcze przyda.

Wg. katalogu Labera tą samą półoś mają Vectry/Singum z silnikami:

- 1.9CDTI (100/120/150KM)

- 2.0 turbo (175KM)

- 3.0 CDTI

- 3.2 V6

Inny rodzaj półosi mają silniki:

- 2.2 16V

- 2.2 direct

- 2.0 DTI 16V

Jeszcze inny mają te silniki:

- 1.6

- 1.6 16V

- 1.8

- 1.8 16V

- Fiat Croma 1.8 16V

Czyli ogólnie spotkać można 3 rodzaje półosi.

Panowie jeżeli chodzi o skrzynie F40 i M32 to na pewno przeguby wchodzące do skrzyni, a zarazem kompletne półosie są różne. F40 ma w tym miejscu 27 zębów, a M32 ma 25 zębów. Z opisami części jest masakra bo wszędzie stoi jak wół że do 1.9CDTI (każdej wersji) i bądź tu człowieku mądry. Jak z innymi silnikami i skrzyniami jest - nie wiem, ale przestrzegam was nie bierzcie w ciemno bo może się okazać że będzie kucha!

faktycznie, patrząc w katalog jeszcze raz, widzę że ta kompatybilność będzie dotyczyć chyba tylko prawej, zewnętrznej półosi.

Lewe rządzą się jeszcze innymi prawami w zależności od wersji silnika.

witam panowie walneła mi prawa półos w signie. mam silnik 2.2 dizla... kupiłem pół os od vectry 2.2 ale ołos jest krutsza o 2 cm. moja jest dłuzsza i ta długa czesc (pret) jest grubszy..?

kupiłeś na pewno od 2.2 DTI czy może od 2.2 benzyna ?

kupilem z 27 frezami a z tego co wynika to ja mam 25.

możliwe to kupiłeś półoś z VB albo z 2.2 benzyny

Witam panowie czy półosie do VC całe kompletne firmy spidan to oryginał, bo patrząc na allegro to chyba sama chinsczyzna potrzeba do VC 1.9 skrzynia f40 

Widzę że nikt nie wymieniał całych półosi i nie poleci coś dobrego, 

Kup używki z pewnego źródła, szkoda kasy na chińczyka.

To mówisz że spidan to chińczyk 

O to chodzi ze wolałbym nowe 

Po wymianie półosi lata kierownica czy to wina półosi czy czegoś innego na starej tego nie było 

Nowe półosie GM 4tys zl. Kup używane półosie z pewnego źródła i bedziesz zadowolony