Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kaczorek1979

Stukanie w przednim zawieszeniu

Recommended Posts

Please login or register to see this quote.

Tylko co innego sensownego ?

Ja miałem kayaba i po pół roku do wymiany sworzeń ale mam sposób zaraz wyślę linka 

o czym Ty piszesz , w nos sobie to wsadź , jak chcesz sklepać gniazdo sworznia to sobie możesz tak robić , mój ojciec tak zrobił w 97 i o mało się nie zabił .

Wahacz masz Alu więc jest miękki metal a chodzi żeby tylko go lekko scislo w środku nie da się go wybić lekko stukać trzeba nie ciulac jak po******a... Y pozatym starsze Vectry czy co miał twój ojciec miały metalowe do wybicia pozdr 

wiem o co chodzi i jaka jest budowa wahacza , ale jak stać na konia to i stać na owies, ja jeżdżę z rodziną więc wybieram normalność , ale temat nie o tym więc go przenieś tam gdzie odpowiedni temat, ciekaw jestem reakcji pozostałych osób co o tym myślą.

Pomysl nad Monroe.

od tego myślenia to mnie głowa już boli i nie mogę uwierzyć w stukanie tych amorów , w poniedziałek się znów biorę za rozbiórkę

Witajcie ponownie , jestem po wymianie amortyzatorów na sachs ( 250 zł szt) i nastała cisza więc ewidentnie amortyzatory kayaby przynajmniej u mnie miały jakąś wadę . Wyślemy na gwarancję i zobaczymy jak odpowie dystrybutor/producent/.

Ja mam założone przód i tył i po 100tyś. tył jest już mokry. Do końca nie jestem przekonany czy to dobry wynik. 

Edited by vectraCWA

To zalezy.Jesli te 100tys km zrobione jest tylko po autostradach to wynik ten nie przekonuje do marki Monroe.Jesli zas dystans ten zrobiony jest glownie po polskich drogach to bez namyslu zakupilbym znowu Monroe.Trzeba tez pamietac ze cena amortyzatorow Monroe jest dosyc konkurencyjna.

Edited by matoslaw

W poprzednim aucie miałem Monroe i przejechałem na nich ponad 160tyś potem auto sprzedałem a amorki było ok. VC też dostała Monroe no i nie wytrzymały a drogi te same. Może źle trafiłem.

Witam, podpowie ktoś czy aby prawidłowe jest gdy kręcę nakrętką razem tłoczyskiem to w środku poduszka amortyzatora ma się obracać? Dodam że z drugiej strony stoi w miejscu i teraz nie wiem która poduszka nadaje się do wymiany a obie wymieniane razem z amortyzatorami na Bilstein i łożyskami. Te stukanie takie tępe jak i takie dziwne dźwięki typu syczenie przy pracy amortyzatora już do szału doprowadzają. Bo trudno uwierzyć aby nowy amortyzator stukał chociaż nie można tego wykluczyć. Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Nie powinna się obracać. Poduszka jest zerwana do wymiany.

Edited by matoslaw

Dzięki. 

Panowie, zaczęło i u mnie stukać. Metaliczny dzwiek, tak jakby śruba jakąś się odkrecila. Na szarpakach wszystko wzorowo. 

Jedynie co, to jakaś gumą jest na górze amortyzatora, niby coś ułożył i na chwilę przestało. Testowałem z nim na wybojach. Dało to tylko radę na chwilę. Mówił, że koło podnieść i ułożyć i powinno przestać. 

Pytanie, co tam jest za dumą na sprezynie od góry? Chodzi o prawa stronę, chociaż stuki słyszalne są bardziej od silnika po stronie pasażera....... Objawów innych nie ma, zawieszenie sztywne, hamulce nie stykają sprawdzone. 

Edited by michu21

Dumą? Nie ma takiej czesci w zawieszeniu.

Witam. Od jakiegoś czasu z lewego tylnego koła na nierownosciach słyszę metaliczny stukot jak by coś się poluzowało. Dodam że słychać tylko jak jest otwarte okno. Byłem dzisiaj na przeglądzie i w zawieszeniu wszystko jest ok. Co to może być? Zacisk? Jeśli tak to muszę kupić nowy czy da się ten uratować? A może coś innego? Pozdrawiam :)

Otwarte okno 😜 Sorki, lubię czasem tak. A poważnie, to może kawałek sprężyny Ci się ułamał i lata w środku. Miałem tak ze 2x. Ewentualnie luźne klocki hamulcowe

Haha. Dzięki 😛 dzsiaj auto było na podnośniku bo koła zmieniałem i żadnej sprężyny nie widać jak ja zobaczyć? 

Zacisk się nie rusza ani w jedną ani w drugia szarapel nim i nic

Kopnij parę razy w oponę i posłuchaj czy nie brzęczy