Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

wald3k

Wymiana napinacza razem z paskiem do alternatora

Polecane posty

Witam co trzeba zrobić aby wymienić napiancz z rolką + pasek wieloklinowy do alternatora, mój samochód to vetra b 1996r. 1.8 16v benzyna bez klimy.

Pozdrawiam

Edytowano przez wald3k

sciągasz pasek, odkręcasz napinacz, przykręcasz nowy i zakładasz pasek - ot cała filozofia

Jest to bardzo proste na pewno sobie poradzisz nie ma w tym żadnej filozofii. Najlepiej stary pasek rozetnij potem ściąg napinacz załóż nowy pasek i napnij nowym napinacze.

ściąg ? - ściągnij

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

zanim przystąpisz do pracy narysuj sobie jak jest założony pasek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez neo_82

do wymiany potrzebny ci będzie klucz 15 (najlepiej oczkowy) ,klucz 10 ,srubokręt (albo płaski,albo krzyżak) .srubokrętem odkręcasz opaskę na gumie idącej od filtra powietrza , odpinasz zabezpieczenia filtra powietrza i wyciagasz jego górną część ,następnie odkręcasz mocowania filtra na 10kluczyk i wyciągasz podstawe filtra ,następnie zakładasz klucz 15 na śrubę mocującą rolkę napinacza paska i przekręcasz zgodnie ruchem wskazówek zegara przytr5zymujesz tak napiętą rolkę jedną ręką a drugą ściągasz pasek .jeśli pasek już ściągnięty kluczem 15 kręcisz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara ,aż odkręcisz rolkę ,montaż w odwrotnej kolejności.

A powiedzcie mi czy trzeba za kazdym razem wymieniac napinacz na nowy czy nie jest to zalecane i sam pasek wystarczy i czy jesli nie chce uzywac klimy to wystarczy krotszy pasek pomijajac sprezarke bez jej demontowania?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

napinacz się zmienia gdy jest wadliwy i zazwyczaj wytrzymuje kilka pasków, chyba że kupisz jakieś tanie g... to szybko padnie

tez planuje wymienic pasek w mojej 2.0 dti kombi slyszalem ze tam niby sa dwa napinacze ma ktos moze jakis schemat które sruby trzeba poluzowac zeby sprawnie poszlo

w dti napinacz jest jeden i jest łatwiej niz w benzynie, nie trzeba nic rozkręcać jedynie wyjąć obudowę filtra powietrza żeby było łatwiej

A jest jakis sposob aby sprawdzic czy napinacz jest oki czy do wymiany?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

jak pasek jest napięty i równo chodzi to jest ok, może polecieć też łożysko, po zdjęciu paska trzeba nim pokręcić i zobaczyć czy ramie nie ma luzu

witam. czy jeli kupiłem część używaną,która prawdopodobnie jest wyczyszczona benzyną, powinienem smarowac łożysko przed założeniem. drugie moje pytanie wiąże się konkretnie z czynnością naciągania. czy napinacz odciąga się jakoś siłowo czy jak pisze lukaszsolecki - kręci się kluczem 15 i to polużnia jakoś napięcie paska

pozdrawiam.

Napisano (edytowany)

kupiłes używana rolkę czy cały napinacz?

jest tak piszesz kluczem 15 luzujesz naciąg napinacza

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez kamil18183

kupilem cały napinacz, jeszcze nie zaglądałem w rolkę.. ale chyba zrobię to dla świętego spokoju. dziex za ten link, pieknie opisane

Mikolaus daj ciut smaru w łożysko napinacza i będzie śmigać wszystko super. U mnie dość mocno szumiał napinacz, ale luzu nie miał i kuracja tawotowa dała mu drugie życie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

W mojej signum-ce 2.2 TDI dwa razy zerwało się koło pasowe jednak, za każdym razem mechanik stwierdzał że napinacz jest w dobrym stanie i nie ma potrzeby go wymieniać.

Od kilku dni silnik zaczął dziwnie zmieniać dźwięk swojej pracy (przy pracy na biegu jałowym, nie zmieniając obrotów)

Po otworzeniu maski stwierdziłem usterkę, pasek zaczyna co jakąś chwilę boksować/skakać i przy okazji gdzieś w jego okolicy cały czas słychać szum którego wcześniej nie było.

Czy to oznacza że napinacz jest do wymiany?

Edytowano przez cansis

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.