Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zelenka

X16XEL problem z odpalaniem i obrotami na ciepłym silniku

Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Posiadam VB 1.6 16V problem jest następujący, problem z odpalaniem na ciepłym i zimnym silniku, pali tak jakby miał zgasnąć muszę lekko dodać gazu. Kiedy silnik jest zagrzany dalej ma 1000obr./min zawsze mieściły się w zakresie 700-800 zauważyłem też duże spalanie jeszcze nie wiem ile dokładnie ale wiem że więcej. Nie świeci się check ale mam cztery błędy

P0354 "Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej D - usterka"

P0352 "Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej B - usterka"

P0351 "Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej A - usterka"

P0353 "Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej C - usterka"

Wymieniłem już świece bo myślałem, po dniu od wymiany ustało wszystko na parę dni ale od jakiegoś czasu znowu to samo. Za kilka dni chcę wymienić czujnik cieczy chłodzącej, może chociaż te obroty spadną i spalanie. Proszę o pomoc bo już mi nic innego do glowy nie przychodzi.

Podmień cewkę zapłonową z kimś i zobacz czy będzie poprawa.

hmmm śmieszna sprawa, dzisiaj rano podniosłem maskę i podczas pracy silnika docisnąłem wtyczkę z czujnika temepratury cieczy i nagle obroty spadły do 750/800 i autko pali na tyk biggrin.gif na razie jeżdżę i zobaczę czy spalanie będzie w normie, muszę jeszcze tylko podłączyć kompa i sprawdzić czy powrócą błędy.

Please login or register to see this quote.

Kolego a jak z obrotami na ciepłym silniku? Teraz też są w normie? Tez mam problemy na ciepłym silniku, tylko że obroty z 750/800 spadają i auto najczęściej gaśnie.

Tak wszystko się unormowalo obroty na ciepłym 700/800 ;-) tylko dalej mi komp wywala błędy o cewce:-P a podlaczales sobie komputer? Wykazało coś?

Wysłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk

Tak podłączałem kilkakrotnie (tzn. mechanicy). Ostatnio pojawiał się błąd związany z kątami wtrysków (nie wiem czy dobrze pamiętam), tylko z tym nic nie robiłem narazie.

jak komp wywala błędy o cewce po skasowaniu to świadczy o tym że kiedyś kolega pojedzie i np przy wyprzedzaniu autko odmówi współpracy .. odpukać... pozdrawiam

Kurcze ja też na razie nic z tym nie robie bo nie mam kiedy a tak jak tutaj pisze adriano może być później lipa podczas wyprzedzania także musimy się w końcu zabrać i zadbać o nasze viki :-) pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę i jak najmniej awarii :-)

Wysłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk