Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
neromann

Kontrola trakcji

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jeśli możliwe to poproszę o poradę:

Wczoraj zapaliła mi się kontrolka TC (auto w poślizgu)

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">. Po zgaszeniu silnika i uruchomieniu ponownie już się nie paliła, jednak po kilku załączeniach TC (kontrolka mruga) - znów się zapaliła. Nie ma reguły przejechania kilometrów lub załączeń TC aby kotrolka znów się zapaliła. Dodam, że ABS działa normalnie nawet gdy pali się TC (czytałem, że to ten sam sterownik). Kierunkowskazy odbijają normalnie, ABS działa i nie ma innych objawów awarii (na razie). Pytanie: czy jest możliwe, że jest to objaw awarii modułu CIM? Czy jest inna możliwa przyczyna takiej sytuacji (niestykający bezpiecznik??).

Podepnij opcoma i sczytaj błędy

Witam

W zeszłym roku miałem podobny problem,zaczęła zapalać się kontrolka trakcji,po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu gasła by po jakimś czasie znowu się zapalić.

Potem doszły jeszcze problemy z rozruchem i okazało się,ze winny za to był czujnik położenia walu korbowego,po wymianie czujnika wszystkie dolegliwości ustąpiły.

Please login or register to see this quote.

Niestety nie jestem w posiadaniu Opcoma i nie mam do kogo zwrocić sie o pomoc - pewnie pozostaje serwis...

Popytaj na wielkopolskim kto ma opcoma i moze pomoc.

U mnie nie ma na razie problemów z rozruchem, auto pali na dotyk. A może być to brudny czujnik?

Musisz sprawdzić błędy,powodów zapalajacej sie kontrolki może być sporo,osobiscie bardzo sie zdziwilem ,ze jednym z objawów padającego czujnika walu korbowego było zapalanie się kontrolki trakcji.

U mnie się paliła od czujnika skrętu, błędny odczyt( skokowo działał nie płynnie). Winowajcą okazał się CIM, choć nic na to nie wskazywało.

witaj.

kolego czujnik to raczej nie jest brudny,ale wtyczka to już jak najbardziej. ja tak miałem.

zanim podepniesz kompa zrób tak jak ja.

zdejmij lewe koło i powinny być 3 wtyczki, odepnij każdą z nich i popsikaj np WD 40.

u mnie pomogło i do tej pory spokój.

sprawdź może u ciebie też tak jest.

to nic nie kosztuje.

pozdrawiam.