Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
ZodiaC

xenony poważny problem pomocy Vectra C 2004

Polecane posty

Witam wszystkich mam problem z xenonami w swojej Viki C rok 2004 przed liftem. Mianowicie miesiąc temu zauważyłem , że xenony nie skręcają podczas skrętów i nie ma doświetlania zakrętów dodatkowo na desce rozdzielczej ciągle miga taka ikonka pozycjonowania i miga ona ciągle nawet podczas jazdy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Opiszę problem lewy xenon był przesunięty w lewo dosyć dużo , prawy był w nienaruszonym stanie. Podczas włączenia świateł prawa lampa zachowywała się normalnie czyli wstawała tak jak by z "uśpienia" lewa niestety się nie ruszała wgl. nie mówiąc już o doświetlaniu zakrętów. Pojechałem do mechaników u nas w Łęcznej powiedzieli , że padł silniczek skrętu :/ i , że w Vectrach przed liftowych nie da rady rozklejać lampy i trzeba kupić nową , przez przypadek znajomy polecił mi mechanika i powiedział on , że jest to żmudna praca rozklejanie lampy ale jest to do zrobienia on także mówił , że padł silniczek skrętu , gdyż sprawdzał Viki poprzez OP-Coma i moduł pozycjonowania jest dobry , właśnie tam mam nie długo zaprowadzić samochód do naprawy . Ale wczoraj zdziwiłem się sam na własne oczy , xenony ożyły ikona pozycjonowania przestała się palić na desce rozdzielczej xenony zaczęły skręcać podczas skrętu i zauważyłem , że doświetlanie zakrętów działa lecz na krótką chwilę po 15 minutach włączyła się znów ikona pozycjonowania i problem znów powrócił :( Trochę się dziwie , bo wszyscy mówią , że to silniczek ale gdyby był uszkodzony to xenony nie zaczęły by normalnie funkcjonować ?

czytałem także ten temat

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

i powiem , że trzaski w lampach mam od czasu do czasu ale tylko w lewej lampie , już sam nie wiem co to jest , u elektryka nie byłem bo u nas w Łęcznej nie ma nikogo zaufanego a nie chcę oddać komuś samochodu kto nie będzie wiedział co jest i odwali tylko fuszerkę jeśli ktoś z lubelszczyzny ma zaufanego elektryka który mógł by sprawdzić co jest mojej Vectrze bym był wdzięczny bo nie chce mi się wierzyć , że to silniczek :/ Pozdrawiam i czekam na pomoc :)

Edytowano przez ZodiaC

Pierwsze co podepnij opcoma jaki błąd masz podaj tu to ci pomożemy

bez tego nawet wróżka by się nie podjęła diagnozy a tym bardziej naprawy

kurde no jak mechanik podłączał go pod OP-COMA to mówił , że to ten silniczek dokładnej nazwy tego błędu nie pamiętam na prawdę ale pojadę jutro albo po jutrze i powiem , żeby podłączył go jeszcze raz to zapiszę sobie pełną nazwę :/

A moze to zimne luty w module AFL bo to sie zdarza i dlatego mozesz miec takie szopki z lampami. Trzeba wyjac modul rozebrac go i przelutowac styki laczace zlacze z plytka.

witam panowie mam pytanie jak kupilem moja wectre to jezdzila nia kobieta i niewiem czy mam u siebie normalne swiatla czy ksenony,jest jakis prosty sposob zeby to sprawdzic????

jak jest ori xenon to muszą być spryskiwacze lamp

no to ja nie mam

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:"> a jest jakas mozliwosc zeby przrobic

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> ?? oczywiscie niewielkim kosztem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nie ma takiej możliwości, musisz dorobić oprócz spryskiwaczy: samopoziomowanie z czujnikami przy wahaczach, inne lampy, do tego parę metrów kabli (trzeba to jakoś połączyć) . Ponadto tym wszystkim coś musi zarządzać

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Jak chcesz tanio to tylko ksenon z angielska zwany HID. Czy warto i czym to grozi? są tu wątki o tym.

no ja wlasnie mieszkam w irlandii polnocnej(UK) a czym to grozi (bo pisze z kom i nie widze zadnych linkow)

Tak krótko: 1. zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego

2. możesz zostać uznanym winnym spowodowania wypadku, własciwy sprawca moze Cie posądzić ,

że go oślepiłeś - nie do obrony, bo wszak masz lampy bez homologacji na ksenony,a i

same żarniki HID-ów nie mają homologacji

3. Oślepiasz innych użytkowników - nie można na tych reflektorach i żarnikach ustawić

prawidłowej granicy światło-cienia, chociaz w soczewkowych światłach ponoc to nie razi.

4. Może Ci wyswietlać błąd "awaria w układzie oświetlenia"

Pewnie coś pominąłem ale i to powinno Ci wystarczyć.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

niewielkim kosztem to pojęcie względne, kup kompletne ksenony i sprzedaj swoje, być może będzie to niewielki koszt, zgodnie ze sztuką do tego czujniki poziomowania na przednim i tylnym wahaczy, spryskiwacze reflektorów i masz gotowe. Zainwestuje w lepsze żarówki do swoich lamp jeśli wydanie większej kwoty jest ci niemiłe

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez matherr

ok dzieki panowie sadze ze zostanie chyba tak jak jest:-(:-(:-(:-(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.