Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
ZodiaC

xenony poważny problem pomocy Vectra C 2004

Recommended Posts

Witam wszystkich mam problem z xenonami w swojej Viki C rok 2004 przed liftem. Mianowicie miesiąc temu zauważyłem , że xenony nie skręcają podczas skrętów i nie ma doświetlania zakrętów dodatkowo na desce rozdzielczej ciągle miga taka ikonka pozycjonowania i miga ona ciągle nawet podczas jazdy

Please login or register to see this image.

Opiszę problem lewy xenon był przesunięty w lewo dosyć dużo , prawy był w nienaruszonym stanie. Podczas włączenia świateł prawa lampa zachowywała się normalnie czyli wstawała tak jak by z "uśpienia" lewa niestety się nie ruszała wgl. nie mówiąc już o doświetlaniu zakrętów. Pojechałem do mechaników u nas w Łęcznej powiedzieli , że padł silniczek skrętu :/ i , że w Vectrach przed liftowych nie da rady rozklejać lampy i trzeba kupić nową , przez przypadek znajomy polecił mi mechanika i powiedział on , że jest to żmudna praca rozklejanie lampy ale jest to do zrobienia on także mówił , że padł silniczek skrętu , gdyż sprawdzał Viki poprzez OP-Coma i moduł pozycjonowania jest dobry , właśnie tam mam nie długo zaprowadzić samochód do naprawy . Ale wczoraj zdziwiłem się sam na własne oczy , xenony ożyły ikona pozycjonowania przestała się palić na desce rozdzielczej xenony zaczęły skręcać podczas skrętu i zauważyłem , że doświetlanie zakrętów działa lecz na krótką chwilę po 15 minutach włączyła się znów ikona pozycjonowania i problem znów powrócił :( Trochę się dziwie , bo wszyscy mówią , że to silniczek ale gdyby był uszkodzony to xenony nie zaczęły by normalnie funkcjonować ?

czytałem także ten temat

Please login or register to see this link.

i powiem , że trzaski w lampach mam od czasu do czasu ale tylko w lewej lampie , już sam nie wiem co to jest , u elektryka nie byłem bo u nas w Łęcznej nie ma nikogo zaufanego a nie chcę oddać komuś samochodu kto nie będzie wiedział co jest i odwali tylko fuszerkę jeśli ktoś z lubelszczyzny ma zaufanego elektryka który mógł by sprawdzić co jest mojej Vectrze bym był wdzięczny bo nie chce mi się wierzyć , że to silniczek :/ Pozdrawiam i czekam na pomoc :)

Edited by ZodiaC

Pierwsze co podepnij opcoma jaki błąd masz podaj tu to ci pomożemy

bez tego nawet wróżka by się nie podjęła diagnozy a tym bardziej naprawy

kurde no jak mechanik podłączał go pod OP-COMA to mówił , że to ten silniczek dokładnej nazwy tego błędu nie pamiętam na prawdę ale pojadę jutro albo po jutrze i powiem , żeby podłączył go jeszcze raz to zapiszę sobie pełną nazwę :/

A moze to zimne luty w module AFL bo to sie zdarza i dlatego mozesz miec takie szopki z lampami. Trzeba wyjac modul rozebrac go i przelutowac styki laczace zlacze z plytka.

witam panowie mam pytanie jak kupilem moja wectre to jezdzila nia kobieta i niewiem czy mam u siebie normalne swiatla czy ksenony,jest jakis prosty sposob zeby to sprawdzic????

jak jest ori xenon to muszą być spryskiwacze lamp

no to ja nie mam

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:"> a jest jakas mozliwosc zeby przrobic

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> ?? oczywiscie niewielkim kosztem

Please login or register to see this quote.

Nie ma takiej możliwości, musisz dorobić oprócz spryskiwaczy: samopoziomowanie z czujnikami przy wahaczach, inne lampy, do tego parę metrów kabli (trzeba to jakoś połączyć) . Ponadto tym wszystkim coś musi zarządzać

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Jak chcesz tanio to tylko ksenon z angielska zwany HID. Czy warto i czym to grozi? są tu wątki o tym.

no ja wlasnie mieszkam w irlandii polnocnej(UK) a czym to grozi (bo pisze z kom i nie widze zadnych linkow)

Tak krótko: 1. zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego

2. możesz zostać uznanym winnym spowodowania wypadku, własciwy sprawca moze Cie posądzić ,

że go oślepiłeś - nie do obrony, bo wszak masz lampy bez homologacji na ksenony,a i

same żarniki HID-ów nie mają homologacji

3. Oślepiasz innych użytkowników - nie można na tych reflektorach i żarnikach ustawić

prawidłowej granicy światło-cienia, chociaz w soczewkowych światłach ponoc to nie razi.

4. Może Ci wyswietlać błąd "awaria w układzie oświetlenia"

Pewnie coś pominąłem ale i to powinno Ci wystarczyć.

Please login or register to see this quote.

niewielkim kosztem to pojęcie względne, kup kompletne ksenony i sprzedaj swoje, być może będzie to niewielki koszt, zgodnie ze sztuką do tego czujniki poziomowania na przednim i tylnym wahaczy, spryskiwacze reflektorów i masz gotowe. Zainwestuje w lepsze żarówki do swoich lamp jeśli wydanie większej kwoty jest ci niemiłe

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by matherr

ok dzieki panowie sadze ze zostanie chyba tak jak jest:-(:-(:-(:-(