Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Snuffek

[Rozwiązany]Problem z mocą przy przyspieszaniu (nie zawsze)

Recommended Posts

Witam. Tydzień temu kupiłem Vectre C GTS 1.9 CDTI (120km) z przebiegiem 137tys km z 2004 roku i mam bardzo dziwny problem... Co prawda w poniedziałek dopiero mam jechać do mechanika (zeby wymienił rozrząd,łaczniki stabilizatorów itp...) Problem polega na tym że moja vectra czasami bardzo dziwnie reaguje na gaz.. Czasami gdy wciskam gaz do dechy przy obrotach poniżej 2-2.5 tysiąca samochód idze do przodu jak strzała , a czasami ledwo co się toczy... wygląda to tak jak przy ruszaniu bym nie dawał prawie wcale gazu... przeszukałem cały internet i znalazłem posty typu " wymien filtry... to na pewno EGR... filtr DPF..." Przedwczoraj wymieniłem wszystkie filtry i oleje/płyny jakie są w samochodzie lecz to też nic nie dało... Silnik czasami przy niskich obrotach mocno się telepie tj. była poduszka silnika wybita, Filtra cząsteczek stałych (DPF'a) nie mam ... w Oplu po podłączeniu do komputera powiedzieli "no ja tu nic nie widzę ,zawór EGR chodzi ale to się okaże w jezdzie". Miał już ktoś taki problem? proszę o pomoc i pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

*Edit ostatnio gdy jechałem na chwile włączyła mi się kontrolka samochodu z kluczem i zgasła

*Gdy jechałem do babci samochód nie miał mocy na 3 biegu gdy jechałem pod górke o.O ,a gdy wracałem jechałem praktycznie na 5 biegu bez problemów...

Edited by Snuffek

Musisz podłączyć się pod komputer i odczytać kody błędów. Bez tego to wróżenie z fusów ...

odezwij sie do kogoś (klubowicz , forumowicz ) ze swoich stron napewno pomogą z podłączeniem op-com-a i diagnozą auta. na odległość to bardzo trudne.

Jeśli auto czasami tylko szfankuje to obstawiał bym wadliwe działanie jakiegos czujnika ale którego to j/w.

Edited by Srebroo

no i dobrze znalazłeś, na 99% winny jest EGR, komputer nie zawsze wywala błąd. Idzi na razie po najniższej lini oporu i zaślep go, DPF-a nie masz to sie nic nie stanie nawet jak byś jeżdził tydzień

Nie ma to jak wydać kategoryczną diagnozę na podstawie lakonicznego opisu.

Owszem, to może być EGR. Ale może być też 10 innych usterek (przepustnica, listwa wtryskowa, itp, itd).

Jeżeli zapaliła się kontrolka z kluczykiem to bład jest zapisany trzeba go po prostu odczytać.

Wtedy można coś więcej powiedzieć.

Jeżeli u kogoś jakieś objawy powodowała usterka X to w innym aucie te same objawy może powodować usterka Y.

Sorki moja wina, nie widziałem tego: *Edit ostatnio gdy jechałem na chwile włączyła mi się kontrolka samochodu z kluczem i zgasła

a jak odczytać te błędy? bo moj brat ma astre III i u niego wystarczy wcisnąć pedał gazu i hamulca na "zaplonie" a tutaj? sorki za takie pytanie ale nigdy wczesniej nie miałem opla

Please login or register to see this quote.

Muisz podpiąć interfejs - albo o-com, albo tech2 (taki jak mają w ASO).

Poproś kogoś z oddziału lubelskiego, na pewno toktoś pomoże.

Edited by knorski

Dzięki wielkie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> w Zamościu jest serwis Opla podjade tam jeszcze raz ale powiem mu żeby pokazał mi kody błędów... pechowo gdy za pierwszym razem bylem nie było znajomego mojego... akurat by na urlopie Dzięki jeszcze raz

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> pojade sprawdzić i się odezwe

Nie lepiej kupić sobie opcoma tylko co się kot zesra jechać c na techa

zanim pojedziesz na techa to odepnij wtyczkę od egr minuta roboty i już będzie pewne czy to to przynajmniej na 80%

Edited by xpirat

Problem rozwiązany

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Przyczyną braku mocy był zapchany zawór EGR oraz uszkodzony Termostat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzięki za pomoc

Edited by Snuffek

??????

masz na mysli- wskaznik?

nie. był cały czas otwarty zamykał się przy 70 stopniach dopiero