Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
ble

Alarm TIGA qx 002

Recommended Posts

Witam,

posiadam w swoim samochodzie alarm TIGA QX 002. Zamontowany w salonie auta przed zakupem.

Posiadam jakąś syrenę do niego koło akumulatora i czujniki ruchu koło słupków przedniej szyby, oraz diode w obudowie kierownicy. Nic więcej nie posiadam. Z tym że z tym alarmem same problemy. Alarm się aktywuje razem z ryglowaniem - dwa razy klikam na oryginalnym kluczyku.

1. Wyłączę silnik wysiadam zamknę drzwi kierowcy, idę coś z bagażnika/tylnych siedzeń wyciągnąc, zamykam drzwi/klapę zamykam auto i się włącza alarm po 2-3sekundach.

2. Czasem sam w nocy się włączy bez powodu. I wyje 30sek. po czym się wyłącza żeby po jakimś czasie znowu się włączyć....

3. Czujniki w słupkach nie działają- sprawdzałem zamykając kogoś w aucie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

4. Najczęściej po włączeniu alarmu w nocy rano poprzestawiany zegar jest. Reszta ok.

Pytanie teraz bo kompletnie się nie znam w tym temacie gdzie szukać usterki co sprawdzać ?

Mogę oczywiście nie używać alarmu ale zarazem nie mam ryglowania

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Żadnego kluczyka do syreny nie mam nic takiego. więc jak odpinam akumulator to wyje długo.

Wedlug instrukcji montazowej:

UWAGA: Właściwe podłączenie poniższych przewodów odpowiada za prawidłowe uzbrajanie i rozbrajanie systemu.

FIOLETOWY - ARM (uzbrojenie alarmu)

Przewód ten należy podłączyć do przewodu zamka centralnego na którym podczas doryglowania zamków pojawia się sygnał dodatni (drugie naciśnięcie przycisku w pilocie).

BRĄZOWO-CZARNY - DISARM (rozbrojenie alarmu)

Przewód ten należy podłączyć do przewodu zamka centralnego na którym podczas otwierania zamków pojawia się sygnał dodatni.

NIEBIESKO-BIAŁY - INHIBIT (przewód kontrolujący rozbrojenie)

Przewód ten kontroluje czy zamek centralny jest otwierany z pilota. Jeżeli tak system alarmowy rozbroi się. Podczas otwierania z klucza system pozostanie uzbrojony.

Przewód ten należy podłączyć do przewodu na którym podczas otwierania zamka centralnego
z pilota
pojawiać się będą impulsy masy.

Wiec trzeba zaczac od sprawdzenia tych przewodow czy wszystko jest ok i pojawia sie na nich co powinno przy zamykaniu i otwieraniu auta z pilota.

To ze sie alarm zam zalacza i wyje to moze ktoraz czujka walnieta najczesciej to sie dzieje pod maska bo tam woda itp i krancowka moze zwiierac sprawdz ja.

dzięki,

rozumiem że centralka/moduł od alarmu jest gdzieś blisko modułu od centralnego? Ale gdzie tego szukać?

ps. pod maska nie mam czujników zadnych

Centralki na ogol wkladaja pod kolumna kierownicza gdzies po lewej stronie kolo BCM powinna byc ale to juz zalezy od montera

A no właśnie dobra dzięki będę szukał jak coś to pytał

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

czujniki u mnie nie działają wogóle jest możliwość że są nieaktywne czy po prostu zepsute?